ZX6R 07, nejde :(

Uživatelský avatar
Oooz
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 05, 2008 07:05:09

ZX6R 07, nejde :(

Příspěvek od Oooz » pát zář 05, 2008 07:12:16

Zdravičko, stala se mi podivná věc. Koupil jsem si zx6rko, při prodeji všechno v pohodě, jezdila. Včera jsem dostal čísla, tak jsem vyrazil na projíždku a po 77 kilometrech vypověděla službu. Motor se začal dusit, nereagovala na plyn a hotovo, zastavila se a už nešla nahodit. Čerpadlo benzínu pokaždý divně zasičelo, pak mirně blafla na vteřinu a zase konec. Čim víc jsem to zkoušel, tim přestala blafat uplně - skoro jakoby tam netekl benzín. Má najeto 2500 kilaku, takže motor neni zajetej proto jsem ho taky šetřil. Nemá s tim někdo zkušenosti? Byl bych nesmírně vděčen, protože už ted se mi protáčí panenky nad cenou servisu. :)

Je teda fakt, že mě chytl pořádnej slejvák, ale dojezdila nejmín 20 minut po tom, co jsem ji protáhl už za sucha.

Jinak zdravim všechny Kawaře. ;)

Uživatelský avatar
Motors
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 410
Registrován: pon čer 18, 2007 18:31:09
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: ZX6R 07, nejde :(

Příspěvek od Motors » pát zář 05, 2008 08:16:06

Oooz píše:Zdravičko, stala se mi podivná věc. Koupil jsem si zx6rko, při prodeji všechno v pohodě, jezdila. Včera jsem dostal čísla, tak jsem vyrazil na projíždku a po 77 kilometrech vypověděla službu. Motor se začal dusit, nereagovala na plyn a hotovo, zastavila se a už nešla nahodit. Čerpadlo benzínu pokaždý divně zasičelo, pak mirně blafla na vteřinu a zase konec. Čim víc jsem to zkoušel, tim přestala blafat uplně - skoro jakoby tam netekl benzín. Má najeto 2500 kilaku, takže motor neni zajetej proto jsem ho taky šetřil. Nemá s tim někdo zkušenosti? Byl bych nesmírně vděčen, protože už ted se mi protáčí panenky nad cenou servisu. :)

Je teda fakt, že mě chytl pořádnej slejvák, ale dojezdila nejmín 20 minut po tom, co jsem ji protáhl už za sucha.

Jinak zdravim všechny Kawaře. ;)
Nemáš to ještě v záruce? A pokud to nemá servisku, tak bys měl mít záruku od prodejce, ale záleží jak si měl sepsanou smlouvu. Takže bych uplatnil u něho vrácení peněz, nebo zaplacení servisu...
KLE 500 -06 - prodaná
ZZR 600 -99 - šedá Míša - prodaná
>> CKC#606 <<

Uživatelský avatar
Dak
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 3433
Registrován: sob led 28, 2006 13:44:45
Bydliště: Zlechov ( Je to kousek od Uh. Hradiště)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dak » pát zář 05, 2008 08:24:15

Přesně tak. Jestli to má záruku tak ju využij. Jinak si myslím, že čerpadlo netlakuje benzín. Zkus se mrknout jestli dává. Pokud ne nebo málo, tak se mrkni na pojistku a na filtr benzínu. Taky to može mnět nekde špatný kontakt. Ale jestli to je v záruce nebo bys to nezvládl, tak to radši nedělej. Malá chyba a si v .... Toš tak
Dak
CKC -015-

Uživatelský avatar
Oooz
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 05, 2008 07:05:09

Příspěvek od Oooz » pát zář 05, 2008 10:40:50

No s tou zárukou to bude ošemetný. Je to dovoz z Itálie, byla padnutá do pole takže bliká F1 na tacháku, možná kvůli náklonovým čidlům - buh ví. Ale opravdu jezdila, motor nevydával žádný podivný zvuk - vše ok. Nemohlo by to být třeba tim? Že měla třeba 100 km na dojezd a pak hotovo, aby se s tim muselo na diagnostiku? Nebo žiju ve sci-fi světě? :)

Uživatelský avatar
Zdrahy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7011
Registrován: čtv bře 30, 2006 10:13:27
Bydliště: Město

Příspěvek od Zdrahy » pát zář 05, 2008 11:01:06

Náklonová čidla?? :scratch:
pokud jsi jezdil s blikající chybou Fi, tak si myslím že rozebírat potencionální závady nemá smysl - může tam být cokoli. Hmm pokud jsi jezdil když ti to signalizovalo závadu :roll: připrav si teď radši víc peněz.
ZRX 1200 S-R
Lepší bejt mrtvej lev než živá krysa! :wink:
CKC # 209

Uživatelský avatar
Oooz
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 05, 2008 07:05:09

Příspěvek od Oooz » pát zář 05, 2008 11:11:16

ZdrahyZX9R píše:Náklonová čidla?? :scratch:
pokud jsi jezdil s blikající chybou Fi, tak si myslím že rozebírat potencionální závady nemá smysl - může tam být cokoli. Hmm pokud jsi jezdil když ti to signalizovalo závadu :roll: připrav si teď radši víc peněz.
Mno známej jezdí sice na 06, se stejnou hláškou na tacháku od dob co ji koupil položenou až to teď. Já tomu rozumim jak koza petrželi, měl jsem SV 650 rv03, tam žádný elektronický vychytávky nebyly.

Uživatelský avatar
Zdrahy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7011
Registrován: čtv bře 30, 2006 10:13:27
Bydliště: Město

Příspěvek od Zdrahy » pát zář 05, 2008 11:19:38

Fi je signalizace chyby v elektronice motoru, může znamenat desítky věcí (od odpojené přívěry z důvodu výměny origo výfuku za laďák až po např. nefunkční vstřik). Jezdit s tím, když nevím proč to svítíje pro mě stejně logický asi jako jezdit s rozsvícenou kontrolkou mazání.. :!: ušetřit pár korun za diagnostiku s potencionálním výhledem na shánění motoru... odvez to do autorizovaného servisu a modli se aby to byla nějaká píčo*ina.
ZRX 1200 S-R
Lepší bejt mrtvej lev než živá krysa! :wink:
CKC # 209

Uživatelský avatar
Motors
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 410
Registrován: pon čer 18, 2007 18:31:09
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Motors » pát zář 05, 2008 11:45:24

ZdrahyZX9R píše:Fi je signalizace chyby v elektronice motoru, může znamenat desítky věcí (od odpojené přívěry z důvodu výměny origo výfuku za laďák až po např. nefunkční vstřik). Jezdit s tím, když nevím proč to svítíje pro mě stejně logický asi jako jezdit s rozsvícenou kontrolkou mazání.. :!: ušetřit pár korun za diagnostiku s potencionálním výhledem na shánění motoru... odvez to do autorizovaného servisu a modli se aby to byla nějaká píčo*ina.
Tak tak :) Skládali sme s Kámošem Faroša a sice to jelo,ale blikalo tam F1 a ještě něco. Zavezli sme to do Hundy v Olomouci. Borec to napojil na diagnostiku a pak nám pořádně zasunul jednu hadicu u motoru :) . Něco nastavil nA PC a bylo to. motorka jela jak víno, než s ejí teda vysypala převodovka při 30 000Km rv 2001. No jo Hunda :twisted:

Jo jinak stálo to asi 250 za to co udělala :) Takže pohoda
KLE 500 -06 - prodaná
ZZR 600 -99 - šedá Míša - prodaná
>> CKC#606 <<

Uživatelský avatar
Oooz
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 05, 2008 07:05:09

Příspěvek od Oooz » pát zář 05, 2008 14:19:52

Mno takže další poznatky, udělal jsem si takovou rozborku, sborku a vypadá to následovně: nefungujou vstřiky, čerpadlo zabzučí ale žádnej benzín nejde do válců. Zkoušel jsem i čerpadlo, funguje ale přijde mi že má docela malej tlak .. respektive jsem to udržel i prstem aby nestříkalo. Tady teda nevim jaký má mít tlaky. Střiknul jsem trochu béna do motorku a chytla normálně. A ještě něco lítá v nádrži, ale docela tvrdě - tady taky nevim jestli je to normální, nevim jestli by to mohl dělat plovák? Jediný teda co mě udivuje, prohledal jsem celou moto a nemůžu najít pojistkovou skříň. :)

Uživatelský avatar
Motors
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 410
Registrován: pon čer 18, 2007 18:31:09
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Motors » pát zář 05, 2008 14:33:35

Oooz píše:Mno takže další poznatky, udělal jsem si takovou rozborku, sborku a vypadá to následovně: nefungujou vstřiky, čerpadlo zabzučí ale žádnej benzín nejde do válců. Zkoušel jsem i čerpadlo, funguje ale přijde mi že má docela malej tlak .. respektive jsem to udržel i prstem aby nestříkalo. Tady teda nevim jaký má mít tlaky. Střiknul jsem trochu béna do motorku a chytla normálně. A ještě něco lítá v nádrži, ale docela tvrdě - tady taky nevim jestli je to normální, nevim jestli by to mohl dělat plovák? Jediný teda co mě udivuje, prohledal jsem celou moto a nemůžu najít pojistkovou skříň. :)
Díval jsme se na elektriku a podle nákresu by měla být někde vlevo vepředu :) http://www.partsdepot.cz/index.php?fveh ... ion=787315

Edit: Tak je to pod sedlem, podle manualu co mám
KLE 500 -06 - prodaná
ZZR 600 -99 - šedá Míša - prodaná
>> CKC#606 <<

Uživatelský avatar
Oooz
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 05, 2008 07:05:09

Příspěvek od Oooz » ned zář 07, 2008 18:52:21

Tak jen pro někoho, komu by se nedej bože stalo něco podobnýho. To co rachtalo v nádrži byl nějaký díl z pumpy :) . Tudíš jsem ho tam zpětně nasadil, přichytil pro sichr sponou a už to lítá - dokonce zmizelo i FI z displaye. Jinak všem díky za pomoc. :)

Uživatelský avatar
Zdrahy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7011
Registrován: čtv bře 30, 2006 10:13:27
Bydliště: Město

Příspěvek od Zdrahy » ned zář 07, 2008 20:07:24

Dobrá práce :)
ZRX 1200 S-R
Lepší bejt mrtvej lev než živá krysa! :wink:
CKC # 209

Uživatelský avatar
Oooz
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 05, 2008 07:05:09

Příspěvek od Oooz » pát zář 19, 2008 19:29:42

Tak a jsem tu zas :) , jenom se chci zeptat - kolik vám zx šestkaři erkaři lítá kawinka? Protože mě ta mrcha sotva leze do 250, už z toho mám traumata! Ono by to teoreticky mohlo být nezajetím motoru (ma 3700) ale to už mi přijde na zajetí až až.. Je teda fakt, že po tom předchozím jezdci netáhla vůbec do 12 tisic, nevim jak na tom ten člověk vůbec jezdil :shock: . Ale dávám ji co proto už něco k těm dvou tisícům a prostě ne a ne přez těch 250 vylést. Taky mi přijde, že od 14 výš už motor ztrácí sílu, blikač na přeřazení mam nastavený od výrobce a rozhodně mě ty kvalty daleko víc kopaj při 13 než když ji "přetočim". (uvozovky proto, jelikož nejdu do červených ale jen k blikači) Jaký máte názor? :) Servis a nebo ji ještě chvilku trápit v pořádným zápřahu? Protože co si budem povídat, musí se naučit.. ;)

Uživatelský avatar
Zdrahy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7011
Registrován: čtv bře 30, 2006 10:13:27
Bydliště: Město

Příspěvek od Zdrahy » sob zář 20, 2008 10:19:27

Zajetá je po max 1600km, takže s tím to nemá co dělat. No je to 600ccm takže bych od toho o moc vyšší rychlost nečekal - má to origo převody? rozetu a primár? není to přiškrcený? Ty řeči jak někomu 6ka jede 280 už jsem taky slyšel, ale nevěřím jim :lol: :lol: - pokud to někomu ukáže na tachometru, tak to tím , že ty tacha docela dost lžou.. jediná rada - zajeď si s tím na dyno a uvidíš jestli je to OK nebo ne :wink:
ZRX 1200 S-R
Lepší bejt mrtvej lev než živá krysa! :wink:
CKC # 209

Uživatelský avatar
Oooz
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 05, 2008 07:05:09

Příspěvek od Oooz » sob zář 20, 2008 11:04:28

Jo jo, vše je originál od výrobce. Ona tedy má v TP napsáno 25 KW, ale nadruhou stranu nevěřim že takhle uzavřená by vůbec jela 250 a už vůbec měla ten zátah, kterej mi skoro trhá ruce. Měl jsem SV 650 S otevřenou a byl to proti tomuhle čajíček. Jsem z toho zmatenej, protože u SV jsem měl v TP rychlost 200 a naučil jsem ji na 237 tachometrově (co si budem povídat, orig rychlost byla určitě menší ale zaroven vyšší jak těch 200). U kawinky mam nápsáno 262, u většiny videí co jsem viděl i z názorů co jsem slyšel by měla těch 270 tachometrově dát určitě. Ono to samozřejmě neni důležitý, jelikož je to rychlost akorát tak na dálnici a ještě na malou chvilku .. ale i tak, chtěl jsem to aspon jednou zažít!! :)
ZX10R 2004

Odpovědět