W800 (W650)

Modely, testy, zkušenosti
Odpovědět
Uživatelský avatar
KankX
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 9300
Registrován: pon kvě 07, 2007 13:16:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: W800

Příspěvek od KankX » pon kvě 23, 2011 22:06:46

Dovi píše: 
Kawasaki W800 s rezonujícím vláčným krytem řetězu?
...tak toho jsem si nevsiml, to musim zitra zkusit. Jo a jinak dnes ma to moje W najeto 1000km od stredy minuleho tydne ;-) ...a pocity zatim porad stejne, zadna zmena, ze by se mi treba prestavalo neco libit ;-)
----- (W) -----
young oldtimer
nekdo se zavodnikem narodi, jiny umira

Uživatelský avatar
Dovi
Babyrider
Babyrider
Příspěvky: 42
Registrován: čtv kvě 19, 2011 16:45:26
Bydliště: jižní Morava

Re: W800

Příspěvek od Dovi » pon kvě 23, 2011 22:44:49

KankX píše:
Dovi píše: 
Kawasaki W800 s rezonujícím vláčným krytem řetězu?
...tak toho jsem si nevsiml, to musim zitra zkusit.
Dej pak pls vědět...
Ale třeba to u toho filmovaného kusu jenom nebylo dotažené a není to obecná vlastnost.
A i kdyby jo a byla by to jediná "slabina" tohoto stroje, tak by si mohli výrobce a majitelé W800 gratulovat. A tu případnou menší tuhost toho plechového výlisku by jistě šlo zvýšit třeba olemováním nebo prolisem na straně blížší výpletu.
 
 
R 1100 GS, CBF 125, S11 a S22
(W800 je v očekávání)

Uživatelský avatar
Dovi
Babyrider
Babyrider
Příspěvky: 42
Registrován: čtv kvě 19, 2011 16:45:26
Bydliště: jižní Morava

Re: W800

Příspěvek od Dovi » pon kvě 23, 2011 22:54:28

KankX píše:Jo a jinak dnes ma to moje W najeto 1000km od stredy minuleho tydne ;-) ...a pocity zatim porad stejne, zadna zmena, ze by se mi treba prestavalo neco libit ;-)
Tak to je moc dobrá zpráva.

No, nejspíš jsem se na stará kolena zamiloval. Slovy prince Jasoně z Cimrmanovy hry Dlouhý, Široký a Krátkozraký: "Znám ji zatím pouze z vyprávění a už hořím. Co teprve až ji spatřím..." :wink:
 
 
R 1100 GS, CBF 125, S11 a S22
(W800 je v očekávání)

Uživatelský avatar
KankX
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 9300
Registrován: pon kvě 07, 2007 13:16:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: W800

Příspěvek od KankX » stř kvě 25, 2011 10:20:48

Dovi píše:
KankX píše:
Dovi píše: 
Kawasaki W800 s rezonujícím vláčným krytem řetězu?
...tak toho jsem si nevsiml, to musim zitra zkusit.
Dej pak pls vědět...
 
tak jsem se na to vcera dival a u meho kusu je to tak, ze se ten kryt retezu pri tom pridavani plynu skutecne chveje, ale zadne zvuky to nevydava, takze podle mne neskodna vlastnost. Plech je to dost pevnej a celej problem chveni je v tom zeje uchycen pouze vepredu a u tlumice perovani, takze dozadu je dlouhy volny kus, ktery se vibracemi od motoru proste chveje... asi by nepomohla ani zadna vyztuha. Ale jak jsem napsal, nepatricne zvuky to nedela tak neni co resit ;-)
----- (W) -----
young oldtimer
nekdo se zavodnikem narodi, jiny umira

Uživatelský avatar
Dovi
Babyrider
Babyrider
Příspěvky: 42
Registrován: čtv kvě 19, 2011 16:45:26
Bydliště: jižní Morava

Re: W800

Příspěvek od Dovi » stř kvě 25, 2011 10:46:37

 
KankX píše:
KankX píše:
Dovi píše: 
Kawasaki W800 s rezonujícím vláčným krytem řetězu?
...tak toho jsem si nevsiml, to musim zitra zkusit.
tak jsem se na to vcera dival a u meho kusu je to tak, ze se ten kryt retezu pri tom pridavani plynu skutecne chveje, ale zadne zvuky to nevydava, takze podle mne neskodna vlastnost. Plech je to dost pevnej a celej problem chveni je v tom zeje uchycen pouze vepredu a u tlumice perovani, takze dozadu je dlouhy volny kus, ktery se vibracemi od motoru proste chveje... asi by nepomohla ani zadna vyztuha. Ale jak jsem napsal, nepatricne zvuky to nedela tak neni co resit ;-)
Kdybych se býval pozorně podíval, tak ono je to vlastně vidět už i na tom videu.
Vepředu u uchycení krytu se to ani nehne, jenom ten konec se při určitých otáčkách trochu rozkmitá (ala konec vetknuté konzoly).

Tak Ti díky za další dobrou zprávu a žes nezapomněl :wink:
 
 
R 1100 GS, CBF 125, S11 a S22
(W800 je v očekávání)

Uživatelský avatar
Dovi
Babyrider
Babyrider
Příspěvky: 42
Registrován: čtv kvě 19, 2011 16:45:26
Bydliště: jižní Morava

Re: W800

Příspěvek od Dovi » stř kvě 25, 2011 11:10:11

 
Doufám, že tento příspěvek nebude nikým brán jako třeba nějaká nepatřičná reklama (a ani nejsem v tomto ohledu nijak zainteresován), ale pouze jako užitečný tip na další informace o W800...


V aktuálním čísle časopisu MOTOhouse (6/2011) totiž vyšla pěkná a asi s láskou psaná reportáž ze čtyřdenního tuzemského seznamování se a ježdění s Kawasaki W800.

http://www.motorkari.cz/clanky/aktualne ... 18567.html


Čtyři dny s japonským gentlemanem

Máte pocit, že všechno to, za čím se ženete, nutně potřebujete ke štěstí? Stačí přeci tak málo, jak jasně dokazuje svezení na nové Kawasaki W800. Dlouho jsem přemýšlel, jak vám to všechno, co jsem během čtyř dnů s touhle motorkou zažil, popsat. Jak to udělat, abyste pochopili, jak na mě zapůsobila? Pak mi došlo (po jejím vzoru), že prostě jednoduše. Tohle bude tak trochu jiný test, projedete se mnou půl republiky a podíváte se všude, kde jsme s W800 byli...
 
Přílohy
náhled obrázku z časopisu<br /> 
náhled obrázku z časopisu
 
ctyri_dny_s_japonskym_gentlemanem_800x558.jpg (254.26 KiB) Zobrazeno 3879 x
 
R 1100 GS, CBF 125, S11 a S22
(W800 je v očekávání)

Uživatelský avatar
Dovi
Babyrider
Babyrider
Příspěvky: 42
Registrován: čtv kvě 19, 2011 16:45:26
Bydliště: jižní Morava

Re: W800

Příspěvek od Dovi » stř kvě 25, 2011 11:34:02

 
KankX píše:W800 je neskutecne uzasne ovladatelna motorka... radost se s ni projet zatackama kochaci rychlosti.
Mozna vam tady pak napisu nejake postrehy... ale vicemene to jede presne tak jak to vypada :lol:

Ahoj KankXi,

v tom článku v Mh 6/2011 se píše mj. toto:

Všechno ježdění na W mělo být podle hesla "jak to vypadá, tak to jede" jenom o poklidném brblání po okreskách, a přesně tak tomu bylo při mém prvním svezení na Kawasaki dni.


Já jsem sice ten časopis neměl v ruce (už kdysi dávno jsem s kupováním časáků skončil, protože to pak není kde skladovat, a vyhazovat je, to zas člověk nemá to srdce), ale podle toho nedokončeného textu na obrázku i podle těch červených šipek to asi pokračuje na další straně a možná je pod tím testem někdo podepsán.

 
Takže KankXi (oprava překlepu v nicku), prosím Tě, nejsi náhodou autorem toho článku?

 
Říkám si nejenom podle toho, žes kromě teď na své W800 jezdil předtím ještě i na jiné a najezdil jsi na ní několik stovek km - a to u nás nebývá obvyklé při běžné předváděcí nebo i zkušební jízdě.
Ale i podle toho výstižného hesla "jak to vypadá, tak to jede"...

A z plagiátorství bych Tě samozřejmě nepodezíral. Jednak bys to neměl zapotřebí, a druhak ten časopis vyšel údajně až předevčírem (v pondělí) a k předplatitelům se tedy mohl dostat odhadem maximálně předchozí pracovní den, v pátek.


Přikládám zvětšeninu popisu (bylo to na hranici čitelnosti) a omlouvám se proto za její nekvalitu.
A jak říkám, není to bohužel ofoceno přímo z časopisu (je to provizorně resamplováno z té upoutávky na motorkářích).
 
 
 
EDITACE překlepu v oslovení motokolegy, 25.5.2011 cca v 17:30
  
Přílohy
upravená zvětšenina malého obrázku s původně skoro nečitelným textem<br /> 
upravená zvětšenina malého obrázku s původně skoro nečitelným textem
 
na_pocatku_byla_krasa_95%.jpg (142.46 KiB) Zobrazeno 3876 x
Naposledy upravil(a) Dovi dne stř kvě 25, 2011 17:30:39, celkem upraveno 1 x.
 
R 1100 GS, CBF 125, S11 a S22
(W800 je v očekávání)

Uživatelský avatar
Dovi
Babyrider
Babyrider
Příspěvky: 42
Registrován: čtv kvě 19, 2011 16:45:26
Bydliště: jižní Morava

Re: W800

Příspěvek od Dovi » stř kvě 25, 2011 11:52:04

 
Koukám, že se ze mě díky zaláskování se do W800 stal Babyrider... :D
Tak musím manželce vysvětlit, že nejsem žádný pedofil ani začáteční jezdec, ale že to souvisí zřejmě pouze a jenom s počtem příspěvků, případně s dobou uplynulou od zaregistrování (se "služebním" stářím).
 
Přílohy
Babyrider.jpg
Babyrider.jpg (21.18 KiB) Zobrazeno 3873 x
 
R 1100 GS, CBF 125, S11 a S22
(W800 je v očekávání)

Uživatelský avatar
KankX
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 9300
Registrován: pon kvě 07, 2007 13:16:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: W800

Příspěvek od KankX » stř kvě 25, 2011 12:14:05

...tak te bohuzel zklamu, nepsal jsem to ja, ale co jsem si ted precetl v tom clanku na hranici citelnosti, tak je tam napsano uplne presne to co jsem rikal dealerovi Kawasaki kdyz jsem se k nemu vratil po prvni vyjizdce... A z brzd jsem mel take naprosto stejny pocit, ze ta motorka nejde zastavit :-D Musim vsak rict ze u te moji nove to bylo s brzadama jeste daleko horsi, nove nebrzdily vubec, stvalo me to a tak jsem jim daval co proto, prestoze je clovek na W temer nepotrebuje a vysledek se dostavil, ted bych rekl ze brzdi dost slusne (neda se srovnavat s modernimi motocykly jako Z1000 nebo ZZR). Na predvadecce jsem musel nutne brzdit celou rukou a stejne jsem mel pocit ze to nejde zastavit, ted na svoji mi vetsinou staci prsty 2 a kdyz fakt potrebuju zastavit hned tak lepe cela ruka, pak to flekuje ale predni vidle je tak mekonka a tak hodne se potopi ze silnejsi brzdy by ta motorka nesnesla, byly by jen na skodu.

...jo casopisy uz take nekupuji, takhle x rocniku plnou skrin, ale tenhle si musim jit koupit, to se musi zalozit k technickemu prukazu ;-)
----- (W) -----
young oldtimer
nekdo se zavodnikem narodi, jiny umira

Uživatelský avatar
KankX
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 9300
Registrován: pon kvě 07, 2007 13:16:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: W800

Příspěvek od KankX » stř kvě 25, 2011 12:17:00

Dovi píše: 
...několik stovek km - a to u nás nebývá obvyklé při běžné předváděcí nebo i zkušební jízdě. 
nadstandartni dlouhodobe vztahy ;-) ...nic jineho za tim nehledej
----- (W) -----
young oldtimer
nekdo se zavodnikem narodi, jiny umira

Uživatelský avatar
Dovi
Babyrider
Babyrider
Příspěvky: 42
Registrován: čtv kvě 19, 2011 16:45:26
Bydliště: jižní Morava

Re: W800

Příspěvek od Dovi » stř kvě 25, 2011 12:59:20

 
KankX píše:...tak te bohuzel zklamu, nepsal jsem to ja, ale co jsem si ted precetl v tom clanku na hranici citelnosti, tak je tam napsano uplne presne to co jsem rikal dealerovi Kawasaki kdyz jsem se k nemu vratil po prvni vyjizdce... A z brzd jsem mel take naprosto stejny pocit, ze ta motorka nejde zastavit :-D Musim vsak rict ze u te moji nove to bylo s brzadama jeste daleko horsi, nove nebrzdily vubec, stvalo me to a tak jsem jim daval co proto, prestoze je clovek na W temer nepotrebuje a vysledek se dostavil, ted bych rekl ze brzdi dost slusne (neda se srovnavat s modernimi motocykly jako Z1000 nebo ZZR). Na predvadecce jsem musel nutne brzdit celou rukou a stejne jsem mel pocit ze to nejde zastavit, ted na svoji mi vetsinou staci prsty 2 a kdyz fakt potrebuju zastavit hned tak lepe cela ruka, pak to flekuje ale predni vidle je tak mekonka a tak hodne se potopi ze silnejsi brzdy by ta motorka nesnesla, byly by jen na skodu.
Jo, časem se brzdy víc rozchodí. Ono ze začátku si to ještě nesedlo, a holt u jednokotouče je to víc znát...

S tím ponořováním - je zajímavý, jak je to relativní. Třeba právě u mýho velkýho GSa je vepředu použita ta baworácká specialitka TELELEVER, a tam se to i při prudkém brzdění skoro neponořuje. Je tam pak na podvozku sice rezerva pro tlumení nerovností i při brždění, ale zase na druhou stranu, když se to bržděním prakticky neponořuje, tak je to pak jakoby bez odezvy. A začátečník na Báwu, když to přežene, tak ani neví, že ještě kousek a je na hranici přilnavosti. Naštěstí většina těchto motorek je vybavena ABS.

 
KankX píše:...jo casopisy uz take nekupuji, takhle x rocniku plnou skrin, ale tenhle si musim jit koupit, to se musi zalozit k technickemu prukazu ;-)
Tak to jsem rád, že ta informace o tom čtyřdenním testu někomu trošku posloužila a že jsem se Ti mohl aspoň takto zčásti maličko revanšovat za Tvé krásné fotky a příspěvky s informacemi o W800... :wink:
 
 
R 1100 GS, CBF 125, S11 a S22
(W800 je v očekávání)

Uživatelský avatar
Dovi
Babyrider
Babyrider
Příspěvky: 42
Registrován: čtv kvě 19, 2011 16:45:26
Bydliště: jižní Morava

Re: W800

Příspěvek od Dovi » stř kvě 25, 2011 13:14:57

 
KankX píše:
Dovi píše: 
...několik stovek km - a to u nás nebývá obvyklé při běžné předváděcí nebo i zkušební jízdě. 
nadstandartni dlouhodobe vztahy ;-) ...nic jineho za tim nehledej
Aha, tož to je jiná. Ale tak to má být, a nakonec se ta delší zápůjčka vyplatila i jim (prodejcům)...

Mimochodem, lze to i u nás bez rizika koupit za rozumnější cenu než za tu doporučenou oficiálním dovozcem?
Díval jsem se zatím jen tak zběžně - např. na TIPMotu je jakýsi prodejce tuším z Olomouce (Raduna nebo Radeva nebo tak nějak), zřejmě šedý import, a nabízí to za cca 190 tisíc Kč, zhruba o 30 tisíc Kč levněji než ofic. importér v Brně.

Nebo kdybys do toho (nebo něčeho podobného) šel znovu, nevzal bys ji raději třeba z Německa?

Pokud by případně nějaké to doporučení nebylo vhodné takto veřejně, kdyžtak pls přes PM.
Ď :wink:
 
 
R 1100 GS, CBF 125, S11 a S22
(W800 je v očekávání)

Uživatelský avatar
KankX
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 9300
Registrován: pon kvě 07, 2007 13:16:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: W800

Příspěvek od KankX » stř kvě 25, 2011 13:43:05

Dovi píše: 
Mimochodem, lze to i u nás bez rizika koupit za rozumnější cenu než za tu doporučenou oficiálním dovozcem?
Díval jsem se zatím jen tak zběžně - např. na TIPMotu je jakýsi prodejce tuším z Olomouce (Raduna nebo Radeva nebo tak nějak), zřejmě šedý import, a nabízí to za cca 190 tisíc Kč, zhruba o 30 tisíc Kč levněji než ofic. importér v Brně.

Nebo kdybys do toho (nebo něčeho podobného) šel znovu, nevzal bys ji raději třeba z Německa?
no ja musim v ramci dobrych vztahu nakupovat oficialni ceske kousky ;-) ...ne, vazne, ja se snazim nakupovat u nas a zase pak ocekavam ze mi vyjdou vstric kdyz neco potrebuju... zatim to funguje, tak si nestezuju. Ne vzdy se usetrenych 20 tisic vyplati... Z1000 jsem kupoval z nemecka protoze jsem chtel s ABS a k nam dovazeli jen bez a s ABS by mi dodali ale neskutecne draho, nicmene ty problemy co jsem kolem toho resil, jsem se proklinal ze jsem to radeji nekoupil tady. Nemam cas porad nekde behat, o necem se dohadovat a navic me to nebavi. Z1000 jsem koupil v Nemecku primo u zastoupeni Kawasaki a aby mi ho prodali, tak ho museli prihlasit na jeden den v Nemecku, jinak by mi nemohli dat tu cenu kterou mi dali. To ze ta motorka byla jeden den prihlasena v Nemecku nakonez zpusobilo to, ze mi ji v CR nechteli prihlasit jako novou (prestoze byla nova s 0km na tacho) ale jen jako ojetou... z toho plynulo ze jsem s ni musel na STK kde jsem zacaloval par tisic abych ji mohl prihlasit, pak jsem zaplatil par set za to aby ji vzali do evidence a za dva roky jsem musel znovu na STK protoze pouze nova motorka ma STK po 4 letech... fakt na to nemam nervy. Sedi dovozci pracuji jinak, tak s tim asi nebudou takove trable. Ale zase zaruky, servis atd. musis to zvazit sam ;-)
----- (W) -----
young oldtimer
nekdo se zavodnikem narodi, jiny umira

Uživatelský avatar
Dovi
Babyrider
Babyrider
Příspěvky: 42
Registrován: čtv kvě 19, 2011 16:45:26
Bydliště: jižní Morava

Re: W800

Příspěvek od Dovi » stř kvě 25, 2011 17:39:14

KankX píše:
Dovi píše: 
Mimochodem, lze to i u nás bez rizika koupit za rozumnější cenu než za tu doporučenou oficiálním dovozcem?
Díval jsem se zatím jen tak zběžně - např. na TIPMotu je jakýsi prodejce tuším z Olomouce (Raduna nebo Radeva nebo tak nějak), zřejmě šedý import, a nabízí to za cca 190 tisíc Kč, zhruba o 30 tisíc Kč levněji než ofic. importér v Brně.

Nebo kdybys do toho (nebo něčeho podobného) šel znovu, nevzal bys ji raději třeba z Německa?
no ja musim v ramci dobrych vztahu nakupovat oficialni ceske kousky ;-) ...ne, vazne, ja se snazim nakupovat u nas a zase pak ocekavam ze mi vyjdou vstric kdyz neco potrebuju... zatim to funguje, tak si nestezuju. Ne vzdy se usetrenych 20 tisic vyplati... Z1000 jsem kupoval z nemecka protoze jsem chtel s ABS a k nam dovazeli jen bez a s ABS by mi dodali ale neskutecne draho, nicmene ty problemy co jsem kolem toho resil, jsem se proklinal ze jsem to radeji nekoupil tady. Nemam cas porad nekde behat, o necem se dohadovat a navic me to nebavi. Z1000 jsem koupil v Nemecku primo u zastoupeni Kawasaki a aby mi ho prodali, tak ho museli prihlasit na jeden den v Nemecku, jinak by mi nemohli dat tu cenu kterou mi dali. To ze ta motorka byla jeden den prihlasena v Nemecku nakonez zpusobilo to, ze mi ji v CR nechteli prihlasit jako novou (prestoze byla nova s 0km na tacho) ale jen jako ojetou... z toho plynulo ze jsem s ni musel na STK kde jsem zacaloval par tisic abych ji mohl prihlasit, pak jsem zaplatil par set za to aby ji vzali do evidence a za dva roky jsem musel znovu na STK protoze pouze nova motorka ma STK po 4 letech... fakt na to nemam nervy. Sedi dovozci pracuji jinak, tak s tim asi nebudou takove trable. Ale zase zaruky, servis atd. musis to zvazit sam ;-)
Díky moc za Tvůj názor a osobní zkušenost.

Budu samozřejmě muset hodně důkladně zvažovat všechna pro a proti.
Např. vím, že mít nebo nemít 25 tisíc je pro mne i pro rodinu bohužel dost veliký rozdíl :(
 
 
R 1100 GS, CBF 125, S11 a S22
(W800 je v očekávání)

Uživatelský avatar
KankX
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 9300
Registrován: pon kvě 07, 2007 13:16:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: W800

Příspěvek od KankX » stř kvě 25, 2011 21:40:25

pro vsechny koho trochu zajima W800 doporucuji koupit si vyse zminovany MOTOHOUSE (6/2011) ...jeste nikdy jsem se s recenzentem neshodl tak jako ted. Skoro jako bych to fakt psal ja, stejne myslenkove pochody, stejna prekvapeni a zavery. Myslim ze kdo nechape, tak po precteni mnohe pochopi... ikdyz mozna neuveri, protoze je to az tezko uveritelne ;-) V celem clanku se neshodnu asi tak na dvou naprosto bezvyznamnych vecech... jinak mi snad recenzent vykradl mozek, to snad neni ani mozny :-D

...proste tam presne vyjadril vsechny moje pocity v posloupnosti jak prichazeli za sebou... (neda se srovnat s recenzi na motorkarich apod.)
----- (W) -----
young oldtimer
nekdo se zavodnikem narodi, jiny umira

Odpovědět