spojkový koš

Odpovědět
Uživatelský avatar
radek900
Příspěvky: 17
Registrován: ned led 09, 2011 12:39:56
Bydliště: Vyškov

spojkový koš

Příspěvek od radek900 » čtv led 27, 2011 15:19:04

ahojdá, zase musím otravovat :D rozebral jsem spojku kvůli vydličce ke které jsem se stejně nedostal, to je jedno, ale jde mi o to že se trochu vykle koš, je tam to válečkový ložisko, ale nejde mi do hlavy co by se vysralo, je navlíklý ještě na tom kovovým prstenci nebo co to je, a na tom koš.. Je tam trochu vůle, tak cca 1-2mm když to nasadím na tu hřídel, je to blbý? nebo to tak můžu nechat?? JInak kdyby někdo věděl kde sehnat levně díly tak prosím.. Díky
Přílohy
ložisko.JPG
ložisko.JPG (35.18 KiB) Zobrazeno 2061 x

Pavel ZRX
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2383
Registrován: pon srp 07, 2006 21:45:17
Bydliště: Kostelec
Kontaktovat uživatele:

Re: spojkový koš

Příspěvek od Pavel ZRX » pon úno 07, 2011 17:56:18

Tu vůli vyzkoušej po dotažení matice středového unašeče spojky, je pravděpodobné, že ti vankluje pouzdro jehlovýho ložiska na hřídeli převodovky.
Díly koupíš s klubovou slevou u alda-moto.cz
ZRX 1200 R

Uživatelský avatar
radek900
Příspěvky: 17
Registrován: ned led 09, 2011 12:39:56
Bydliště: Vyškov

Re: spojkový koš

Příspěvek od radek900 » pon úno 07, 2011 20:36:09

Pavel ZRX píše:Tu vůli vyzkoušej po dotažení matice středového unašeče spojky, je pravděpodobné, že ti vankluje pouzdro jehlovýho ložiska na hřídeli převodovky.
Díly koupíš s klubovou slevou u alda-moto.cz
díky :wink: no on se vykle i když dotáhnu tu matku, tak vyměnit to pouzdro? to je ten prsten na hřídeli že? a na tom je to ložisko..? že by to bylo vyčvachtaný? už jsem to právě smontoval a včera i projel, nic to nedělá, ale radši to teda asi znovu rozdělám a vyměním, asi bych měl žejo.. díky moc

Pavel ZRX
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2383
Registrován: pon srp 07, 2006 21:45:17
Bydliště: Kostelec
Kontaktovat uživatele:

Re: spojkový koš

Příspěvek od Pavel ZRX » úte úno 08, 2011 15:34:34

určitou vůli v axiál. směru to mít musí, tak 0,5mm. Radiál. vůle v jehlovým ložisku je v setinách, čili skoro bez vůle. Musíš zjistit, kde a jakým směrem se to hýbe, jestli na jehlách v radiálním směru, tak vyměnit ložisko i vnitřní pouzdro, stav venkovního pouzdra v koši spojky aspoň zkontolovat, jestli nemá stopy opotřebení, příp. taky vyměnit. Pokud je to volný v axiálním směru, zjisti podle příručky, jestli ti tam nechybí třeba vymezovací podložka, která po demontáži někomu dřív zůstala na stole.
ZRX 1200 R

Uživatelský avatar
radek900
Příspěvky: 17
Registrován: ned led 09, 2011 12:39:56
Bydliště: Vyškov

Re: spojkový koš

Příspěvek od radek900 » úte úno 08, 2011 22:45:11

Pavel ZRX píše:určitou vůli v axiál. směru to mít musí, tak 0,5mm. Radiál. vůle v jehlovým ložisku je v setinách, čili skoro bez vůle. Musíš zjistit, kde a jakým směrem se to hýbe, jestli na jehlách v radiálním směru, tak vyměnit ložisko i vnitřní pouzdro, stav venkovního pouzdra v koši spojky aspoň zkontolovat, jestli nemá stopy opotřebení, příp. taky vyměnit. Pokud je to volný v axiálním směru, zjisti podle příručky, jestli ti tam nechybí třeba vymezovací podložka, která po demontáži někomu dřív zůstala na stole.

jo, do manuálu jsem se díval jak jsem to dával dohromady, a podložka tam je, na pohled žádný opotřebení nevidím, jak ono se to hýbe maličko, ale milimetr určitě, říkám si že by to ty podložky co jsou s obou stran měly stáhnout, ale asi ne, nebo to chtělo víc dorvat tu matku, asi to teda zkusím sehnat a vyměnit, ať se to nevysype někde na cestě, díky za rady, jsem na to fakt antitalent asi :)

Odpovědět