Zx9r Svítí vám světla po otočení klíčku? Motor neběží!

Co se nevešlo jinam, manuály, foto a tak...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jard4
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 146
Registrován: stř dub 19, 2006 18:50:00
Bydliště: M.Boleslav

Zx9r Svítí vám světla po otočení klíčku? Motor neběží!

Příspěvek od Jard4 » čtv kvě 14, 2009 15:02:57

Zdar lidi. Mam menší problém. Mam model r.v.99 s kapotáží 01. Po zapnutí klíčku se mi hned rozsvítí světla je to 2x55W a někdy se mi stane že nezbývá dost proudu na startér. Slyším jen cvaknutí relátka a nic. Musím proto odpojit jednu žárovku, nekdy i obě abych mohl nastartovat. (baterie je nová plně dobita) Chci se zeptat jestli je to už od výroby, že při startování svítí světla.

Věděl bych si i rady s použitím relé které by světla rozsvítilo po nastartování, ale mám problém najít kabel který mi to relé bude spínat (je na něm napětí pouze při běžícím motoru). Měl by být vyveden pravděpodobně z motoru. Byl bych rák kdyby mi nekdo pomohl ten kabel najít v el.schema.
Zx9-R r.v.99 105kw*Lucifers Czech "devítka je super, ale chci desítku"

Uživatelský avatar
Ninja
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 492
Registrován: čtv srp 03, 2006 15:58:17
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ninja » čtv kvě 14, 2009 16:52:41

To by dělat nemělo,že jen po otočení klíčku se Ti rosvítí světla. Musíš tam mít čáry máry v zapojení, když si zavzpomínám
na GPX co jsem měl tam se světla rosvítila až po nastartování, ale to byla amerika.
Ninja ZX9r 99, Versys 1000 12
ckc - 386

Uživatelský avatar
Zdrahy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7011
Registrován: čtv bře 30, 2006 10:13:27
Bydliště: Město

Příspěvek od Zdrahy » čtv kvě 14, 2009 17:20:36

To chci právě říct - pokud je to US verze, tak se světla mají rozsvítit po nastartování motoru (nikoli hned po otočení klíčkem). Máš to nějak "šikovně" zapojené.
ZRX 1200 S-R
Lepší bejt mrtvej lev než živá krysa! :wink:
CKC # 209

Uživatelský avatar
Jard4
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 146
Registrován: stř dub 19, 2006 18:50:00
Bydliště: M.Boleslav

Příspěvek od Jard4 » čtv kvě 14, 2009 17:49:05

JO něco v tom bude. Ale upně by mi stačilo najít ten fous co dává napětí po nastartování. Pak už je to hračka
Zx9-R r.v.99 105kw*Lucifers Czech "devítka je super, ale chci desítku"

Uživatelský avatar
Zubr
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 1081
Registrován: pon úno 06, 2006 17:20:28
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od Zubr » čtv kvě 14, 2009 21:33:27

Oprava stávajícího systému je celkem snadná. Přímo v pojistkové skřínce, když jí rozebereš, je relé pro světla a dvě diody,( pak je tam relé pro startér s dalšími čtyřmi diodami). Buď bude vadné relé, nebo diody. Ovládací napětí se používá z jedné fáze alternátoru ještě před regulátorem (žlutý drát) a je usměrněno právě jednou z těch diod , ta druhá dioda se používá jako přídrž relátka, aby nezhasly světla při vypnutí motoru. :wink:
NINJA ZX 9R 2000 červená na negativu zelená=kawakamufláž woe
CKC#068

Řečník z aragonitových jeskyní

Uživatelský avatar
Zubr
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 1081
Registrován: pon úno 06, 2006 17:20:28
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od Zubr » čtv kvě 14, 2009 21:44:28

Podle mě budou připečený kontakty relé, protože původně bylo konstruováno jen na jedno světlo a teď tam máš světla dvě. :idea:
NINJA ZX 9R 2000 červená na negativu zelená=kawakamufláž woe
CKC#068

Řečník z aragonitových jeskyní

Uživatelský avatar
Jard4
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 146
Registrován: stř dub 19, 2006 18:50:00
Bydliště: M.Boleslav

Příspěvek od Jard4 » čtv kvě 14, 2009 21:46:10

Díkes moc za rady hned zítra na to vletím. Ted aspon vím kde hledat

Tak jsem se do toho pustil. Našel jsem přeštíplej drát od světel, kterybyl připojeny jinam(na hnedy drat). Tak jsem ho zapojil na puvodní místo. ovšem světla nesvítili vůbec. Rozdělal jsem pojistkovou skřín a zjistil že je tam jen startovací relé a 4 usměrnovací diody. Na druhé relátko je tam pouze par děr které jsou zalité cínem a vypadají joko když to relé někdo vyndal. + tam jsou otvory na 2 diody.

Zkusím si to pořádně proměřit a pak začnu přidávat sočastky co tam chybí. Snad se to povede.

Ps: jinak ten kabel od svetel v te pojistkove skrini vede prave do rele ktere tam chybi a nikam jinam. Omluvte chyby pisu z iphone. XD


Problém vyřešen. Přidal jsem do pojistkového boxu na tišták 1 relé a 2 diody. Těžko říct jestli tam nebyli od vyroby nebo je někdo vyndal.
v každym případě to ted fachčí jak popisoval Zubr.
Díky Zubře :lol:
Zx9-R r.v.99 105kw*Lucifers Czech "devítka je super, ale chci desítku"

Odpovědět