PES

Uživatelský avatar
sek
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 106
Registrován: sob kvě 26, 2007 16:27:20
Bydliště: Kozlovice

PES

Příspěvek od sek » čtv led 31, 2008 20:05:08

Zřejmě to není uplně kách pro motocyklový stránky, ale zaznamenal jsem, že je tady dost lidí co mají krom motorek rádi i psy.Jelikož to za pár dní bude měsíc co nám umřel starej dobrej vlčák, chtěli bychom si pořídit nástupce.Já bych bral znova NO, ale holky se zhlídly v Leonbergrovi. Nemáte někdo s touhle rasou zkušenosti?Pátral jsem na vebu po nějakých stránkách, ale nikde nic.
Když nejde o život, jde o hovno pánové.

Uživatelský avatar
Zdrahy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7011
Registrován: čtv bře 30, 2006 10:13:27
Bydliště: Město

Příspěvek od Zdrahy » čtv led 31, 2008 20:09:23

Tuším že kolegyně z práce ho má, zkusím se poptat :lol: jinak nějaké info určitě najdeš tady http://www.celysvet.cz/leonberger.php
to s vaším vlčákem je mi líto :(
ZRX 1200 S-R
Lepší bejt mrtvej lev než živá krysa! :wink:
CKC # 209

Uživatelský avatar
DoktorZRX
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 6969
Registrován: čtv úno 23, 2006 15:08:06
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Příspěvek od DoktorZRX » čtv led 31, 2008 20:45:21

Leonberger je impozantní, neuvěřitelně vyrovnaný a inteligentní pes. Je výborným hlídačem i společníkem, dobrým partnerem pro sportovce i pro děti. Někteří Leonbergři se dokonce osvědčili v práci s postiženými dětmi. Ale samozřejmě potřebuje kontakt, péči a výcvik. Bez toho se stává agresivním, ale to každý pes. Tak dobře vyber a ať je s ním samá radost. :wink:
Buell xb12r
CKC#160

Uživatelský avatar
MARTY
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 5936
Registrován: sob srp 25, 2007 15:35:15

Příspěvek od MARTY » čtv led 31, 2008 21:25:02

o tom neco vim...prave naopak...leonberger se krom zakladnich povelu necvici...je to monsoloidni rasa a ta se uci intuitivne a sama.....
o tehle rase neco vim a dobre....
ale jinak....strucne
NO si vedle nej ani stoupnout do frobty nemuze...bez urazky na NO.
pokud zvladnes cesani a pes ti to dovoli je to i krasny kus...pes je vzhledove o moc hezci nez fena.
velmi ale velmi dobry pozor odkud budes brat.......displazie kloubu v hojnem poctu a lecba pakj po cca dvou letech nakladna...
vztah k rodine ??? SUPER A JINAK TO NEJDE NAZVAT...a k detem ??? super supru
zradlo v dospelosti pokud nejsi skrta cca 1500 mesicne az max 2000...ale to uz je komfort...min.50% purina proplan
na nem setrit znamena zkazu ale...tak pozor... :wink: :wink:
naroky na pozemek pokud nebudes schopen dvakrat denne chodit vylety cca 800.1000m
az na vyjimky vyzaduje denne prochazku...pohyb...
ZZR 1400 RR Hujda lenošná
Věř tomu kdo tě nezklamal a nezklam toho kdo ti věří !!!

Uživatelský avatar
sek
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 106
Registrován: sob kvě 26, 2007 16:27:20
Bydliště: Kozlovice

Příspěvek od sek » čtv led 31, 2008 22:21:42

Zdrahymu děkuju za učast. Na stránky jsem se mrknul a na odkazech našel spoustu jiných. Takže info čerpám plnými hrstmi. Marty odpovídáš jako bys ho měl(?).Máš snad nějaké kontakty na určitéhö vyzkoušeného chovatele?Taky bych radši bral papíráka, ale u těch jsou ceny, že by mi po zaplacení nezbylo na žrádlo ani pro mě.Tudíž to vidím bez PP.S tou displasií to asi bude jako u NO,.projevila se asi v 10 letech, ale stejně jsme ho museli nechat utratit kvůli rakovině jater.Takže to bude sázka do loterie.Krmení by neměl být problém protože řeznice na mě drží.
Když nejde o život, jde o hovno pánové.

Uživatelský avatar
MARTY
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 5936
Registrován: sob srp 25, 2007 15:35:15

Příspěvek od MARTY » pát úno 01, 2008 09:24:28

sek píše:Zdrahymu děkuju za učast. Na stránky jsem se mrknul a na odkazech našel spoustu jiných. Takže info čerpám plnými hrstmi. Marty odpovídáš jako bys ho měl(?).Máš snad nějaké kontakty na určitéhö vyzkoušeného chovatele?Taky bych radši bral papíráka, ale u těch jsou ceny, že by mi po zaplacení nezbylo na žrádlo ani pro mě.Tudíž to vidím bez PP.S tou displasií to asi bude jako u NO,.projevila se asi v 10 letech, ale stejně jsme ho museli nechat utratit kvůli rakovině jater.Takže to bude sázka do loterie.Krmení by neměl být problém protože řeznice na mě drží.
tak to potor...je to nemoc jina nez u NO...ten pes vazi jednou tolik a zacina to hned..cca 8-16 mesicu...
ve tvem pripade nehlidaneho chovu mas pravdepodobnost 90% ze ji mit bude a to si prdel nedelam...
mam tip...mam a rekl bych kvalita....predsedkyne klubu chovatelu leonbergeru je super baba a s tou si pokecat neni od veci...
mam tip i na myslim celkem kvalitni chovatelskou stanici....nejen ukecanou ale i kvalitni
tento pes neni hracka.....hajzli tady na vychode nakrizili tuto rasu s kdecim a ted se to jakz takz vraci zpet do stavu ok.
leonberger bez papiru a doporuceni ani ve snu....
mercedes s prebrousenym nebo prerazenym cislem s ujistenim ze neni kradeny a je ok by sis take nekoupil ne ????
at pak nezalitujes ...neni drazsi nez jine spickove rasy....
pokud chces bez papiru kup si na vesnici ratlika a to bude taky kamarad az za hrob
jeste jednou...opatrne...
apropo leonbergera to boli pokud ji ma ikdyz je to monsoloid a nedava bolest znat,ale,ale pak je ten pes nevrly a pokud se ozene hlavou
i ruku ti polame jak nic...a pokud mas deti male nezahravej si...
naopak pokud trefis na kvalitu je to presne naopak
veterinarni stanice marty zx 12 R :D
ZZR 1400 RR Hujda lenošná
Věř tomu kdo tě nezklamal a nezklam toho kdo ti věří !!!

Uživatelský avatar
sek
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 106
Registrován: sob kvě 26, 2007 16:27:20
Bydliště: Kozlovice

Příspěvek od sek » pát úno 01, 2008 16:14:38

Tak jo Marty. Ještě si to nechám projít tím co mi roste na krku. Oficiální stránky jsem myslím našel a je pravda, že předseda je ženská. Takže víš o čem mluvíš.Ale co si myslíš o izer. kde nabízejí ne PP štěnata po PP rodičích?Zvláštní, ne? Jestli je důvod v předpokládaném špatném vybarvení tak to by zase až tak neva. Asi zkusím napsat té ženské a pobavit se. Jinak dík za rady.
Když nejde o život, jde o hovno pánové.

Uživatelský avatar
MARTY
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 5936
Registrován: sob srp 25, 2007 15:35:15

Příspěvek od MARTY » pát úno 01, 2008 17:28:39

sek píše:Tak jo Marty. Ještě si to nechám projít tím co mi roste na krku. Oficiální stránky jsem myslím našel a je pravda, že předseda je ženská. Takže víš o čem mluvíš.Ale co si myslíš o izer. kde nabízejí ne PP štěnata po PP rodičích?Zvláštní, ne? Jestli je důvod v předpokládaném špatném vybarvení tak to by zase až tak neva. Asi zkusím napsat té ženské a pobavit se. Jinak dík za rady.
rado se stalo...miluji psy moc...jeden se mnou chrape denne v posteli...manzelka az pak na krajicku...
nemam rad jen jedine...kdyz si lide nedaji poradit,,,nechaj se obkecat a pak se zbavuji psu vseliak....to bych utyral ty lidi ja....
apropo kamosovi dohodila zrovna pani reditelka dva leose ...feny a zrovna smula....ale byl to vyjimecny vrh...vsichni to meli...
ale byla dana smlouva a v te se zavazovali ze na psy slevi 90% ceny dolu a to udelali...ma je porad ale ta jedna fena...to bylo za 17000..
na okraj pro tebe...mrkni sem...tady se deje velmi malo chyb.... http://www.filafibox.cz/index-chov-c.php
tady se bat nemusis mrknout a poptat sea mi kamosi to nejsou...zadna protekce
:wink:

dej si rict a nenech se u tehle rasy a jinych monsoloidu nikam zviklat...za usetrene penize za lecbu me pak muzes pozvat na flasku....bo usetris o tisice vic :wink: :wink:
ZZR 1400 RR Hujda lenošná
Věř tomu kdo tě nezklamal a nezklam toho kdo ti věří !!!

Uživatelský avatar
spit 40
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2098
Registrován: pon úno 05, 2007 21:38:36
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spit 40 » pon úno 04, 2008 17:15:20

sek píše:Tak jo Marty. Ještě si to nechám projít tím co mi roste na krku. Oficiální stránky jsem myslím našel a je pravda, že předseda je ženská. Takže víš o čem mluvíš.Ale co si myslíš o izer. kde nabízejí ne PP štěnata po PP rodičích?Zvláštní, ne? Jestli je důvod v předpokládaném špatném vybarvení tak to by zase až tak neva. Asi zkusím napsat té ženské a pobavit se. Jinak dík za rady.
Mám tři papírové americké kokry,sjezdil jsem hodně výstav,jsem členem klubu a moje zkušenost je taková že tzv.zlatokopové koupí papírového psa i fenu a produkují štěňata,přitom po liniích se k sobě ti dva nemusí hodit.Protože nejsou v příslušném klubu který dbá na to aby se nespojovali příbuzný pes a fena (nebo taky můžou mít nějaké dědičné vady které se projeví později)tak na štěňata nedostanou průkaz původu(PP) A tyto štěňata potom prodávají třeba za poloviční cenu, "vždyť přece rodiče jsou papíroví". Mám s tím osobní zkušenost,snažím se prodávat štěňata lidem kteří mají opravdový zájem ale jednou jsem se spletl,fena rodila jak o závod štěňata bez papírů a nakonec ji ten dotyčný ve 4 letech vyhodil z auta v jedné vesnici a tipuji že zase koupil nějakou novou s PP.
ZZ-R 1400 2015 CZ
Zelená perleť
...no.221...

Uživatelský avatar
MARTY
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 5936
Registrován: sob srp 25, 2007 15:35:15

Příspěvek od MARTY » pon úno 04, 2008 17:32:08

marek bělík píše:
sek píše:Tak jo Marty. Ještě si to nechám projít tím co mi roste na krku. Oficiální stránky jsem myslím našel a je pravda, že předseda je ženská. Takže víš o čem mluvíš.Ale co si myslíš o izer. kde nabízejí ne PP štěnata po PP rodičích?Zvláštní, ne? Jestli je důvod v předpokládaném špatném vybarvení tak to by zase až tak neva. Asi zkusím napsat té ženské a pobavit se. Jinak dík za rady.
Mám tři papírové americké kokry,sjezdil jsem hodně výstav,jsem členem klubu a moje zkušenost je taková že tzv.zlatokopové koupí papírového psa i fenu a produkují štěňata,přitom po liniích se k sobě ti dva nemusí hodit.Protože nejsou v příslušném klubu který dbá na to aby se nespojovali příbuzný pes a fena (nebo taky můžou mít nějaké dědičné vady které se projeví později)tak na štěňata nedostanou průkaz původu(PP) A tyto štěňata potom prodávají třeba za poloviční cenu, "vždyť přece rodiče jsou papíroví". Mám s tím osobní zkušenost,snažím se prodávat štěňata lidem kteří mají opravdový zájem ale jednou jsem se spletl,fena rodila jak o závod štěňata bez papírů a nakonec ji ten dotyčný ve 4 letech vyhodil z auta v jedné vesnici a tipuji že zase koupil nějakou novou s PP.
ano i takovi lide kreteni existujou.....tomu nezabranis...sthane feny ve 4 letech a pred smrti....
proto jsou reference a uprimne info...ikdyz nikdy na 100%...velice dulezite.....
bez papiru bez zaruky jakekoli...s papiry smlouva a vse tam jde napsat...pokud majitel nesouhlasi s kompetencemi rychle pryc...mozna jsi timto usetril peknych par tisicovek :wink:
ZZR 1400 RR Hujda lenošná
Věř tomu kdo tě nezklamal a nezklam toho kdo ti věří !!!

Uživatelský avatar
sek
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 106
Registrován: sob kvě 26, 2007 16:27:20
Bydliště: Kozlovice

Příspěvek od sek » pon úno 04, 2008 18:14:18

Tak to vypadá na vlčáka. Za cenu nePP leona je papírovej.Ne že bych se chystal brouzdat po výstavách, ale jak říkáte bude to jistější.Při prvním NO jsem měl zřejmě začátečnický štěstí protože krom každoročních očkování a jednoho urazu (nepočítám ten blbej konec) jsme veterinu neviděli. A povahově to byl nejlepší pes na dědině.Dcera s ním vyrůstala od 6 let a mohli jsme je v klidu nechat spolu.Jo a když cigoši kopali vedle v ulici kanál, tak si raději zacházeli přes cestu aby nešli kolem našeho plotu. A to bez rozvíjení zloby.Měl jenom základ a na zbytku povelů jsme se už nějak domluvili.Ale to o svojem psovi prohlásí určitě kde kdo.Doufám že mě štěstí neopustí a následovník bude taky dobrej PES.
Když nejde o život, jde o hovno pánové.

Uživatelský avatar
spit 40
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2098
Registrován: pon úno 05, 2007 21:38:36
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spit 40 » pon úno 04, 2008 19:44:26

Ještě malý dovětek:i u papírového psa se může objevit nějaká vada nebo nemoc,to riziko tu určitě je ale myslím že několikanásobně nižší protože kluby si to hlídají a každý pes nebo fena než se připustí musí mít osvědčení od doktora ne starší než rok a to na dědičné vady.Aspoň u nás to tak je. Tak ti přeji ať dobře koupíš ! :wink:
ZZ-R 1400 2015 CZ
Zelená perleť
...no.221...

Uživatelský avatar
MARTY
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 5936
Registrován: sob srp 25, 2007 15:35:15

Příspěvek od MARTY » pon úno 04, 2008 20:22:16

CHCES LI POZNAT OPRAVDOVEHO PRITELE KUP SI PSA..necht se ti kup podari a pes se ma k svetu po cely svuj zivot :wink:
ZZR 1400 RR Hujda lenošná
Věř tomu kdo tě nezklamal a nezklam toho kdo ti věří !!!

Uživatelský avatar
sek
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 106
Registrován: sob kvě 26, 2007 16:27:20
Bydliště: Kozlovice

Příspěvek od sek » ned bře 09, 2008 16:59:56

Takže nakonec jsme pořídili Kavkazáka. :lol:
Obrázek
Když nejde o život, jde o hovno pánové.

Uživatelský avatar
MARTY
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 5936
Registrován: sob srp 25, 2007 15:35:15

Příspěvek od MARTY » ned bře 09, 2008 17:05:07

sek píše:Takže nakonec jsme pořídili Kavkazáka. :lol:
Obrázek
ty vole tak to smekam....to je sila....tak preji jen uspechy...a hodne cti...na rovinu do tohohle bych nesel ze zistnych duvodu.....ale drzim pesti...pevne sevrene :wink:
ZZR 1400 RR Hujda lenošná
Věř tomu kdo tě nezklamal a nezklam toho kdo ti věří !!!

Zamčeno