Kawasaki den 08 - NEBUDE

Uživatelský avatar
Zdrahy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7011
Registrován: čtv bře 30, 2006 10:13:27
Bydliště: Město

Příspěvek od Zdrahy » čtv led 24, 2008 06:35:58

To že Asko prodá ročně 400 motorek je jen jeho problém - dealerská síť, promo akce, servis, reklama - tyhle věci prodávají. Když dám do každého časáku stránkovou reklamu a jinak o mě není celý rok slyšet tak se nemůžu divit že o mě nikdo neví. Když jsem vloni koupil novou motorku, čekal bych třeba přání k novému roku (databáze klientů a náklady nula nula hovno - ale neposlali nic) prostě přístup zaplať vypadni, pokud možno s tím alespoň jednou za rok plácni ať prodáme díly a jinak po nás nic nechtěj. Jo a za pár let k nám přijď utratit peníze za další.. :roll: Prostě Danielova kultura prodeje na hovno.
Pomalu na čase, aby KHI uvažovala o změně partnera, jinak to tady půjde od desíti k pěti. Jak psal Chosé, u jiných značek změna dealera pomohla. Neříkám že jsou špatní jednotlivý dealeři, ale koncept a vedení je na prd. Kolik stojí okruh vím, ale kolik mají na každé motorce vím zhruba taky a co ještě vím, je to, že se nevydělává prodejem motorek, ale na servisu a na dílech (na těch hlavně) a díly kupují i lidi kteří si motku dovezou. prostě jsem z tohohle přístupu hodně zklamanej :evil:
ZRX 1200 S-R
Lepší bejt mrtvej lev než živá krysa! :wink:
CKC # 209

Uživatelský avatar
volkswagen
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7941
Registrován: stř led 25, 2006 12:02:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od volkswagen » čtv led 24, 2008 08:31:05

Štve mě to taky. Kawasaki to jsou hlavně sportovní motorky a najedou že ne okruh? Že je to drahý? No to pěkně děkuju. Jak píše Zdrahy - já koupil od Aska vloni motorky dvě. Taky jsem jim za ani za to prání nestál. Když jsem byl jednou týden v Rakousku v penzionu tak mi od nich chodí přání k vánocům doteď.

Kolik stojí Brno na den dobře vím. A pochybuju že od loňska o tolik zdražili. Prostě bych spíš řekl že je to snaha ušetřit za každou cenu. Padají marže protože lidi víc a víc vozí motorky zvenku. Takže omezíme marketing. No to mi smysl nedává.
Z900RS
W800 2011
VN 900 Custom 2009 bye
ZX-6R 2007 bye
Z1000 2003 bye

Uživatelský avatar
KankX
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 9300
Registrován: pon kvě 07, 2007 13:16:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KankX » čtv led 24, 2008 09:19:05

Zdrahy ma pravdu minimalne v tom, ze i ty dovezene motorky potrebuji nahradni dily a vsichni vime ze tyto dily jsou neskutecne predrazene, neboli kdyby si z nich chtel clovek postavit motorku tak ho ta motorka vyjde na dvonasobek az trojnasobek ceny nove motorky. Dale k tomu vetsinou clovek potrebuje nejaky ten servis a to take nedelaji zadarmo. Ono v tom nasem state je to vubec nejake divne, protoze trebu u taty ve firme ted koupily Mercedes a na servisni prohlidky s nim jezdi do znackoveho servisu do Nemecka, protoze je tam serviska vyjde o cca 10% levneji nez u nas a jeste jim pak posilaji ty prani apod. Pritom predpokladam ze naklady na fungovani toho nemeckeho servisu budou vyssi jak u nas, mechanik si nosi domu vic penez nez u nas atd. Takze kdepak je ten zakopanej pes a kde si kdo masti kapsu a zda se mu to furt malo???? ASKO ASKO, takhle se to asi nedela... :cry:
----- (W) -----
young oldtimer
nekdo se zavodnikem narodi, jiny umira

Uživatelský avatar
Kuba
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 5866
Registrován: pon črc 31, 2006 09:31:32
Bydliště: za sedmero kopci a potoky

Příspěvek od Kuba » čtv led 24, 2008 09:38:20

ZdrahyZX9R píše:To že Asko prodá ročně 400 motorek je jen jeho problém - dealerská síť, promo akce, servis, reklama - tyhle věci prodávají. Když dám do každého časáku stránkovou reklamu a jinak o mě není celý rok slyšet tak se nemůžu divit že o mě nikdo neví. Když jsem vloni koupil novou motorku, čekal bych třeba přání k novému roku (databáze klientů a náklady nula nula hovno - ale neposlali nic) prostě přístup zaplať vypadni, pokud možno s tím alespoň jednou za rok plácni ať prodáme díly a jinak po nás nic nechtěj. Jo a za pár let k nám přijď utratit peníze za další.. :roll: Prostě Danielova kultura prodeje na hovno.
Pomalu na čase, aby KHI uvažovala o změně partnera, jinak to tady půjde od desíti k pěti. Jak psal Chosé, u jiných značek změna dealera pomohla. Neříkám že jsou špatní jednotlivý dealeři, ale koncept a vedení je na prd. Kolik stojí okruh vím, ale kolik mají na každé motorce vím zhruba taky a co ještě vím, je to, že se nevydělává prodejem motorek, ale na servisu a na dílech (na těch hlavně) a díly kupují i lidi kteří si motku dovezou. prostě jsem z tohohle přístupu hodně zklamanej :evil:
naprostá pravda a to co k tomu dodává VW taktéž, proč si třeba Endurance cup dokázal vyhandlovat termín v květnu a ASKO KC to nedokáže, páč se nestará a sere na to a co pak čeká od odkruhu že dostane za nabídku. :evil:

tento rok má kawasaki krásnou novou desítku, motorka pecka jako blázen a místo na okruhu ji budem okukovat u špekáčků

a proč si lidi kupují motorku jinde, páč má asko šestku za 230 000,-Kč a z Německa mám tu stejnou novou za 190 000,-Kč, tak je pak asi jasné kde tu motorku koupím, ať udělají něco s cenama a lidi budou kupovat v česku, každý s tou motkou jednou ročně plácne a to pak stojí pěněz jak prase a co dá asko slevu na nové motorce, má ještě ten rok zpět na servise a hlavně má spokojeného zákazníka, který se bude vracet a doporučovat asko a kawasaki
nejrychlejší je můj anděl strážný
CKC#387
Z1000SX
ZX6R

Uživatelský avatar
Kozel ZX10
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 158
Registrován: ned led 07, 2007 21:08:35
Bydliště: Opava

Příspěvek od Kozel ZX10 » čtv led 24, 2008 13:00:41

No o Asku je to dost známé,že mají tento přístup jak popsali Zdrahy a VW,poznal jsem to taky osobně.Jednou jsem tam dal motku do servisu a doufám,že už víckrát nebudu muset.Vyměnili pouze špatný díl a vůbec se neobtěžovali udělat něco s příčinou poruchy i když jsem je na ni upozorňoval a žádal o opravu.To jsem bohužel zjistil až doma,tak jsem si ji radši opravil sám než bych zase jel zpět do Brna a hádal se a doprošoval opravy na kterou bych stejně čekal zase týden nebo dva.
Zdar jak sviňa!
ZX-14 09´ orange-black

Uživatelský avatar
čoud
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 4337
Registrován: stř led 25, 2006 12:30:49
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čoud » čtv led 24, 2008 13:40:22

PROSÍM ČTĚTE POZORNĚ - oficialni info ASKO KC

1) Kawasaki den bude / nebude - zatim je to o jednani stejne jako kazdy
rok v teto dobe. Museji najit partnera a najit volny termin, domluvit
se jestli v Moste nebo v Brne atd atd.

2) Pokud KD bude, tak urcite ( letos zmena ) bude naprosto BEZ NOVINARU!

3) Rozhodne ale v ASKO maji v planu udelat tuto akci - jedna se o neco jako "Tyden otevrenych
dveri Kawasaki" - ten bude probihat minimalne u 6ti dealeru, a bude plne pod jejich dozorem.
Bude probihat tak, ze u kazdeho dealera budou 1 tyden cca 9 novych predvadecich motorek
Predpoklad je ze to budou Z 750, Z 1000, Ninja 250R, 1400GTR, ZZR1400, Versys, ER-6n, ZX-10R a VN900 Custom
a KAZDY si bude moct projet motorku po jake trase bude chtit, a
zjistit tak pozitiva nebo negativa novinkoveho stroje. Vzhledem k tomu,
ze to bude na tolika mistech a cely tyden, rozhodne nenastane situace,
aby jste se neprojeli ... Dealer pujci motorku oproti dokladum
totoznosti, zaloze atd. - to si kazdy dealer urci sam. Tyto
tydny budou zacinat od kvetna a skonci nekdy v srpnu, vzdy mezi nimi
bude mezera.
Kdyz nad tim tak premejslim - proc chodime na vystavu ?
Podivat se na novy motorky ? Asi jo ... A tady je skvela moznost si ji nejen detailne
prohlidnout ale hlavne projet! Je to nova akce, ktera neni uplne v CR obvykla,
a sam se na ni velice tesim ...

4) nekomu se zda, ze ASKO nedela propagacni akce, sere na marketing atd?
A co tohle:
- podzim 07 - slavnostni predstaveni 1400GTR (model 2008)
- testy ZX-10R v Kataru - pozvani od ASKA i čeští novináři
- březen 08 - výstava v Praze
- smlouva s Garminem ( napr. loni u prvnich 30 Versysu Garmin zdarma )
- podepsan celorocni kontrakt s Motohousem, kde bude na obalce reklama + dalsi inzeraty
- v lete novy web kawasaki.cz stejny jako napr kawasaki.de
- tydny otevrenych dveri pro vsechny, po cele ČR
- akce pro novinare = testy v casopisech, ktery ctete
- CENY MODELU 07 - pripadaj vam ty motorky drahy ??? Vynikajici cena neni podpora trhu ?
Myslite si fakt, ze se da nejakej business delat na bokovku s 100 a vice motocykly skladem?

Ted jsem mel cca 2hodinovy hovor s Jirkou Smolou z ASKA a bavili jsme se predevsim o KD,
lobboval jsem za ty, ktery zklamala zprava, ze KD nebude a jeden z hlavnich dotazu byl, jak hodne se mi KD libil vloni, jestli je
to pro ridice takovej zazitek, ze ho chce znova? Proc sem nenapisete, jaky to loni bylo, vase pocity z jizdy, ze chcete KD protoze je to skvely, protoze se chcete zase bezpecne projet na okruhu, kde se jezdi MotoGP, nebo proste cokoliv, ale proc se doprdele pise jenom ze to stoji za hovno atd atd .... ??? Ze jsou v ASKU neschopni a ze na nas serou ?

Prosim vas vsechny, tadytu diskuzi, ze KD nebude a jak jste nasrati,
uzavreme a pojdme se pobavit o tom, jak dat ASKU najevo ze KD fakt
chceme, a ze je pro nas fakt dulezitej ...

Zakladam nove tema v pokecu - Proc chci aby kawa day 08 byl, tam napiste
svoje reakce, napady, podnety a hlavne pocity z minulych KD ...
Ninja 1000SX AKA Saxana
ex: ZX-10R 2016, KLX230 2020, ZX-6R 2005, Z900 2019

Uživatelský avatar
Z.
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 3443
Registrován: ned dub 09, 2006 17:07:36
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od Z. » čtv led 24, 2008 14:00:59

volkswagen píše:Štve mě to taky. Kawasaki to jsou hlavně sportovní motorky a najedou že ne okruh? Že je to drahý? No to pěkně děkuju. Jak píše Zdrahy - já koupil od Aska vloni motorky dvě. Taky jsem jim za ani za to prání nestál. Když jsem byl jednou týden v Rakousku v penzionu tak mi od nich chodí přání k vánocům doteď.
Svůj Ford Focus jsem prodal před 5ti roky, do dnešního dne mi chodí Ford News, propagační materiály nových modelů (naposledy Mondeo) protože dovozce ví, že tak má velkou šanci, že můj další automobil bude zase Ford.

Já dostal vánoční pozdrav od svého dealera. Aspoň za to dík.
15 let Kawasaki Z750 '07
> silver shadow <
>> CKC #304 <<

Uživatelský avatar
čoud
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 4337
Registrován: stř led 25, 2006 12:30:49
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čoud » čtv led 24, 2008 14:05:02

Ano, prani mame dostat od dealera - ne od importera ... Tak je to vporadku!

A volkswagen nekupoval motorky od ASKA, ale od Halbicha, a od toho prani dostal ...
Ninja 1000SX AKA Saxana
ex: ZX-10R 2016, KLX230 2020, ZX-6R 2005, Z900 2019

Uživatelský avatar
Z.
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 3443
Registrován: ned dub 09, 2006 17:07:36
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od Z. » čtv led 24, 2008 14:32:12

čoud píše:Ano, prani mame dostat od dealera - ne od importera ... Tak je to vporadku!

A volkswagen nekupoval motorky od ASKA, ale od Halbicha, a od toho prani dostal ...
tak jo. Já si do dneška myslel, že značku na trhu zastupuje dovozce, ne dealer. A už fakt mlčím a raději jedu na Stodolní chlastat. .-)
15 let Kawasaki Z750 '07
> silver shadow <
>> CKC #304 <<

Uživatelský avatar
Zdrahy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7011
Registrován: čtv bře 30, 2006 10:13:27
Bydliště: Město

Čoude

Příspěvek od Zdrahy » čtv led 24, 2008 14:53:56

Nezlob se se, ale to že má Asko stejný web jako Kawa po celé evropě, že zaplatí novinářům cestu do Kataru a že jsou ochotní vystavovat na výstave Motocykl, kde vystavuje i Yuki pro mě není deviza. To že tě platí za to že ty stránky děláš pro mě taky neznamená že jsi nezaujatý - mě osobně firma která mi platí přijde taky docela fajn.
Týden otevřených dveří je mi na pytel. Když budu mít o motorku zájem, složím zálohu a svezu se na ní vždycky, na to nepotřebuju týden pootevřených dveří (nevím jak ostatní prodejci, ale tady v Praze už vidím jak se vejde víc jak 10 lidí k Honzovi Halbichovi do toho krcálku).
Hlavně když si pujčím 10ku, tak se na ní svezu po Praze - super nápad :roll:
ZRX 1200 S-R
Lepší bejt mrtvej lev než živá krysa! :wink:
CKC # 209

Uživatelský avatar
Tilda
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 5502
Registrován: čtv říj 19, 2006 12:49:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tilda » čtv led 24, 2008 14:59:38

čoud píše:- podzim 07 - slavnostni predstaveni 1400GTR (model 2008)
- březen 08 - výstava v Praze
zas co si budeme povidat- slavnostni predstaveni GTR- kazda znacka dela slavnostni predstanevi skoro kazdyho novyho modelu
vystava v praze- kdyby kawa nemela stanek na vystave tak po ni nestekne ani pes a opravdu se muze zaradit vedle cinkych "noname" vyrobcu
jde proste o to ze kawa den na okruhu byl neco extra, co nedela kazdej :)
ZRX1200R
ZRX1000RR
KX250F

Don't drink and drive, but smoke and fly :-)
#399#

kafkalibor
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 1521
Registrován: stř úno 22, 2006 13:08:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od kafkalibor » čtv led 24, 2008 15:02:24

Dybyste radši místo toho tlachání tady šli mejt nádobí nebo něco vyprat,či vyluxovat(krom lednice),holky by z vás měli radost a kdo je solo tak může jít na pivo,bo má na 1/2 roku uklizíno.
VN 1500 nomad
Kawa=Káča

Uživatelský avatar
čoud
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 4337
Registrován: stř led 25, 2006 12:30:49
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Čoude

Příspěvek od čoud » čtv led 24, 2008 15:26:07

ZdrahyZX9R píše:Nezlob se se, ale to že má Asko stejný web jako Kawa po celé evropě, že zaplatí novinářům cestu do Kataru a že jsou ochotní vystavovat na výstave Motocykl, kde vystavuje i Yuki pro mě není deviza. To že tě platí za to že ty stránky děláš pro mě taky neznamená že jsi nezaujatý - mě osobně firma která mi platí přijde taky docela fajn.
Týden otevřených dveří je mi na pytel. Když budu mít o motorku zájem, složím zálohu a svezu se na ní vždycky, na to nepotřebuju týden pootevřených dveří (nevím jak ostatní prodejci, ale tady v Praze už vidím jak se vejde víc jak 10 lidí k Honzovi Halbichovi do toho krcálku).
Hlavně když si pujčím 10ku, tak se na ní svezu po Praze - super nápad :roll:
Jen jedna poznamka - stranky jsem ASKU delal, ale zaplatili mi trickami pro klub, ne penezy ... :idea:
Ninja 1000SX AKA Saxana
ex: ZX-10R 2016, KLX230 2020, ZX-6R 2005, Z900 2019

Uživatelský avatar
rudormi
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2202
Registrován: úte kvě 23, 2006 14:27:07
Bydliště: Hlubočec

Příspěvek od rudormi » čtv led 24, 2008 15:26:17

kafkalibor píše:Dybyste radši místo toho tlachání tady šli mejt nádobí nebo něco vyprat,či vyluxovat(krom lednice),holky by z vás měli radost a kdo je solo tak může jít na pivo,bo má na 1/2 roku uklizíno.
perfektní tečka za diskuzí, káčo :twisted:
Chceš bejt všude a nejseš nikde.
To mě poslední dobou nějak vystihuje...

H***a CRF 250L

Uživatelský avatar
čoud
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 4337
Registrován: stř led 25, 2006 12:30:49
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čoud » čtv led 24, 2008 15:28:01

rudormi píše:
kafkalibor píše:Dybyste radši místo toho tlachání tady šli mejt nádobí nebo něco vyprat,či vyluxovat(krom lednice),holky by z vás měli radost a kdo je solo tak může jít na pivo,bo má na 1/2 roku uklizíno.
perfektní tečka za diskuzí, káčo :twisted:
Souhlas ... :lol:
Ninja 1000SX AKA Saxana
ex: ZX-10R 2016, KLX230 2020, ZX-6R 2005, Z900 2019

Zamčeno