Vyber Helmy - poradte

Kombiny, helmy, brašny, plexi atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
plisken
Babyrider
Babyrider
Příspěvky: 58
Registrován: úte lis 13, 2007 17:18:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Vyber Helmy - poradte

Příspěvek od plisken » stř led 16, 2008 22:18:38

Zdravim chtel bych nejakou slusnou helmu ale nemuzu se porad rozhodnout a tak vybiram mezi temito.Poradte prosim kterou a proc byste mi doporucili.Muze byt i jina,cenove do 5000,- Diky moc.

http://www.bikerscrown.cz/produkt2088.html
http://www.vemar.cz/index.php?menu=helm ... &barva=232
http://www.motostar.cz/eshop/zobrazeni_ ... ts_id=8476
http://www.paolo-brno.cz/produkty.php?p ... subkatID=1
Naposledy upravil(a) plisken dne stř led 16, 2008 23:08:01, celkem upraveno 1 x.
skype: bertminator

Uživatelský avatar
Elvis.
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 4844
Registrován: ned čer 04, 2006 18:04:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elvis. » stř led 16, 2008 22:35:43

No Nitro bych teda urco nebral, tu Marushin taky radsi ne. Vemarky maj kluci a sou moc spokojeny. Ten Airoh se mi osobne moc nelibi, ale od jednoho cloveka, co jezdi na okruhu jsem taky slysel na tu nejvyssi radu celkem chvalu.
ZRX1200R -japan style
pitbike PBS PRO-SX160
CRF250L

ZX6R rv04 (sloužilas dlouho a dobře, diky)

Uživatelský avatar
KankX
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon kvě 07, 2007 13:16:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KankX » stř led 16, 2008 22:59:06

...tak ja bych take Nitro urcite vynechal, nic moc zpracovani, Nitra jsou proste takovy divny. Rozhodne se vsak pri vyberu helmy rozhoduj, podlo toho jak ti sedi na hlave, kazdy varobce, ba dokonce kazdy model pri stejne velikosti sedi uplne jinak. A taky kazdy ma jinou hlavu, sisatou, hranatou, kulatou ;-) Az vyberes par tech ktere ti sednou pak muzeme mezi nimi vybrat viteze :-)
Naposledy upravil(a) KankX dne stř led 16, 2008 23:00:03, celkem upraveno 1 x.
----- (W) -----
young oldtimer
nekdo se zavodnikem narodi, jiny umira

Uživatelský avatar
plisken
Babyrider
Babyrider
Příspěvky: 58
Registrován: úte lis 13, 2007 17:18:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od plisken » stř led 16, 2008 22:59:34

Elvis. píše:No Nitro bych teda urco nebral, tu Marushin taky radsi ne. Vemarky maj kluci a sou moc spokojeny. Ten Airoh se mi osobne moc nelibi, ale od jednoho cloveka, co jezdi na okruhu jsem taky slysel na tu nejvyssi radu celkem chvalu.
Diky za odpoved,na nejvyssi radu Airoh stejne nemam takze pak uz jen Vemar.Pokud by mel nekdo navrh jine helmy za podobnou cenu tak se rad necham poucit.
skype: bertminator

Uživatelský avatar
plisken
Babyrider
Babyrider
Příspěvky: 58
Registrován: úte lis 13, 2007 17:18:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od plisken » stř led 16, 2008 23:01:33

KankX píše:...tak ja bych take Nitro urcite vynechal, nic moc zpracovani, Nitra jsou proste takovy divny. Rozhodne se vsak pri vyberu helmy rozhoduj, podlo toho jak ti sedi na hlave, kazdy varobce, ba dokonce kazdy model pri stejne velikosti sedi uplne jinak. A taky kazdy ma jinou hlavu, sisatou, hranatou, kulatou ;-) Az vyberes par tech ktere ti sednou pak muzeme mezi nimi vybrat viteze :-)
Problem je ze treba tu Vemar sem na hlave mel,ale Nitro a Marushin si nemam kde vyskouset.Musel bych jet schvalne do Prahy.
skype: bertminator

Uživatelský avatar
KankX
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon kvě 07, 2007 13:16:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KankX » stř led 16, 2008 23:05:44

plisken píše:
KankX píše:...tak ja bych take Nitro urcite vynechal, nic moc zpracovani, Nitra jsou proste takovy divny. Rozhodne se vsak pri vyberu helmy rozhoduj, podlo toho jak ti sedi na hlave, kazdy varobce, ba dokonce kazdy model pri stejne velikosti sedi uplne jinak. A taky kazdy ma jinou hlavu, sisatou, hranatou, kulatou ;-) Az vyberes par tech ktere ti sednou pak muzeme mezi nimi vybrat viteze :-)
Problem je ze treba tu Vemar sem na hlave mel,ale Nitro a Marushin si nemam kde vyskouset.Musel bych jet schvalne do Prahy.
rozhodne lepsi jet do Prahy a byt spokojeny, nez koupit neco podle obrazku a pak ji za mesic prodat za 1/3 ceny a jit si koupit novou ktera konecne bude alespon trosku sedet.... radim z vlastni zkusenosti, kdyz jsem zacinal tak jsem setril a byl furt nasranej :-( ze ja si radeji litr nepridal a uz mohla byt takova a makova. Ve finale se mi to porizeni prilby pekne prodrazilo, protoze jsem prvni rok koupil hned 3 a ty prvni mi lezi v garazi dodnes ;-) No na skutra a nechteneho spolujezdce jsou dobry :-D
----- (W) -----
young oldtimer
nekdo se zavodnikem narodi, jiny umira

Uživatelský avatar
misak39
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 5052
Registrován: pát kvě 19, 2006 01:04:55
Bydliště: Králíky

Příspěvek od misak39 » čtv led 17, 2008 00:15:12

Kdybys chtěl tu marušku, event jinou, na http://www.motostar.cz maj jednak velkej výběr, zasílaj na dobírku, mají slevy a hlavně-když Ti nesedne, bez problémů a ochotně ji vymění za jinou. Mám s nima jen ty nejlepší zkušenosti
babička GPZ 500 a vnučka ZX900B
*CKC 102*

Uživatelský avatar
misak39
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 5052
Registrován: pát kvě 19, 2006 01:04:55
Bydliště: Králíky

Příspěvek od misak39 » čtv led 17, 2008 00:19:47

Jo, a dobrá jsou i sharky, soused ji jezdí a je spokojenej. Já mám zelenou KBC a taky dobrá. Asi to chce vybrat která se Ti bude líbit, a vyzkoušet. V Brně u Mototomana, nebo jak se jmenuje, maj přilbic na vyzkoušení habaděj...
babička GPZ 500 a vnučka ZX900B
*CKC 102*

Uživatelský avatar
plisken
Babyrider
Babyrider
Příspěvky: 58
Registrován: úte lis 13, 2007 17:18:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od plisken » čtv led 17, 2008 00:31:17

misak39 píše:Jo, a dobrá jsou i sharky, soused ji jezdí a je spokojenej. Já mám zelenou KBC a taky dobrá. Asi to chce vybrat která se Ti bude líbit, a vyzkoušet. V Brně u Mototomana, nebo jak se jmenuje, maj přilbic na vyzkoušení habaděj...
JJ diky za tip ale na Sharka nemam finance v kompozitu.
skype: bertminator

Uživatelský avatar
MMKS
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2517
Registrován: stř bře 21, 2007 18:28:49
Bydliště: okr. Břeclav

Příspěvek od MMKS » čtv led 17, 2008 12:05:37

No Nitro má Chosé, tak třeba dá reference, ale co na ni psali testy a hlavně ohlasy tak byly spokojení. Moje ji má taky, ale jako baťůžek schovaná za mnou toho moc nezjistí (a snad nebude muset). Jinak co do vybavení za ty prachy dobrá, taky je dobrá, že ji dělají ve dvou velikostech (myšleno vnějších), ale zase nemá antifog. Airoh jsem četl jen samé špatné, špatné zpracování rozpadjí se atd. Airoh i Nitra mají v Triskelu v Břeclavě, tak daleko to nemáš.
Na Vemar (ale jinou, vyklápěcí oranžová s takovu olivově zelenou výstelkou) dopadla katastrofálně v nějakém testu, co do kvality a bezpečnosti, otázka jak další přilby, ale všichni tady je chválí.
Ale jak psali kluci, chce to nasadit na hlavu, protože je zbytečné vybírat značky, když ti pak nesednou. Mě třeba Vemar a Shark nesedl vůbec.
ZX-12R naked

Uživatelský avatar
Elvis.
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 4844
Registrován: ned čer 04, 2006 18:04:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elvis. » čtv led 17, 2008 12:20:04

Jeste k tomu Sharku -mam ho doma.... Kompozit neni tak drahej. V cerny stoji 6 nebo 6.5 -mam model RSF2i, ale za dvě sezony už je docela dodělaná. Ale to jsem ji nešetřil no. Jako základ dobrý, určo lepší než Airoh a Nitro, ale já už měl zálusk na jinou, dražší. Jenže nejsou finance, tak se mnou bude muset ještě min. sezonu vydržet :-D

Jinak opravdu nejdůležitější je, aby ti helma sedla. Musí být pevná, pže se trošku vytlačí, ale zas nesmí někde moc tlačit. Jak už bylo řečeno, každej má jinak šišatou hlavu a to co jednomu sedí a je v tom jak v peřince na to druhej může nadávat.
ZRX1200R -japan style
pitbike PBS PRO-SX160
CRF250L

ZX6R rv04 (sloužilas dlouho a dobře, diky)

Uživatelský avatar
NRG
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 3077
Registrován: pon led 30, 2006 11:53:04
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NRG » čtv led 17, 2008 13:53:29

Ještě bych uvažoval o Suomy, to jsou taky docela slušný helmy za dobrou cenu a pokud se půjdeš kouknout do toho Motomana, tak by je tam měl mít.
Karosa ZZ-R 1100
:::: CKC#016 ::::

Uživatelský avatar
plisken
Babyrider
Babyrider
Příspěvky: 58
Registrován: úte lis 13, 2007 17:18:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od plisken » čtv led 17, 2008 14:49:28

NRG píše:Ještě bych uvažoval o Suomy, to jsou taky docela slušný helmy za dobrou cenu a pokud se půjdeš kouknout do toho Motomana, tak by je tam měl mít.
JJ do toho Motomana se urcite podivam,diky za tip.
skype: bertminator

MiMoZa
Easy slider
Easy slider
Příspěvky: 678
Registrován: sob srp 19, 2006 14:25:30

Příspěvek od MiMoZa » čtv led 17, 2008 17:08:00

Elvis. píše:Jeste k tomu Sharku -mam ho doma.... Kompozit neni tak drahej. V cerny stoji 6 nebo 6.5 -mam model RSF2i, ale za dvě sezony už je docela dodělaná. Ale to jsem ji nešetřil no. Jako základ dobrý, určo lepší než Airoh a Nitro, ale já už měl zálusk na jinou, dražší. Jenže nejsou finance, tak se mnou bude muset ještě min. sezonu vydržet :-D

Jinak opravdu nejdůležitější je, aby ti helma sedla. Musí být pevná, pže se trošku vytlačí, ale zas nesmí někde moc tlačit. Jak už bylo řečeno, každej má jinak šišatou hlavu a to co jednomu sedí a je v tom jak v peřince na to druhej může nadávat.
Mám přesně tu samou Sharku jako Elvis,ale s tím rozdílem,že já jsem s ni silně nespokojenej... Né že by nesedla na hlavu,ale už jsem ji dvakrát reklamoval kuli špatnému těsnění u štítu,dvakrát ho dali nové a stejně je to pořád na howno...a to jak s čirým tak kouřovým štítem...
Tudíž nezáleží jen na výrobci,ale je to kus od kusu... Já měl holt smůlu... Na jaro ale plánuju zainvestovat a koupit nějakou araiku nebo shoeiku,tak už ted se rozhlížím...

Uživatelský avatar
volkswagen
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7944
Registrován: stř led 25, 2006 12:02:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od volkswagen » čtv led 17, 2008 17:24:56

NRG píše:Ještě bych uvažoval o Suomy, to jsou taky docela slušný helmy za dobrou cenu a pokud se půjdeš kouknout do toho Motomana, tak by je tam měl mít.
Nechci rejpat ale zrovna Suomy bych řekl že patří mezi špičku, tu bych srovnával Arai nebo Agv... s Nitro tedy rozhodně ne
Z900RS
W800 2011
VN 900 Custom 2009 bye
ZX-6R 2007 bye
Z1000 2003 bye

Odpovědět