Petr Janda-džendys

Opravdu o všem - od špendlíku po lokomotivu
Uživatelský avatar
ZRX 1984
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 9189
Registrován: pon dub 07, 2008 12:57:06
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od ZRX 1984 » úte úno 10, 2009 14:40:36

Zdrahy píše:no a za desítku to z něj pár bucharů spokojeně vytluče a penízky budeš mít doma - sice s nějakou ztrátou, ale budou tam.
Sice mi tohle "braní spravedlnosti do vlastních rukou" moc nezamlouvá, ale v našem rádoby právním státě je to čistý a bohužel jediný efektivní způsob jak se domoci nějakého odškodnění.
Už jsem se tu kdysi psal jak známému ukradli sporťák - borce sice chytli, ale auto naboural a škoda nebyla vůbec malá. Borce odsoudili a měl uhradit škodu, no a u soudu se mu vysmál, že mu to bude splácet po padesáti kč měsíčně. Za týden ho cestou z hospody zmlátili UKáčka a usekli mu prst. Za týden byly peníze doma a borcovi spousta prstů zůstala...
Kámoše kdysi obral známý - vzal zálohu na auto a to nikdy nedovezl - no a my jsme se bavili tím, že kdo z nás ho potkal, tak ho seřezal. Vydržel to měsíc a potom ty pachy sehnal a vrátil..
Je to blbý, ale efektivní.
Jsem podobnýho názoru, po dobrým to jde málo-kdy. Dva velký cikány nebo ukrajince... Určo ale k soudu, oběma variantama nic nepokazíš......Ale doufám že se vše vysvětlí a že mezi námi nejsou takový lidé. Přeji hodně zdaru
ZZR 1400
ZRX 1200 R Edie Lawson 05
ZRX 1200 S alpský běžec
KLX 250
CKC #909

Uživatelský avatar
farmář
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2148
Registrován: úte říj 16, 2007 20:01:57
Bydliště: kousek od Jindřichova Hradce

Příspěvek od farmář » úte úno 10, 2009 15:02:16

cikány ne. Ukrajince, rusáky, to jo. Ti v nejhorším zmizí domů a tam se po nich slehne zem, to už oni znají, za týden jsou zpátky a místo Volodi je to Kolja,ale vše je OK. Domorodci jsou v tomhle horší a nechceš,aby stopa vedla k tobě,pokud možno,ne? ty jsi jen rád, že máš peníze....a že pán zaplatil? dostal rozum, odkud to ty nevíš a je ti to jedno, myslím. Domorodce nebrat. :wink:
No a nakonec říkám...násilí nic neřeší....že 8) jinak dělávali tohle boxeři. Často tak, že je dotyčnej napadl....
Kawasaki Vulcan VN 1500 Classic
CKC #1060

Janek
Příspěvky: 13
Registrován: úte čer 17, 2008 18:50:40

Příspěvek od Janek » úte úno 10, 2009 21:59:17

Tak jsem se byl dnes za známým, je státní zástupce a ve svém rozhodnutí jsem zase o kousek dál. Budu samozřejmě vše řešit legální a zákonnou cestou-jak jsem psal, mám manželku a tři děti a kvůli takovýmu sajrajtovi nepřivedu sebe ani je do maléru. Pokud nebude reagovat na předvolání, bude nejspíš vyhlášený celostátní pátrání. Je to prostě způsob, jak získat jeho osobní údaje. A nejen jeho, také jeho bývalé ženy a dětí. Potom budu řešit u soudu směnku a cca do 6 ti týdnů budu mít pravomocný rozsudek. Potom exekutor nebo mi bude doporučena "ta správná firma", které odprodám směnku. Na směnce je 30 % penále z nesplacené částky. Při odprodeji směnky asi tratím o trochu víc (záleží prý na množství a kvalitě shromážděných údajů) , ale potom si možná užiju nějakou legraci. A o to jde přeci především-kdo se bude smát naposled. Zkrátka a dobře, po dnešku jsem o trochu větší optimista :)
Abych nezapoměl, dnes mi poslal e-mail-včera jsem mu na tom jeho krásném profilu nechal vzkaz, jestli si ze mě nedělá náhodou dobrý den. To je jeho odpověď "Nedělám si prosim tě dobrý den,ale stěhoval jsem se (hlavně kvůli práci),sháněl jsem bydlení a hlavně se musím dát dohromady finančně.O peníze samozřejmě nepřijdeš i když to hrozně vázne.Ozvu se co nejdřív.Petr." Jak je to pro někoho jednoduché-žádný konkrétní návrh řešení, žádné informace o motocyklu, o tom kam se stěhoval, apd.(o všechny tyto informace jsem ho žádal již několikrát, naposledy v nedělním e-mailu), opět jen staré známé výmluvy. A takhle to je skoro od začátku. Jednou za dva měsíce od něj přijdou dva řádky se stejnýma, nic neříkajícíma kecama a já si tady můžu vyplácat játra :D
Budu končit, abych nezapoměl, oceňuju vaše povětšinou moudré rady a ty co nejsou moudré jsou alespoň úsměvné. Moc dík

Uživatelský avatar
MICHALIS TSIOLAS
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2138
Registrován: pon zář 25, 2006 07:34:48
Bydliště: Atheny

Příspěvek od MICHALIS TSIOLAS » stř úno 11, 2009 07:26:10

Tak ti přejeme mnoho "bezbolestných" úspěchů. :wink:
všechno je jinak! VN1500 DRIFTER '02 o τρελός
CKC#305

MiMoZa
Easy slider
Easy slider
Příspěvky: 678
Registrován: sob srp 19, 2006 14:25:30

Příspěvek od MiMoZa » čtv úno 12, 2009 08:10:39

Taktéž přeju aby vše dobře dopadlo...samozřejmě pro tebe....

Taky se bohužel řadím mezi důvěřivé až blbé a už mě to nějaký prachy stálo,tak vím jak to sere...
Já pro změnu půjčil kolegovi z práce(známe se 10let) 21tis. na nějaký vybavení bytu a k mojí smůle to mám bohužel podepsaný jen na cáru papíru,kterej nemá zádnou právní váhu. Kolega byl po měsící po této události z práce odejit a nikdy jsem od něj neviděl ani korunu.Je to tři roky,on se odstěhoval někam do Prahy a já dodnes neviděl ni halíř a nejspíš to tak i zůstane,protože neznám ani současné bydliště. Když jsem adresu ještě měl,chtěl jsem to taky řešit přes kamarády z východu,ale nakonec jsem se na to vysral,protože kuli dvaceti si dnes nemá cenu přidělávat vrásky...třeba na něj někdy,někde,náhodou narazím sám a postarám se,aby mu pár zubů předčasně vypadlo..

No a bráchova zkušenost...
Kluk z vesnice,spolužáci od školky přes základku,nejlepší kamarádi....
V 19 si kamarád bere půjčku na auto a brácha mu jde ručit....
O pět let později za něj doplácí téměř 3/4 peněz a hoch je vysmátej....
Bohužel pro něj,né na dlouho.
Potkali jsme ho ve vedlejším městě na diskotece a odtamtud odchází značně zmlácenej a tak jak jej příroda stvořila
:lol: Domluven splátkový kalendář s kterým už nebyl problém :D

Každopádně je to dobrý ponaučení...když jde o prachy i nejlepší kamarád je ti schopek vrazit kudlu do zad...

Uživatelský avatar
KankX
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon kvě 07, 2007 13:16:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KankX » čtv úno 12, 2009 08:14:16

MiMoZa: ...a me by si nepujcil 20tis. ? ...deset let se nezname ale ja dluhy platim :wink: obcas :lol:

Janek: ...nemuzu nic vic nez drzet palce at ti to dopadne
----- (W) -----
young oldtimer
nekdo se zavodnikem narodi, jiny umira

MiMoZa
Easy slider
Easy slider
Příspěvky: 678
Registrován: sob srp 19, 2006 14:25:30

Příspěvek od MiMoZa » čtv úno 12, 2009 08:35:27

KankX píše:MiMoZa: ...a me by si nepujcil 20tis. ? ...deset let se nezname ale ja dluhy platim :wink: obcas :lol:
Neber to zle,ale nepůjčil...divný co? :lol:
Jsou jen čtyři lidi,kterým bych po této zkušenosti půjčil bez mrknutí oka,ale to je rodina.... :wink:

Odpovědět