Petr Janda-džendys

Opravdu o všem - od špendlíku po lokomotivu
Janek
Příspěvky: 13
Registrován: úte čer 17, 2008 18:50:40

Příspěvek od Janek » ned úno 08, 2009 21:32:48

Tak, tak, ve smlouvě je, že bez mého souhlasu nemůže motocykl, do doby než bude splacen, prodat. V tom případě by se dopustil nejspíš trestného činu zpronevěry. Ale člověk míní a život mění.

Uživatelský avatar
farmář
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2148
Registrován: úte říj 16, 2007 20:01:57
Bydliště: kousek od Jindřichova Hradce

Příspěvek od farmář » ned úno 08, 2009 22:36:31

některým týpkům je to fuk. Půjčil jsem kdys sousedovi moje druhé auto, protože měl manželku v rizikovém a pořád jsem je vozil do nemocnice. Odjel s ním do Prahy a prodal ho. Už tu nebydlí. Nebyl ve svém. To je zkrátka příběh, jak jsem měl kdysi BMW.... :roll:
Kawasaki Vulcan VN 1500 Classic
CKC #1060

Uživatelský avatar
Czert ZRX
Easy slider
Easy slider
Příspěvky: 663
Registrován: sob bře 17, 2007 20:33:33
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Czert ZRX » pon úno 09, 2009 16:50:05

Hajzl :whax:
--------------
ZRX 1100 model 97 Police Version
Pomáhat a Chránit :)LOL

Uživatelský avatar
MMKS
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2516
Registrován: stř bře 21, 2007 18:28:49
Bydliště: okr. Břeclav

Příspěvek od MMKS » pon úno 09, 2009 17:10:46

S tím trestním oznámení bych nerad kecal, ale teď nevím, jestli by to na nějaký trestný čin dopadlo. Aby to byl podvod, muselo by se prokázat, že neměl v úmyslu motorku splácet v době kdy ji zakoupil, což vzhledem k těm 3 spalceným částkám bude asi těžké. A jako neoprávněné užívanání cizí věci to asi taky nepude, protože on "jen" porušil váš smluvní vztah.
Zase na druhou stranu využiješ policii jak to dělá x firem atd. a prostě to trestní oznámení podáš, k soudu si dáš svůj spor se směnkou no a do měsíce (prodloužení tam nečekám, leda by ho dýl hledali) bude věc asi (můj malý právní názor) odložená, že se nejedná o trestný čin, ale na druhou stranu bude muset asi obsahovat vyjádření toho podezřelého a tím pádem i jeho kontaktní údaje (uvádí se trvalé i skutečné bydliště). A máš jako poškozený právo nahlížet do celého spisu, takže když nic, mohl bys získat kde se zdržuje, případně telefon atd.
ZX-12R naked

Uživatelský avatar
Zdrahy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7011
Registrován: čtv bře 30, 2006 10:13:27
Bydliště: Město

Příspěvek od Zdrahy » pon úno 09, 2009 17:50:06

no a za desítku to z něj pár bucharů spokojeně vytluče a penízky budeš mít doma - sice s nějakou ztrátou, ale budou tam.
Sice mi tohle "braní spravedlnosti do vlastních rukou" moc nezamlouvá, ale v našem rádoby právním státě je to čistý a bohužel jediný efektivní způsob jak se domoci nějakého odškodnění.
Už jsem se tu kdysi psal jak známému ukradli sporťák - borce sice chytli, ale auto naboural a škoda nebyla vůbec malá. Borce odsoudili a měl uhradit škodu, no a u soudu se mu vysmál, že mu to bude splácet po padesáti kč měsíčně. Za týden ho cestou z hospody zmlátili UKáčka a usekli mu prst. Za týden byly peníze doma a borcovi spousta prstů zůstala...
Kámoše kdysi obral známý - vzal zálohu na auto a to nikdy nedovezl - no a my jsme se bavili tím, že kdo z nás ho potkal, tak ho seřezal. Vydržel to měsíc a potom ty pachy sehnal a vrátil..
Je to blbý, ale efektivní.
ZRX 1200 S-R
Lepší bejt mrtvej lev než živá krysa! :wink:
CKC # 209

Uživatelský avatar
matt
Easy slider
Easy slider
Příspěvky: 504
Registrován: úte led 16, 2007 17:56:21
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matt » pon úno 09, 2009 18:43:12

Zdrahy píše:no a za desítku to z něj pár bucharů spokojeně vytluče a penízky budeš mít doma - sice s nějakou ztrátou, ale budou tam.
Sice mi tohle "braní spravedlnosti do vlastních rukou" moc nezamlouvá, ale v našem rádoby právním státě je to čistý a bohužel jediný efektivní způsob jak se domoci nějakého odškodnění.
Už jsem se tu kdysi psal jak známému ukradli sporťák - borce sice chytli, ale auto naboural a škoda nebyla vůbec malá. Borce odsoudili a měl uhradit škodu, no a u soudu se mu vysmál, že mu to bude splácet po padesáti kč měsíčně. Za týden ho cestou z hospody zmlátili UKáčka a usekli mu prst. Za týden byly peníze doma a borcovi spousta prstů zůstala...
Kámoše kdysi obral známý - vzal zálohu na auto a to nikdy nedovezl - no a my jsme se bavili tím, že kdo z nás ho potkal, tak ho seřezal. Vydržel to měsíc a potom ty pachy sehnal a vrátil..
Je to blbý, ale efektivní.
:shock: kde bydlíš.tak to je hodně drsný
matt
ZX6R 1996 - "jedu jak umím"
ZX10R 2004 černá mamba
ZX10R 2008 bílá perla

kafkalibor
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 1521
Registrován: stř úno 22, 2006 13:08:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od kafkalibor » pon úno 09, 2009 18:49:18

Nebuď z toho tak vykulenej,Zdrahy má pravdu,zákony sou na prd a každej zmrd se Ti akurát vysmněje do ksichtu!
VN 1500 nomad
Kawa=Káča

Uživatelský avatar
MMKS
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2516
Registrován: stř bře 21, 2007 18:28:49
Bydliště: okr. Břeclav

Příspěvek od MMKS » pon úno 09, 2009 18:50:17

V České republice přece
ZX-12R naked

Uživatelský avatar
matt
Easy slider
Easy slider
Příspěvky: 504
Registrován: úte led 16, 2007 17:56:21
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matt » pon úno 09, 2009 18:53:00

nee to je ta slavná praha
matt
ZX6R 1996 - "jedu jak umím"
ZX10R 2004 černá mamba
ZX10R 2008 bílá perla

Uživatelský avatar
farmář
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2148
Registrován: úte říj 16, 2007 20:01:57
Bydliště: kousek od Jindřichova Hradce

Příspěvek od farmář » pon úno 09, 2009 18:59:42

ale kdepak, tenhle fenomén je rozšířenej,bohužel.
Kawasaki Vulcan VN 1500 Classic
CKC #1060

kafkalibor
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 1521
Registrován: stř úno 22, 2006 13:08:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od kafkalibor » pon úno 09, 2009 19:12:28

matt píše:nee to je ta slavná praha
V Práglu je akurát tak nejvíc zmrdů(ani nevíte jak totu máme těžký),jinak ten problém je celonárodní.Vono totiž i v tom nejzapadlejšim koutku tohodle státu najdeš ňákýho toho zkurvence.
VN 1500 nomad
Kawa=Káča

Janek
Příspěvky: 13
Registrován: úte čer 17, 2008 18:50:40

Příspěvek od Janek » pon úno 09, 2009 19:32:26

MMKS píše:S tím trestním oznámení bych nerad kecal, ale teď nevím, jestli by to na nějaký trestný čin dopadlo. Aby to byl podvod, muselo by se prokázat, že neměl v úmyslu motorku splácet v době kdy ji zakoupil, což vzhledem k těm 3 spalceným částkám bude asi těžké. A jako neoprávněné užívanání cizí věci to asi taky nepude, protože on "jen" porušil váš smluvní vztah.
Zase na druhou stranu využiješ policii jak to dělá x firem atd. a prostě to trestní oznámení podáš, k soudu si dáš svůj spor se směnkou no a do měsíce (prodloužení tam nečekám, leda by ho dýl hledali) bude věc asi (můj malý právní názor) odložená, že se nejedná o trestný čin, ale na druhou stranu bude muset asi obsahovat vyjádření toho podezřelého a tím pádem i jeho kontaktní údaje (uvádí se trvalé i skutečné bydliště). A máš jako poškozený právo nahlížet do celého spisu, takže když nic, mohl bys získat kde se zdržuje, případně telefon atd.
Tak jsem dnes mluvil s právníkem (je to kamarád) a řekl mi přesně to, co ty. Pravda je, trestním oznámením chci docílit pouze toho, abych sehnal jeho údaje. Popřípadě pokud to je jeho první prohřešek, mohlo by mu to nějakým způsobem nahnat strach. Nebo mu pomoci přehodnotit jeho přístup. Ono když si pro někoho do práce nebo domů přijdou policajti, není to asi nic příjemného.
Díky za rady a taky za pobavení příběhy. Vše je velmi poučné a svým způsobem zábavné.

Uživatelský avatar
Zdrahy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7011
Registrován: čtv bře 30, 2006 10:13:27
Bydliště: Město

Příspěvek od Zdrahy » pon úno 09, 2009 19:52:22

.. a svým způsobem smutné!
Jinak moje příběhy patří k východním čechám, kde jsem se narodil, vyrůstal, nějakou dobu žil a tu a tam se tam vracím :) tady v Praze jsem náplavka a vím že je tu koncentrace zmrdů pravda najvyšší, ale jak psal kolega Káča, tihle žijou i v nejzapadlejší díře.
ZRX 1200 S-R
Lepší bejt mrtvej lev než živá krysa! :wink:
CKC # 209

Uživatelský avatar
MMKS
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2516
Registrován: stř bře 21, 2007 18:28:49
Bydliště: okr. Břeclav

Příspěvek od MMKS » úte úno 10, 2009 09:12:14

Janek píše:
MMKS píše:S tím trestním oznámení bych nerad kecal, ale teď nevím, jestli by to na nějaký trestný čin dopadlo. Aby to byl podvod, muselo by se prokázat, že neměl v úmyslu motorku splácet v době kdy ji zakoupil, což vzhledem k těm 3 spalceným částkám bude asi těžké. A jako neoprávněné užívanání cizí věci to asi taky nepude, protože on "jen" porušil váš smluvní vztah.
Zase na druhou stranu využiješ policii jak to dělá x firem atd. a prostě to trestní oznámení podáš, k soudu si dáš svůj spor se směnkou no a do měsíce (prodloužení tam nečekám, leda by ho dýl hledali) bude věc asi (můj malý právní názor) odložená, že se nejedná o trestný čin, ale na druhou stranu bude muset asi obsahovat vyjádření toho podezřelého a tím pádem i jeho kontaktní údaje (uvádí se trvalé i skutečné bydliště). A máš jako poškozený právo nahlížet do celého spisu, takže když nic, mohl bys získat kde se zdržuje, případně telefon atd.
Tak jsem dnes mluvil s právníkem (je to kamarád) a řekl mi přesně to, co ty. Pravda je, trestním oznámením chci docílit pouze toho, abych sehnal jeho údaje. Popřípadě pokud to je jeho první prohřešek, mohlo by mu to nějakým způsobem nahnat strach. Nebo mu pomoci přehodnotit jeho přístup. Ono když si pro někoho do práce nebo domů přijdou policajti, není to asi nic příjemného.
Díky za rady a taky za pobavení příběhy. Vše je velmi poučné a svým způsobem zábavné.
no radši bych si scháněl nějaké urostlejší kamoše (nemusí mu hned řezat prsty, ono když mu někdo zazvoní u dveří s přátelským výrazem může taky popostrčit). S tím nepříjemným od policie bych to asi moc neviděl. Za 1. pro něj nepojedou ale předvolají ho a pokud není blbý tak se dostaví a i kdyby bod 2. to, že má trvalé bydliště psané na MěÚ značí, že už nějaké zkušenosti zná a je to asi takový drban, že ho z baráku vypakovali asi i rodiče a i kdyby u nich bydlel, tak se sychrují před případnou exekucí atd. Prostě je to drban, který jen z návštěvy policajtů mít strach asi nebude a už vůbec bych se divil, kdyby měl nějakou práci.
Jen prosímtě všechno řeš tak aby sis sám nenaběhl, on bude vysmátý a ty na krku budeš mít nějaké vydírání, omezování osobní svobody, loupež atd. ani nevíš jak. Ty věci se mezi sebou liší blbostma, trestní sazba už ne.
ZX-12R naked

Uživatelský avatar
Tilda
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 5503
Registrován: čtv říj 19, 2006 12:49:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tilda » úte úno 10, 2009 11:50:58

matt píše: :shock: kde bydlíš.tak to je hodně drsný
v Čechistánu :D
ZRX1200R
ZRX1000RR
KX250F

Don't drink and drive, but smoke and fly :-)
#399#

Odpovědět