Příručka policie k neschváleným úpravám

Co se nevešlo jinam, manuály, foto a tak...
Uživatelský avatar
Blacky
Easy slider
Easy slider
Příspěvky: 683
Registrován: ned lis 10, 2013 18:37:45
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příručka policie k neschváleným úpravám

Příspěvek od Blacky » úte kvě 17, 2016 07:51:59

Už jste to asi slyšeli. Centrum služeb pro silniční dopravu, konkrétně Bc. Vladimír Dušek, připravil pro policii příručku, jak poznat co je nechválená úprava. Ano nekterý prasarny ok, ale v příručce je uvedeno, že de-fakto cokoli se na motorce udělá, je neschválené a nesmí to být. Příručku mám v pdf, pokud by někdo chtěl.

Co si o tom myslíte? Půjde to nějak zvrátit? nebo nás budou policajti jebat za každej "hezčí" blinkr, a tuningovou páčku? O výfuku nemluvě.
proces výběru - RS???
EX - K Vulcan S 2016 Willi
EX - K Z750R 2012 spark black
CKC#1597

Uživatelský avatar
Tilda
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 5495
Registrován: čtv říj 19, 2006 12:49:59
Bydliště: Praha

Re: Příručka policie k neschváleným úpravám

Příspěvek od Tilda » úte kvě 17, 2016 08:44:13

tady je kdyžtak online, kdyby se chtěl někdo vyzvracet... http://www.valkyrieriders.cz/imgs/stkpdf.pdf
já upřímně doufám že tak jako doteď budu mít kliku na normální policajty a vše zůstane u kontroly dokladů, maximálně Éčka na výfuku (ano, nedá se za mnou jezdit, ale překvapivě na těch laufech jsou Éčka :finga: ). mimochodem asi 2 roky zpět nás s Tequilou a spol. zastavili na Dubé a už tehdy tam byl s policajtem nějaký technik s chytrou knížkou a ve finále to skončilo jen u kontroly Éček na laufech

akorát trochu přehodnotím plánovanou stavbu kafáče a pár věcí udělám trochu jinak, abych se vyhnul zbytečný buzeraci :angel12:
ZRX1200R
ZRX1000RR
KX250F

Don't drink and drive, but smoke and fly :-)
#399#

Uživatelský avatar
misak39
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 5041
Registrován: pát kvě 19, 2006 01:04:55
Bydliště: Králíky

Re: Příručka policie k neschváleným úpravám

Příspěvek od misak39 » úte kvě 17, 2016 09:47:26

škoda že autor pan bakalář nedochodil tu školu celou...
babička GPZ 500 a vnučka ZX900B
*CKC 102*

Uživatelský avatar
Honza-Zed
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 4363
Registrován: úte srp 01, 2006 16:49:06
Bydliště: Pražák

Re: Příručka policie k neschváleným úpravám

Příspěvek od Honza-Zed » úte kvě 17, 2016 18:44:58

Upřímně. Je tam napsáno pouze to, co už dávno platí a všichni vědí. Bohužel se teď okolo strhl humbuk, který je úplně zbytečný. Přidejme hysterii, která panuje na STK a dílo je dokonáno. Otázkou je, zda tato situace potrvá, nebo vyšumí.

Stejná situace vznikla před pár lety u nákladní dopravy. Postupně se to ustálilo a nyní jsou vidět mobilní váhy a technické kontroly na hlavních silnicích a dálnicích.
Sám jsem si to párkrát zažil a nejde o nic hrozného. Pokud má člověk vše ready.

U motorek to bude stejné. Pokud je motocykl ,,více" upraven, není vhodné se potloukat po známých trasách (Dubá, Iron brod, Buchláky atd.). Na vedlejších silnicích budou stále hlídky PČR, které zajímá alkohol, doklady, platná STK.
Opět vlastní zkušenost při kontrole s Kazukou.
Není to sice řešení(řešení je mít nezávadný stroj), ale když je člověk invidualista(idiot?), tak se mohou vyskytnout problémy... :|
ZRX 1200R prototype BA-01
KX250X
fofrbus
:duckie: pampeliška :toothy4:
Ať tě vozí, kdo tě šuká!

Uživatelský avatar
MMKS
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2516
Registrován: stř bře 21, 2007 18:28:49
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Příručka policie k neschváleným úpravám

Příspěvek od MMKS » úte kvě 17, 2016 20:12:02

Dovolím si nesouhlasit. I když to vzhledem k mému povolání může být považováno za střelbu do vlastních řad, tato buzerace mě pěkně sere. Ta hysterie není neodůvodněná, stačí přečíst vlákno na motorkářích s čím tam lidi vyhodili. Třeba motorka s doplňky Baracuda, Akropovič homologovaný a neprošel. Druhého vyhodili s CBR protože neměl boční odrazku na předním blatníku, technik se podíval na fotku americké verze a tak to požadoval.
Já dostal STK na 30 dní z důvodu nehomologovaných zadních stupaček a špatné výplně zadního sedadla. Uznávám, že obojí je tam jen právě kvůli STK, nikdo tam sedět nebude (jedná se o manželčinu motorku), ale vzhledem k tomu, co někdy označují výrobci za zadní sedadlo, je to ještě křeslo.
A nejlepší, že i když tam mám origo zrcátka z Cagivy Mito (v podstatě k těm kapotám patří) tak se do nich nevejde kruh o průměru 7,5cm, takže v podstatě ani originál Cagiva nemůže projít. Atd. atd.
Tvrzení, že kdo má vše v pořádku , v tomto případě originál (ale viz výše ani to není pravda) se nemusí ničeho bát se mě nelíbí. Za chvilku bude následovat požadavek na Ečka na hadrech, botách, oblečení bude jen oranžové, aby šlo vidět a motorky budou škrcené do 130km/h.
Na autě si můžu vrazit výfuk, který svaří Polák v garáži a je to všem uprdele, ale motorky budou buzerovat.
ZX-12R naked

Uživatelský avatar
Jirka_Z
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 4237
Registrován: pon led 21, 2008 22:01:28
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Příručka policie k neschváleným úpravám

Příspěvek od Jirka_Z » stř kvě 18, 2016 08:52:00

a pan policista řekl HOWK :) :) :)
Když někdo někoho bude chtít buzerovat, vždy si záminku najde, pokud má rozum v hlavě, tak se vždy domluví. Je pravdou, že bohužel, pokud člověk narazí na blbce tak má prostě smůlu, protože blbec bude mít velmi pravděpodobně funkci... Na druhou stranu to tak bylo, je a asi i bude vždy...
JAWA 350 Style OilMaster
ZZR 1.4 - 010 - Metallic spark black
CKC#824
...pursuit is futile...

Uživatelský avatar
Munga
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 404
Registrován: ned led 20, 2008 19:13:11
Bydliště: Praha

Re: Příručka policie k neschváleným úpravám

Příspěvek od Munga » stř kvě 18, 2016 17:07:39

Když jsme u těch Eček - zřejmě se mi štítek z Ečkem z mého ladáku ztratil :-) Netuší někdo kde něco takového sehnat ? Něco bych tam potřeboval hodit alespon na nejtek,aby to trošku vypadalo...
ZRX 1100 /99 Black
Kozí dech
Munga F4
Z900 RS

Uživatelský avatar
Honza-Zed
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 4363
Registrován: úte srp 01, 2006 16:49:06
Bydliště: Pražák

Re: Příručka policie k neschváleným úpravám

Příspěvek od Honza-Zed » stř kvě 18, 2016 18:20:12

4 MMKS: to jsi dost překvapil. Měl jsem za to, že pokud budeš mít sériovku, je to v oukeji. Přečtu si diskuzi na m.cz a uvidím zda budu chytřejší. Čeká mě další TK v červenci, tak uvidíme. 8)
Bohužel je to všechno o lidech. :x

4 Munga: no, to nezní dobře... :( Aspoň že doma mám originální výfuk na Rexa s e4 a s kawáckým K. Nemusím řešit štítky.
ZRX 1200R prototype BA-01
KX250X
fofrbus
:duckie: pampeliška :toothy4:
Ať tě vozí, kdo tě šuká!

Uživatelský avatar
MMKS
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2516
Registrován: stř bře 21, 2007 18:28:49
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Příručka policie k neschváleným úpravám

Příspěvek od MMKS » stř kvě 18, 2016 20:23:48

Munga píše:Když jsme u těch Eček - zřejmě se mi štítek z Ečkem z mého ladáku ztratil :-) Netuší někdo kde něco takového sehnat ? Něco bych tam potřeboval hodit alespon na nejtek,aby to trošku vypadalo...
opět na m*.cz někdo nabízel k prodeji nějaké nálepky na výfuk s Ečkem. Viz https://www.youtube.com/watch?v=q8BU2vCBzmU
ZX-12R naked

Uživatelský avatar
Munga
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 404
Registrován: ned led 20, 2008 19:13:11
Bydliště: Praha

Re: Příručka policie k neschváleným úpravám

Příspěvek od Munga » stř kvě 18, 2016 21:45:16

Díkes, za 60kč to zkusím - jen ted najít barvu která by se z nerezu hned neutřela hadrem či neshořela
ZRX 1100 /99 Black
Kozí dech
Munga F4
Z900 RS

Uživatelský avatar
Munga
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 404
Registrován: ned led 20, 2008 19:13:11
Bydliště: Praha

Re: Příručka policie k neschváleným úpravám

Příspěvek od Munga » stř kvě 18, 2016 21:53:10

4 Munga: no, to nezní dobře... :( Aspoň že doma mám originální výfuk na Rexa s e4 a s kawáckým K. Nemusím řešit štítky.[/quote]

No také mi někde 14let leží trochu obouchanej originál a přemejšlím že bych ho tam foukl alespon do Rakouska do hor ,jen netuším jestli si něco nemohu pokurvit na mašině - mám KN filtr + otevřený výfuk a samozřejmě sladěno. Když to zašpuntuju originálem a pojedu daleko tak nebudu kurvit motor?
ZRX 1100 /99 Black
Kozí dech
Munga F4
Z900 RS

Uživatelský avatar
Elvis.
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 4844
Registrován: ned čer 04, 2006 18:04:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Příručka policie k neschváleným úpravám

Příspěvek od Elvis. » stř kvě 18, 2016 23:19:56

Samolepa na nerezu drží, dokud jí neodřeš jak já na šestce... :-)
Ale myslim že na výfuku bývají štítky s E-čkem a ne samolepy.
Takže bych spíš zkusil někde kde repasujou výfuky.
A spíš se budeš muset zastavit osobně. :wink:
ZRX1200R -japan style
pitbike PBS PRO-SX160
CRF250L

ZX6R rv04 (sloužilas dlouho a dobře, diky)

Uživatelský avatar
MMKS
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2516
Registrován: stř bře 21, 2007 18:28:49
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Příručka policie k neschváleným úpravám

Příspěvek od MMKS » čtv kvě 19, 2016 07:01:39

a nebo si třeba podle té nálepky (nebo jiného vzoru) udělat šablonu a pak to vzít třeba dremelkou a vybrousit si to tam. Já mám třeba od výrobce homologaci z vnitřní strany na vyústění, takže když se to nepovede, nezkazíš si výfuk. Ještě bych tam někde hodil typ, co odpovídá homologovanému od výrobce a stáhl si od nich homologační list a musíš být úplně v klidu.
ZX-12R naked

Uživatelský avatar
SumavaCZ
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 1903
Registrován: čtv bře 12, 2009 16:30:11
Bydliště: Klatovy

Re: Příručka policie k neschváleným úpravám

Příspěvek od SumavaCZ » čtv kvě 19, 2016 11:37:23

Ono to nebude tak horký. Teď se to propírá, protože je to nový a za rok po tom neštěkne pes. Když ty úpravy nebudou vyloženě prasárna, tak to normálního poldu nebude zajímat. A blbec si najde už něco i teď......
ZX-10R KRT Replica
CKC#1202

"Jak to má volant nebo kozy, tak s tím budou brzy problémy."

Uživatelský avatar
volkswagen
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7940
Registrován: stř led 25, 2006 12:02:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Příručka policie k neschváleným úpravám

Příspěvek od volkswagen » čtv kvě 19, 2016 21:14:29

Normální polda je co? Něco mezi Yettim, Alfem a Atlantidou?
Z900RS
W800 2011
VN 900 Custom 2009 bye
ZX-6R 2007 bye
Z1000 2003 bye

Odpovědět