Životnost oleje

Co se nevešlo jinam, manuály, foto a tak...
Odpovědět
Uživatelský avatar
SumavaCZ
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 1903
Registrován: čtv bře 12, 2009 16:30:11
Bydliště: Klatovy

Životnost oleje

Příspěvek od SumavaCZ » pon dub 18, 2016 13:11:27

Motorový olej do motky měním vždy před sezonou. Loni jsem najel jenom 1200Km. Sice bych se olej měl měnit jednou za rok, ale co když ho tam nechám i druhý rok?
Předpokládám, že se nic nestane, nebo se pletu? Prosím odpovědi pouze erudované. Děkuji :finga:
ZX-10R KRT Replica
CKC#1202

"Jak to má volant nebo kozy, tak s tím budou brzy problémy."

Uživatelský avatar
Ladis
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 4455
Registrován: pon črc 09, 2007 16:49:44
Bydliště: Kunštát, okr. Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Životnost oleje

Příspěvek od Ladis » pon dub 18, 2016 15:41:37

Nevím, jak dalece erudované, ale čistě z vlastní zkušenosti...měním po 6000 km a to už se mi bohužel delší dobu za sezonu nepovedlo.
Myslím, že je jedno, jestli ten olej leží v regále nebo v motoru... ;-)
ZZR 1200 '03 Moonlight Silver
*********CKC # 686*********

Uživatelský avatar
kawasan
Easy slider
Easy slider
Příspěvky: 995
Registrován: pon kvě 25, 2009 19:54:18
Bydliště: Opočno

Re: Životnost oleje

Příspěvek od kawasan » pon dub 18, 2016 20:07:16

- - jo přesně - - já toho teď taky moc nenajedu tak měním od STK do STK ... :mrgreen:
ZX9R ninja - macíček

Uživatelský avatar
KankX
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 9290
Registrován: pon kvě 07, 2007 13:16:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Životnost oleje

Příspěvek od KankX » pon dub 18, 2016 21:05:43

naprosto neerudovaně ti tu napíšu... neměň

předpokládám že ti motorka nestála u rybníka a na mrazu, tak pak není důvod po těch pár km olej měnit. Pokud bych však oleje prodával, pak bych ti naprosto erudovaně vysvětlil, že ho vyměnit musíš, protože degraduje, oxidace, atd... bla bla bla.
----- (W) -----
young oldtimer
nekdo se zavodnikem narodi, jiny umira

Uživatelský avatar
666S999
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 6798
Registrován: ned úno 12, 2006 18:51:09
Bydliště: prostřední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Životnost oleje

Příspěvek od 666S999 » úte dub 19, 2016 16:39:38

KankX píše:naprosto neerudovaně ti tu napíšu... neměň

předpokládám že ti motorka nestála u rybníka a na mrazu, tak pak není důvod po těch pár km olej měnit. Pokud bych však oleje prodával, pak bych ti naprosto erudovaně vysvětlil, že ho vyměnit musíš, protože degraduje, oxidace, atd... bla bla bla.
Nečteš mi náááhodou myšlenky? (a Ladisovi...) Taky na to seru a to NEERUDOVANĚ. měním, ne co 6tisíc, tak cca co 5T, abych měl dobrý pocit. :wink:
____ZRX 1200R____
_________________
_____CKC#21______

Uživatelský avatar
Méďa
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 1147
Registrován: pon kvě 23, 2011 08:48:35
Bydliště: Liberec

Re: Životnost oleje

Příspěvek od Méďa » stř dub 20, 2016 18:34:42

666S999 píše:
KankX píše:naprosto neerudovaně ti tu napíšu... neměň

předpokládám že ti motorka nestála u rybníka a na mrazu, tak pak není důvod po těch pár km olej měnit. Pokud bych však oleje prodával, pak bych ti naprosto erudovaně vysvětlil, že ho vyměnit musíš, protože degraduje, oxidace, atd... bla bla bla.
Nečteš mi náááhodou myšlenky? (a Ladisovi...) Taky na to seru a to NEERUDOVANĚ. měním, ne co 6tisíc, tak cca co 5T, abych měl dobrý pocit. :wink:

Jak jde v technice o pocity, tak je to skoro správně :lol:
Jak se to bere laboratorně a erudovaně, tak z toho vznikne jen Parlamentní komise :lol:

Ve firmě točím oleje za hodně peněz. Mám takovou drahou mašinku a ta nám ušetřila hodně korunek. Všem dohadům předcházelo nekolikaleté jestli teda jo, nebo jestli teda ne, má se přesně dodržovat.....a nakonec to skončilo stejně u toho pocitu, v jakém provozu motor běhá a všech souvislostech. Tam se musí k tomu posuzovat třeba i vzduchový filtr a jeho..., jednou za čas střihnout olejový filtr a podívat se, co a kolik toho tam je....Ve finále je to sice o měřeních, ale i zkušenostech a pocitech. Už někdo uváděl, kolik je standardní váha třeba "ložiskového kovu", který najdeš ve filtru a oleji po ujetí...? Pilot se nepřizná, že dal do oleje nějakou "zušlechťující" přísadu, na podzim to studené odstaví a pak se na jaře diví, že to má v kontrolním okénku nějakou divnou barvu :shock:
To je na hodně dlouhou diskusi a hodně motorů (sice u aut) mi prošlo razítkem.

ZA mne-standardní provozní podmínky-neřeším čas, jen km, ale na oleji v množství 3,5 litru nešetřím-to se přiznám :D
od 49,9 do 1199 ccm

Odpovědět