Přední brzdy ZRX - odvzdušnění

a taky vejfuky, brzdy, gumy a jiný drobnosti...
Uživatelský avatar
Méďa
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 1147
Registrován: pon kvě 23, 2011 08:48:35
Bydliště: Liberec

Re: Přední brzdy ZRX - odvzdušnění

Příspěvek od Méďa » pát čer 05, 2015 20:49:28

6 pistky to byla :shock: moje nocni mura.
Nebudu popisovat, co vsechno jsem provadel k odvzdusneni.kdyby to nekoho zajimalo, tak vcetne tlaku,podtlaku a ostatnich...
Co pomohlo-motorku na bocni stojan, riditka otocit doleva, otevrena nadobka,
a 1000x zmacknout rychle packu. No a kde se vzal tu se vzal-byl tam. Najednou bublinky. Proste je zalezly hned v pumpe u sroubu.. Kdyz natocis plny levy rejd,pak je otvor na dne nadobky vyse nez sroub.
Desky s tim nemaji nic spolecneho.
Packu mam tvdsi nez :shock:
od 49,9 do 1199 ccm

Uživatelský avatar
Zubr
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 1079
Registrován: pon úno 06, 2006 17:20:28
Bydliště: Chomutov

Re: Přední brzdy ZRX - odvzdušnění

Příspěvek od Zubr » ned čer 07, 2015 17:39:04

Mám také šestipístky na ninje a taky jsem je generalkoval a pak se drbal s odvzdušněním. Když nezabírá osvědčený způsob, musí pomoct finty. Můj nejosvědcěný způsob je v roztahování destiček a to tak, že zaprvé namontuji starý uplně sjetý desky, abych nepoškodil nové a aby byla co největší možnost pohybu pístků.

Za druhé v obou třmenech zatlačím všechny pístky nadoraz do třmenů, odvzdušnováky nepovoluji pouze otevřená nádobka všechny bubliny ženu do nádobky.

Za třetí pumpuji s páčkou dokud nevylezou všechny pístky a přitlačí desky ke kotouči, pozor na hladinu kap. v nádobce. Znovu roztáhnu pístky většinou leze spousta vzduchu do nádobky, a to zopakuji ještě několikrát.

Potom při roztahování pístků ženu kapalinu se vzduchem již přes otevřený odvzdušnovák a je u toho dobré mít zmáčknutou páčku, aby kap nešla do nádobky. Zavřu odvzd.a napumpuji páčkou, to můžeš taky z opáknout. Tím by měli být třmeny plný. Velmi pomáhá dát si pauzu a nechat všechen vzduch stoupnout vzhůru.
Pak zkusit konveční odvzdušnění.

Ještě finta, když se ti ze začátku nedaří pumpováním vytlačit pístky, zkus nejdříve při otevřeném odvzdušnováku vložit do nádobky tu membránu s plastovým kroužkem, kroužek přitlač a prstem zatlač do membrány tím vtlačíš kap, až přes odvzdušnovák ven. Pozor kap. žere lak, tak ať ti to nevycákne ven.

Chce to přemejšlet o tom kam ten vzduch potřebuješ nahnat. Hodně štěstí
NINJA ZX 9R 2000 červená na negativu zelená=kawakamufláž woe
CKC#068

Řečník z aragonitových jeskyní

Uživatelský avatar
Hery
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 125
Registrován: stř bře 19, 2008 18:42:25
Bydliště: Okr. Břeclav

Re: Přední brzdy ZRX - odvzdušnění

Příspěvek od Hery » ned čer 28, 2015 15:29:48

Tak jsem to všechno znovu několikrát vyzkoušel, bublinky už žádný nejdou a páčka jde až na řidítko. Jak to brzdí nevím, už jsem na tom dva měsíce neseděl. Dneska ještě zkusím přes ebay objednat tu opravnou sadu na hlavní brzdový válec na řidítku a jestli ani to nepomůže, tak se na to vykašlu...
ZRX 1200 S, 03

Uživatelský avatar
ZRX 1984
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 9159
Registrován: pon dub 07, 2008 12:57:06
Bydliště: Hradec Králové

Re: Přední brzdy ZRX - odvzdušnění

Příspěvek od ZRX 1984 » ned čer 28, 2015 17:35:52

Každá páčka jde až k řídítku, záleží na síle, než objednáš určo vyzkoušej jak to brzdí...
ZZR 1400
ZRX 1200 R Edie Lawson 05
ZRX 1200 S alpský běžec
KLX 250
CKC #909

Pavel ZRX
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2383
Registrován: pon srp 07, 2006 21:45:17
Bydliště: Kostelec
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední brzdy ZRX - odvzdušnění

Příspěvek od Pavel ZRX » ned čer 28, 2015 22:49:33

ZRX 1984 píše:Každá páčka jde až k řídítku, záleží na síle, než objednáš určo vyzkoušej jak to brzdí...
Tady bych si dovolil nesouhlasit, pokud jde páčka k řídítku, není co zkoušet, je to prostě špatně.
ZRX 1200 R

Pavel ZRX
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2383
Registrován: pon srp 07, 2006 21:45:17
Bydliště: Kostelec
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední brzdy ZRX - odvzdušnění

Příspěvek od Pavel ZRX » ned čer 28, 2015 23:38:15

Idealní je namontovat do pumy holendr s odvzdušńovacím šroubkem, ve tvém případě dvojtý holendr s odvzdušńovákem. Jde to i bez odvzdušňováku, jen povolováním holendru, ale kapalina teče všude, nutno zabalit do hadru, hlídat polohu hadic, no jde to hůř než s odvzdušňovákem. Odvzdušníš pumpu a pak postupně oba brzdiče. Můžeš je sundat, desky vyjmout a mezi pístky vsunout rozpěrku, brzdiče zvednout nad řídítka, odvzdušňovák do nejvyššího místa a klasicky odvzdušnit. Pokud se to nedaří, tak odvzdušnit pouze jeden brzdič, druhý odpojit u pumpy a použít krátký holendr, poté druhý brzdič. Odvzdušněný brzdič dát dolů na vidli, udržovat nalitou hadičku. Jednotlivě ty brzdiče odvzdušníš hravě, opět oba připojíš k pumpě a odvzdušňovákem na holendru dokončíš.. Huř se odvzdušňuje zapojení s jednou hadicí od pumpy k brzdiči a propojkou mezi brzdičemi. I tam jde postupně vzduch vytlačit, opět brzdiče demontovat a postupně odvzdušnit. Jdou použít i holendry s odvzdušňovákem do brzdičů, umožní to postupné vytlačení vzduchu, hlavně u brzdičů s nevhodně umístněným odvzdušňovacím šroubkem, nemusí se pak demontovat brzdiče. Všechny tyto postupy používám, jen když nelze odvzdušnit normálně pumpováním, většinou u starších motorek, kde propouští pumpa do nádobky.
ZRX 1200 R

Uživatelský avatar
ZRX 1984
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 9159
Registrován: pon dub 07, 2008 12:57:06
Bydliště: Hradec Králové

Re: Přední brzdy ZRX - odvzdušnění

Příspěvek od ZRX 1984 » pon čer 29, 2015 06:16:14

Pavel ZRX píše:
ZRX 1984 píše:Každá páčka jde až k řídítku, záleží na síle, než objednáš určo vyzkoušej jak to brzdí...
Tady bych si dovolil nesouhlasit, pokud jde páčka k řídítku, není co zkoušet, je to prostě špatně.
Skoro bych se vsadil, že když půjdu na srazu po parkovišti dostanu k řídítku skoro každou, vyzkoušeno na Tesáku.
ZZR 1400
ZRX 1200 R Edie Lawson 05
ZRX 1200 S alpský běžec
KLX 250
CKC #909

Pavel ZRX
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2383
Registrován: pon srp 07, 2006 21:45:17
Bydliště: Kostelec
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední brzdy ZRX - odvzdušnění

Příspěvek od Pavel ZRX » pon čer 29, 2015 08:28:13

ZRX 1984 píše:
Pavel ZRX píše:
ZRX 1984 píše:Každá páčka jde až k řídítku, záleží na síle, než objednáš určo vyzkoušej jak to brzdí...
Tady bych si dovolil nesouhlasit, pokud jde páčka k řídítku, není co zkoušet, je to prostě špatně.
Skoro bych se vsadil, že když půjdu na srazu po parkovišti dostanu k řídítku skoro každou, vyzkoušeno na Tesáku.
Tak ty asi mačkáš gumový kolečko a pak dolaďuješ formu mačkáním brzd na srazech :D
Kdybych náhodou někam dorazil, moji brzdu nemačkej :axe:
ZRX 1200 R

Uživatelský avatar
Jirka_Z
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 4237
Registrován: pon led 21, 2008 22:01:28
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední brzdy ZRX - odvzdušnění

Příspěvek od Jirka_Z » pon čer 29, 2015 12:31:18

:lol: :lol: přesně, moji taky nech být, brzdí to jako lokomotiva, ale jestli jde zmáčknout až k řídítku s vypjetím všech sil (opravdu všech), jsem nezkoušel a zkoušet nebudu... :)
JAWA 350 Style OilMaster
ZZR 1.4 - 010 - Metallic spark black
CKC#824
...pursuit is futile...

Uživatelský avatar
666S999
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 6798
Registrován: ned úno 12, 2006 18:51:09
Bydliště: prostřední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední brzdy ZRX - odvzdušnění

Příspěvek od 666S999 » pon čer 29, 2015 13:57:49

Jirka_Z píše::lol: :lol: přesně, moji taky nech být, brzdí to jako lokomotiva, ale jestli jde zmáčknout až k řídítku s vypjetím všech sil (opravdu všech), jsem nezkoušel a zkoušet nebudu... :)
JJ, taky to nechám na INDY, ať si to zkouší Seky na svých hračkách a za jízdy. :lol: :axe:
____ZRX 1200R____
_________________
_____CKC#21______

Uživatelský avatar
Méďa
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 1147
Registrován: pon kvě 23, 2011 08:48:35
Bydliště: Liberec

Re: Přední brzdy ZRX - odvzdušnění

Příspěvek od Méďa » pon čer 29, 2015 15:02:00

ZRX 1984 píše:
Pavel ZRX píše:
ZRX 1984 píše:Každá páčka jde až k řídítku, záleží na síle, než objednáš určo vyzkoušej jak to brzdí...
Tady bych si dovolil nesouhlasit, pokud jde páčka k řídítku, není co zkoušet, je to prostě špatně.
Skoro bych se vsadil, že když půjdu na srazu po parkovišti dostanu k řídítku skoro každou, vyzkoušeno na Tesáku.


jj-já na každý motorce i tu levou :lol:
od 49,9 do 1199 ccm

Uživatelský avatar
Hery
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 125
Registrován: stř bře 19, 2008 18:42:25
Bydliště: Okr. Břeclav

Re: Přední brzdy ZRX - odvzdušnění

Příspěvek od Hery » pon čer 29, 2015 17:02:35

Pavle díky za vyčerpávající info. Před chvílí jsem se vrátil ze servisu kde to zkoušeli odvzdušnit kompresorem, pocákali mi nádrž a kapoty brzdovkou a pak řekl že tam žádnej vzduch není a že si budu muset zvyknout. Změna žádná, pořád to silou zmáčknu až k řidítku. Na tohle si zvykat nechcu. Brzdí to sice, ale nemůžu brzdit jedním nebo dvěma prsty, protože si ty zbývající přiskřípnu k řidítku a když chci zabrzdit víc, tak musím tlak na páčku povolit, prsty vytáhnout a pak všema čtyřma zabrzdit. Takhle to nejde. Už jsem objednal ten set na přetěsnění hlavního brzdovýho válce, tak snad nebudu mít problém s montáží.
ZRX 1200 S, 03

Uživatelský avatar
ZRX 1984
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 9159
Registrován: pon dub 07, 2008 12:57:06
Bydliště: Hradec Králové

Re: Přední brzdy ZRX - odvzdušnění

Příspěvek od ZRX 1984 » pon čer 29, 2015 17:34:33

Hery píše:Pavle díky za vyčerpávající info. Před chvílí jsem se vrátil ze servisu kde to zkoušeli odvzdušnit kompresorem, pocákali mi nádrž a kapoty brzdovkou a pak řekl že tam žádnej vzduch není a že si budu muset zvyknout. Změna žádná, pořád to silou zmáčknu až k řidítku. Na tohle si zvykat nechcu. Brzdí to sice, ale nemůžu brzdit jedním nebo dvěma prsty, protože si ty zbývající přiskřípnu k řidítku a když chci zabrzdit víc, tak musím tlak na páčku povolit, prsty vytáhnout a pak všema čtyřma zabrzdit. Takhle to nejde. Už jsem objednal ten set na přetěsnění hlavního brzdovýho válce, tak snad nebudu mít problém s montáží.
obávám se že Ti set nepomůže, ale komu není rady tomu není pomoci, nikde jsem silou nic nemačkal, já osobně bych se radši naučil brzdit všema prstama a nastavil bych si páčku co nejdál od řídítka ( vyzkoušej projít motky se šestipístkama a uvidíš komu jak to chodí, ani jedna není tvrdá na 1.cm chodu ), ale to je věc každého soudruha, ono jednou v krizovce to ty dva prsty neutáhnou, nebo se smeknou a bude zle, nechci nic přivolávat, ale já už tu zkušenost mám, takže tím si každej musí projít...
ZZR 1400
ZRX 1200 R Edie Lawson 05
ZRX 1200 S alpský běžec
KLX 250
CKC #909

Uživatelský avatar
Jirka_Z
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 4237
Registrován: pon led 21, 2008 22:01:28
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední brzdy ZRX - odvzdušnění

Příspěvek od Jirka_Z » pon čer 29, 2015 22:44:38

No nevím, ale musím nesouhlasit, je fakt, že nemám 6ti pístky, ale i krizově brzdím 2ma prsty...
(mám krátký páčky a jinak by to popravdě ani nešlo... :) )
JAWA 350 Style OilMaster
ZZR 1.4 - 010 - Metallic spark black
CKC#824
...pursuit is futile...

Uživatelský avatar
ZRX 1984
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 9159
Registrován: pon dub 07, 2008 12:57:06
Bydliště: Hradec Králové

Re: Přední brzdy ZRX - odvzdušnění

Příspěvek od ZRX 1984 » úte čer 30, 2015 09:07:58

Jirka_Z píše:No nevím, ale musím nesouhlasit, je fakt, že nemám 6ti pístky, ale i krizově brzdím 2ma prsty...
(mám krátký páčky a jinak by to popravdě ani nešlo... :) )
taky máš ABS a asi tak o 2 generace mladší motku :-) Vzpomeň na er6...
ZZR 1400
ZRX 1200 R Edie Lawson 05
ZRX 1200 S alpský běžec
KLX 250
CKC #909

Odpovědět