zase gumy

a taky vejfuky, brzdy, gumy a jiný drobnosti...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka_Z
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 4237
Registrován: pon led 21, 2008 22:01:28
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: zase gumy

Příspěvek od Jirka_Z » čtv srp 17, 2017 08:58:58

SumavaCZ píše:Šlo, kup si to v trafice.
:lol: :lol: :lol:
:finga:
JAWA 350 Style OilMaster
ZZR 1.4 - 010 - Metallic spark black
CKC#824
...pursuit is futile...

Uživatelský avatar
Jirka_Z
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 4237
Registrován: pon led 21, 2008 22:01:28
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: zase gumy

Příspěvek od Jirka_Z » čtv srp 17, 2017 09:08:38

KankX píše:
Jirka_Z píše:Ten test pneu mě moc nepotěšil, podle testu mám nejhorší gumy, ale prej nejvíc vydržej, no aby mi to ještě k něčemu bylo... :lol: :lol: :lol:
...to jsi kde vyčetl? Já to v tom testu tak jednoznačně nevidím, ale je fakt že jsem to plácání nevydržel číst celé :D ...v každém případě by se mi líbilo, kdyby udělali test ovladatelnosti motocyklu, jeho chovaní a neutrality po ujetí každých dalších 1000km, protože co jsou mi platné pneu, které jsou jako nové naprosto super, ale vydrží jim to jen 2 tis. km, pak už to není žádná sláva a po 6 tis. km se na té motorce nedá ani jet jak je neovladatelná... Protože takové pneu nazuju a než dojedu tam kde si chci zajezdit, tak už stojí za hovno...
Pokud to vezmu tak, že je to "letošní novinka" a dopadne:
Okruh - poslední
Okreska - průměr
Na mokru - předposlední
Opotřebení - nejlepší

Tak to není vyloženě pozitivní výsledek, teda alespoň podle mě :)
Každopádně výdrž potěší = pro můj styl jízdy důležitá veličina a chování po najetých 4t km, na druhém místě, taky důležité, alespoň pro mě.
Pokud to beru jako volbu pro sebe, jsem tedy spokojen, ale pokud bych byl Elvis, Jeník, Tilda, Šumava, Méďa, Kuba, Marek, Seky a co já vím, kdo s nima na okruhu ještě občas lítá, tak bych si Dunlopy asi nekoupil... :)

PS: pokud jsem nějakého "závodníka / závodnici" vynechal, tak se předem omlouvám :)
PS2: Tebe jsem vynechal schválně, protože ty chceš, aby na tom šlo lítat na okruhu co to jde a ještě tě to dovezlo do Francie a zpět a to se blíží nemožnému požadavku ;) :lol: :lol:
JAWA 350 Style OilMaster
ZZR 1.4 - 010 - Metallic spark black
CKC#824
...pursuit is futile...

Uživatelský avatar
KankX
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 9290
Registrován: pon kvě 07, 2007 13:16:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: zase gumy

Příspěvek od KankX » čtv srp 17, 2017 09:51:50

Jirka_Z píše: PS2: Tebe jsem vynechal schválně, protože ty chceš, aby na tom šlo lítat na okruhu co to jde a ještě tě to dovezlo do Francie a zpět a to se blíží nemožnému požadavku ;) :lol: :lol:
mně jsi vynechal správně, jsou to cestovně sportovní pneu (a podle toho chápu, že jsou především na běžnou silnici, když se chceš trochu sportovněji svézt), tak na nich nehodlám lítat po okruhu a honit desetiny... na to použiji jiné pneu a nebudu používat "vícesměsi" optimalizované na běžný silniční provoz s převažující jízdou rovně. Vezmu si třeba "obyčejné" Dunlop Qulifier... a nebo šáhnu po něčem co je už určeno na okruhové řádění a má to homologaci pro provoz na silnici, abych nemusel jen na vozíku. A především ty rozdíly mezi pneu v tom testu jsou tak minimální... že je asi zbytečné mluvit o nějakém vítězovi a poraženém.

Pro mě je zajímavější právě ten údaj po 4tis. km, kde SportSmart je pořád na špici v chování motocyklu a o to mi jde především ;-)
----- (W) -----
young oldtimer
nekdo se zavodnikem narodi, jiny umira

Uživatelský avatar
Jirka_Z
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 4237
Registrován: pon led 21, 2008 22:01:28
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: zase gumy

Příspěvek od Jirka_Z » čtv srp 17, 2017 11:54:30

Jo, tak to je pravda, pro mě je důležité to stejné, jezdím na pohodu a tak je pro mne důležité, aby se chovaly pokud možno stejně po celou dobu životnosti.
Jsem zvědavej kolik vydrží, ale jelikož jsem minulé dostal na 11t km a tyhle mají vydržet ještě víc, asi mi dřív zestárnou než je ojedu... :) :)
JAWA 350 Style OilMaster
ZZR 1.4 - 010 - Metallic spark black
CKC#824
...pursuit is futile...

Uživatelský avatar
Elvis.
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 4844
Registrován: ned čer 04, 2006 18:04:03
Kontaktovat uživatele:

Re: zase gumy

Příspěvek od Elvis. » sob srp 19, 2017 10:03:53

Gumy se po 4k chovaj hlavne podle toho jak je sjedes. Kdyz vybiras zatackovity useky a dalnice jsou pro tebe sprosty slovo, mas vetsi sanci udrzet jejich puvodni vlastnosti co nejdyl. Pak je to o vaze atd. Ja mam na rexovi vic vahy na predku a protoze zatacky nabrzduju, mam predni gumu po sjeti dvou zadnich do spice. U zadni zas zalezi, jestli tahas jeste v naklonu nebo (a hlavne) na rovince. Kdyz na to myslis a jezdis optimalne, muzes tomu pomoct. Ale to me neba, tak je dycky zprasim a pak si cvachtam 1000-2000km na novych, nez zacnou ztracet :) Ale urcite je stejne nevymenim driv jak po 5ti k. Holt tu motorku do naklonu vic pobidnu a je to... :)
ZRX1200R -japan style
pitbike PBS PRO-SX160
CRF250L

ZX6R rv04 (sloužilas dlouho a dobře, diky)

Uživatelský avatar
ZRX 1984
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 9159
Registrován: pon dub 07, 2008 12:57:06
Bydliště: Hradec Králové

Re: zase gumy

Příspěvek od ZRX 1984 » sob srp 19, 2017 12:29:17

Howk

Aneb jezdim tak jak me to bavi a az budou pneu spicaty nebo placaty tak je vymenim. Neuzij si vykon na zelenym kdyz to jede jako prase :-)
ZZR 1400
ZRX 1200 R Edie Lawson 05
ZRX 1200 S alpský běžec
KLX 250
CKC #909

Uživatelský avatar
KankX
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 9290
Registrován: pon kvě 07, 2007 13:16:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: zase gumy

Příspěvek od KankX » sob srp 19, 2017 23:04:43

Elvis. píše:Gumy se po 4k chovaj hlavne podle toho jak je sjedes. Kdyz vybiras zatackovity useky a dalnice jsou pro tebe sprosty slovo, mas vetsi sanci udrzet jejich puvodni vlastnosti co nejdyl....
tak v tom s tebou právě nemůžu souhlasit, protože Bridgeston mi vždycky začal při brždění v zatáčce narovnávat motorku ze zatáčky ven zhruba po ujetí 2tis. km, jen fungl nové to nedělaly. U Dunlop tento problém neznám, můžu si brzdit v zatáčce jak chci a motorka se nikam nenarovnává a pěkně drží stopu a to i po ujetí 6tis. km. A rozhodně to není tím že bych s Dunlopama jezdil jinak (myšleno, víc zatáčel a méně jezdil rovně :D )
----- (W) -----
young oldtimer
nekdo se zavodnikem narodi, jiny umira

Uživatelský avatar
Elvis.
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 4844
Registrován: ned čer 04, 2006 18:04:03
Kontaktovat uživatele:

Re: zase gumy

Příspěvek od Elvis. » ned srp 20, 2017 21:07:20

No vidis, ja na Rexovi jezdim jen Dunlopy, protoze lepi a Sportmax2 nebo jak se to menuje me ted sada vysla pod 5k neboli zadarmo (dot2017). Takze tento problem neznam :)
Bridge sem prestal jezdit uz kdysi. Nekdo tomu rika ze davaj vcas vedet, ale na me moc brzo klouzali. Tam kde treba Pirelli jeste 100pro drzeli. Od ty doby okruh jen Dunlop/Pirelli. Na silnici Dunlop/ mozna Michelin. Sportovne cestovni, ale pekne kulaty a ne ty spicaty ala na okruh. Na nahace ideal.
ZRX1200R -japan style
pitbike PBS PRO-SX160
CRF250L

ZX6R rv04 (sloužilas dlouho a dobře, diky)

Odpovědět