Nový, lepší trik

Prostě vše o provozu na silnicích...
Uživatelský avatar
volkswagen
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7940
Registrován: stř led 25, 2006 12:02:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nový, lepší trik

Příspěvek od volkswagen » úte bře 13, 2012 08:12:12

Nevím, jestli to není jen fáma, bohužel se to jeví dost realisticky...





http://www.firstclass.cz/auto-moto/nepi ... ssi-trest/
Z900RS
W800 2011
VN 900 Custom 2009 bye
ZX-6R 2007 bye
Z1000 2003 bye

Uživatelský avatar
SumavaCZ
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 1903
Registrován: čtv bře 12, 2009 16:30:11
Bydliště: Klatovy

Re: Nový, lepší trik

Příspěvek od SumavaCZ » úte bře 13, 2012 08:19:25

Asi se pobleju.... :vom: :vom: :vom:
ZX-10R KRT Replica
CKC#1202

"Jak to má volant nebo kozy, tak s tím budou brzy problémy."

Uživatelský avatar
MMKS
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2516
Registrován: stř bře 21, 2007 18:28:49
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Nový, lepší trik

Příspěvek od MMKS » úte bře 13, 2012 08:51:54

já taky, ale z opačného důvodu. V minulé debatě jsem to dával jako příklad totální zhovadilosti na netu a vy to sem šupnete taky :cry: .
Tak za prvé, narazili jste na to někde v jiných forech, na FB apod. nebo jste čtenáři těch stránek. Tuším, že z A je správně a vidíte, přesto se na tyto stránky, o kterých jsem já (a tipl bych, že 99% procent dalších lidí) něvěděl, obrátili jejich čtenáři ad dokonce to postihlo jejich redaktora. A opět anketní otázka, už jste se s tím setkali sami, nebo alespoň nějaký váš kamarád rodina, nebo jste to četli zase jen v tomto článku. Tuším, že v tomto případě je B správně.
A teď z druhého konce, autor se snaží nastínit, že za tím je za prvé snaha policajtů si dát něco do vlastní kapsy. Tak se zeptám jak. Neodmítnete jdete na krev, jde to mimo policii, odmítnete a musí to zase nahlásit na úřad, opět mimo policii. Druhá varianta naznačující spiknutí s cílem vykrádat auta už sama o sobě tento článek snižuje na totální pičovinu, ale co už. Výnos z vloupání do auta je roven skoro 0 (neplést si škodu s výnosem), tu nulu vydělte 3 (dva hlídka + 1 komplic - minimálně) a máte opět 0. + to, že pokud by šli touto cestou, je to zbytečně komplikované, nápadné a za noční musí vědět, co kde stává a kde by mohlo něco být.
Aby byli chváleni a odměněni tak nezabere, nejsou prachy na odměny, osobní atd. takže z toho nic mít nebudou. Nakonec je šéf ještě zjebe, že moc najeli, posudky stály peníze (nejsou ani na pitvy) a nic z toho. Takže celé to dělali jen pro to, aby si na noční přidali práci (které je teď 4 prdele, protože dochází lidi a krade se o dost víc). Jo to zní logicky.

Jsem trošku zklamaný, že se tady objeví takový článek a hned začínají takové reakce. Bral jsem to tady jako trošku jiný vzorek lidí oproti motorkářům atd. Stačí napsat nějaký obdobný článek, který bude totální výmysl, kde proti sobě postavím neoblíbenou skupinu proti společnosti a vymyslím zápletk, kde ta neoblíbená dělá něco v neprospěch a na úkor většině, smíchám do toho pár polopravd a jsem na netu č. 1.
Tady možná použili to, že dřív se takto tahali fetky, které samozřejmě nenafoukali. Ale ne na krev, ale na moč! A teď už jsou většinou vybavení drugwipy (testy "lízátka" na drogy) takže odpadá i toto. Takže to obrátím, pak redaktor je pěkný kokot, když sedne nasmrkaný do auta a ještě k tomu s děckem za sebou.
ZX-12R naked

Uživatelský avatar
Dak
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 3430
Registrován: sob led 28, 2006 13:44:45
Bydliště: Zlechov ( Je to kousek od Uh. Hradiště)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový, lepší trik

Příspěvek od Dak » úte bře 13, 2012 09:03:21

MMKS buď vklidu. Debilů, co napíšou takový článek je dost. Já osobně sem s policajtama vždycky vyšel vpohodě.
Samozřejmě se našli jeden, dva blbci, ale ti sa najdou všady. Toto je neco podobného, jako nekeré články o nás motorkářoch. Toš tak
Dak
CKC -015-

Uživatelský avatar
volkswagen
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7940
Registrován: stř led 25, 2006 12:02:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový, lepší trik

Příspěvek od volkswagen » úte bře 13, 2012 09:05:29

MMKS, sám to uvádím jako možnou fámu ta historka o osmiletém dítěti v autě nuceném zůstat a čekat jako naprostá blbost, od čeho bychom měli krajní nouzi, že?

Ovšem otázka je, jestli to takhle fungovat může? Je tam popsaný konkrétní případ, kdy k tomu došlo. To, že zbytek může být vymyšlený to rozhodnutí nijak nemaže.

Takže nenech prchlivosti cloumat svým majestátem, myslím, že bychom si to mohli v klidu vysvětlit. Samotného mě zajímá, jaký ten mechanismus je a zda opravdu může PČR nařídit krev i v případě, že je orientační dechová v pořádku. Ono to totiž nemusí být ani úmysl PČR, mohou se jen podílet na sociální popravě někoho, kdo se prostě úřadům nelíbí bez ohledu na vlastní majetkový prospěch.

Takže budu rád, když nám potvrdíš anebo vyvrátíš tahle tvrzení. Víš o tom víc, než my, takže to ber jako námět k otázkám.

Ono úplně stačí toto: http://zpravy.idnes.cz/bezmoc-proti-zlo ... zpravy_sou
Z900RS
W800 2011
VN 900 Custom 2009 bye
ZX-6R 2007 bye
Z1000 2003 bye

Uživatelský avatar
MMKS
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2516
Registrován: stř bře 21, 2007 18:28:49
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Nový, lepší trik

Příspěvek od MMKS » úte bře 13, 2012 13:52:23

ze své pozice přiznávám, že nevím. Pokutu jsem dal naposledy před 12 lety a nejvyšší co jsem kdy dal byla 700Kč (fracek v tatínkovém autě ujížděl). Ale není to takový problém vygooglovat

Dechová zkouška a odběr moči/krve

Novinka: Od ledna 2010 se kontrola dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a v případě podezření i jiných návykových látek řidiči vozidel stala součástí tzv. základní kontroly prováděné v rámci dohledu na silniční provoz. Provedení dechové zkoušky tedy již není vázané na podezření či důvodnou domněnku, že je řidič pod vlivem alkoholu.

Řidiči jsou povinni podrobit se na výzvu policisty vyšetření za účelem zjištění, zda nejsou ovlivněni alkoholem (§ 5 odst. 1 písm. f) zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů

Při podezření na ovlivnění alkoholem nebo jinou návykovou látkou jsou policisté oprávněni vyžadovat provedení orientačního vyšetření také pomocí odběru slin anebo potu. Ke zjištění alkoholu nebo jiné návykové látky jsou dále oprávněni vyžadovat odborné lékařské vyšetření včetně odběru biologického materiálu (odběrem biologického materiálu je zejména odběr vzorku žilní krve, moči, slin, vlasů nebo stěru z kůže či sliznic). Těmto úkonům je osoba povinna se podrobit, není-li to spojeno s nebezpečím pro její zdraví. (§ 67 zákona o Policii ČR).

Odběr biologického vzorku, který je spojen se zásahem do tělesné integrity, provádí na žádost policisty pouze odborně způsobilý zdravotnický pracovník (§112 zákona o Policii ČR).

Orientační dechovou zkoušku ke zjištění přítomnosti alkoholu v krvi může provést také městský nebo obecní strážník, který může dále vyzvat řidiče k lékařskému vyšetření, včetně odběru biologického materiálu.




Jak jsem psal, mohlo se to stát kdysi a to v podezření na OPL, ale to je v současné době taky vyřešeno. V Německu se asi taky lidem nelíbilo jezdit k doktorovi, tak teď tak močí do kelímku vedle auta, taky řešení.
Hypoteticky je možné všechno, ale tady mě prostě chybí motiv - kromě motivu, že se jim zdá řidič fakt pod vlivem a není na místě možné to dokázat (nemají drugwipe, dopravka je na výjezdu atd. atd. atd.)

Druhým dechem dodávám, že netvrdím, že není ve státě a obzvlášť u Policie bordel. Je a hrozný, kdyby jste věděli.....ale prostě mě vadí takové slátaniny. Kdyby se psalo o tom, co je skutečně špatně, tak budu doufat, že se někdo chytne za rypák a bude změna k lepšímu. Toto vedlo je k tomu, že nás X kliklo na jejich stránky a o to taky autorovi šlo.
ZX-12R naked

Uživatelský avatar
volkswagen
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7940
Registrován: stř led 25, 2006 12:02:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový, lepší trik

Příspěvek od volkswagen » úte bře 13, 2012 15:18:25

Já to tvoje vykypění celkem chápu. Ale znovu. Ta situace opravdu nastala, bez ohledu na negativní výsledek dechové zkoušky paní dostala 25 a noty do čistírny. Dohledat se dá i na netu ÚS. Hele když jde někdo do kasační stížnosti (drahá sranda) a následně na ústavní soud, tak si už musí být poměrně jistý tím, že se mu opravdu příkoří dělo. To nevypadá na smažku, které se ještě sype piko z rypáku, když jí zastavili.

Ptáš-li se, proč by to dělali, odpověď je jednoduchá - protože můžou. Proč stávají na rovince za cedulí a hlídají padesátku v polích? Proč staví a kontrolují lékárničky, když si sami musí být vědomi, že je to hovadina? Proč dělají namátkové kontroly? Proč si troufají speciálně na starší auta, u kterých se dá předpokládat vyjukanej zajíc, kterej všechno odkejve případně strejc, kterej netuší, která bije?

Jasně - málo peněz, málo lidí, bordel, blbý nadřízený, lidi nás nemaj rádi.

Já tu nechci zabíhat do toho, co se děje, kdo co dělá, kdo je hodnej, nebo zlej. Jen mě zajímá, jestli je tahle věc reálná či ne. Zatím to bohužel vypadá, že je a ono takový ego může být svině a všichni víme, že někdy se stačí blbě podívat a už někomu stojí za to tě solit.
Z900RS
W800 2011
VN 900 Custom 2009 bye
ZX-6R 2007 bye
Z1000 2003 bye

Uživatelský avatar
MMKS
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2516
Registrován: stř bře 21, 2007 18:28:49
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Nový, lepší trik

Příspěvek od MMKS » úte bře 13, 2012 15:50:59

samozřejmě máš pravdu v tom, že blbec (respektive) blbci se najdou a popravě po Langrově sběru a reorganizaci se to nelepší, ale spíš naopak. Sami jsme museli před časem říznout do vlastních řad, protože se zjistilo, že kolega hraje za druhý tým.
Přesto tvrdím, že tvou uvedené případy mají jednou společného a tou je kouzelné slovo "výslednost". Tzn. je lehčí naškubat bloky tam kde máš jistotu. Klasika jsou MěP, protože prachy jdou obci. To ale neznamená, že s tím souhlasím a věř, že co vím, tak ani většina kolegů. Já to cítím třeba tam, že šéfové jsou spokojenější, když chytnu blba co udělal 10 zahradních chatek se škodou 0-0nic, než hazjla, kterému prokážu sice jednu čárku, ale vím, že je to škodič daleko větší. U tady probíraného případu tu výslednost ale nevidím.
Dělat něco protože můžu se dostávám ke stejné otázce proč. Asi to posuzuju jen podle sebe, ale taky tě můžu předvolat k podání vysvětlení a když se nedostavíš, tak ti dát 50.000Kč flastra, nebo tě nechat předvést, ale proč bych to dělal. Je to zbytečná práce navíc.
ZX-12R naked

Uživatelský avatar
volkswagen
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7940
Registrován: stř led 25, 2006 12:02:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový, lepší trik

Příspěvek od volkswagen » úte bře 13, 2012 15:58:34

Vidíš a nemůže tam být výslednost - potřebujeme pobrat hodně papírů za chlast, aby se nám zlepšily statistiky a mohli jsme víc utáhnout šrouby? Napráskat hodně trestů do konce utkání, aby bylo vidět, jak lidi jezdí jak prasata, jak potřebujeme víc lidí do ulic, lepší auta, rychlejší passaty, vrtulníky, obrněný transportéry, letadlový lodě? ;)

Já už holt sem takovej skeptik no...
Z900RS
W800 2011
VN 900 Custom 2009 bye
ZX-6R 2007 bye
Z1000 2003 bye

Uživatelský avatar
volkswagen
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7940
Registrován: stř led 25, 2006 12:02:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový, lepší trik

Příspěvek od volkswagen » úte bře 13, 2012 16:03:37

Vím, že to není fér, ale koukám tu z okna na křižovatku. Stojí tam PaCH a solí za otáčení na světlech...

Za poslední hodinu nechal projet Bentley a Infiniti. Zastavil dvě otlučený dodávky a zrovna si pochutnávají na dvojkovým mondeu.... Upozorňuju, že v době kdy nechal ta dvě projet nikoho "neřešil" prostě se na ně koukal a nechal je jet...
Z900RS
W800 2011
VN 900 Custom 2009 bye
ZX-6R 2007 bye
Z1000 2003 bye

Uživatelský avatar
SumavaCZ
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 1903
Registrován: čtv bře 12, 2009 16:30:11
Bydliště: Klatovy

Re: Nový, lepší trik

Příspěvek od SumavaCZ » úte bře 13, 2012 17:31:29

No hoši, abych vám trochu utnul tu debatu. Bych se tomu článku ani nedivil. Popíšu co se stalo mě OSOBNě za bílého dne ve městě. Podam zkrácenou verzi, bo se mi nechce moc psát:

Jedu vloni v únoru v osobáku po Klatovech, svítím, jsem připoután (vždy jsem připoután, pana-orel jsem se již vezl) a mám kompletní výbavu. Zastavila mě dvou členná hlídka dopraváků a když nenašli nic na autě, tak na mě důrazně jeden spustil, že jsem nebyl připoután a že viděl jak jsem se poutal, když jsem je spatřil. (No to je hnusná věta)
V tom okamžiku jsem viděl rudě, vyskočil z auta a začal na něj řvát až se lidi z dálky otáčeli. Na to následovala ještě důkladnější prohlídka auta a jelikož nic nenašli a tušili, že se jich neleknu, mě nechali odjet.
Takže z toho plyne poučení, že sviní je plný svět i mezi cajtama a proto tomu článku klidně budu věřit. Samo, že něco je píčovina.
ZX-10R KRT Replica
CKC#1202

"Jak to má volant nebo kozy, tak s tím budou brzy problémy."

Uživatelský avatar
MMKS
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2516
Registrován: stř bře 21, 2007 18:28:49
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Nový, lepší trik

Příspěvek od MMKS » úte bře 13, 2012 17:57:29

já jen aby jsem se pochopili. Já netvrdím, že nejsou blbci, kteří jen škubou za každou cenu a snaží se to odrbat co to jde. Sám jsem jednoho takového zažil a řekl jsem mu, že se mnou to už nezkusí, protože jinak jdu za šéfem s tím, že s ním odmítám sloužit (byl jsem cucák v práci tak 1/2 roku).
Já jen tvrdím, že výše uvedený způsob se mě jeví jako kravina. Ale samozřejmě už před tím jsem přiznal, že to samozřejmě možné a proveditelné je.

Že se na to nevyseru, tady orodovat za organizaci, která mě sere tak jak tady asi nikoho a ještě za ty prachy. Si to asi napíšu do 150hodin jako přesčas :D
ZX-12R naked

Uživatelský avatar
volkswagen
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7940
Registrován: stř led 25, 2006 12:02:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový, lepší trik

Příspěvek od volkswagen » úte bře 13, 2012 18:12:29

No vidíš to a hned máš vyděláno :-)
Z900RS
W800 2011
VN 900 Custom 2009 bye
ZX-6R 2007 bye
Z1000 2003 bye

Uživatelský avatar
MMKS
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2516
Registrován: stř bře 21, 2007 18:28:49
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Nový, lepší trik

Příspěvek od MMKS » úte bře 13, 2012 18:36:33

nemám, 150hodin přesčas máme zdarma :evil:
ZX-12R naked

Uživatelský avatar
MICHALIS TSIOLAS
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2138
Registrován: pon zář 25, 2006 07:34:48
Bydliště: Atheny

Re: Nový, lepší trik

Příspěvek od MICHALIS TSIOLAS » úte bře 13, 2012 19:43:49

MMKS píše:nemám, 150hodin přesčas máme zdarma :evil:
no tak vidíš, alespoň tě to nic nestojí :!: :D
všechno je jinak! VN1500 DRIFTER '02 o τρελός
CKC#305

Odpovědět