K moto Neplachov

Pozitivní i negativní, prostě firmy které pracují s motorkama ...
Uživatelský avatar
Tomast33
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 108
Registrován: úte říj 20, 2009 19:44:42
Bydliště: Neznašov

K moto Neplachov

Příspěvek od Tomast33 » pon črc 12, 2010 14:52:13

Tak jsem si dal jednou motorku do servisu.
Normálně si na ní dělám všechno sám,ale potřeboval jsem vyměnit rozvodový řetízek a seřídit ventily. Nemám podložky.
První domluva byla super,šlo to skoro hned a cena se zdála přijatelná. Komplet do 3000Kč.
Po dvou dnech jsem volal jak to vypadá. Začaly poblémy. Nečekaně se při sundávání ventilového víka roztrhalo těsnění a musí být nové (900Kč),no a napínák řetízku je taky KO (2500Kč). Co jsem měl říct ,když to musí být no tak to tam dejte.
Trvalo to o týden dýl,díly se objednávaly z Holanska.
Když jsem si pro mašinu přijel začalo to pravé divadlo.
Po nastartování motor běžel o hodně klidněji tzn. super.
Jenže mechanik mi říká ,hele víš že máš prasknutý držák stupačky?
Koukám na něho jako blbej a říkám si děláš srandu!!!!!
No tak to Ti to asi prasklo vibracema motoru,v tu chvilku bych ho zabil.
Pak vymyslel pohádku o tom jak asi šel kolem jejich děda s kolečkem a možná o tu stupačku zavadil.
Popravdě byla už svařovaná tak jsem si říkal,že se to tak nějak mohlo stát a vzal jsem si 200Kč na flašku pro kamaráda svářeče.
Při placení jsem šel do kolen. Prý na tom dělal 15hodin a seřizoval všechny ventily. Za každou podložku chtěl 50Kč,prý je to super cena a dělá to výměnným způsobem. Konečná cena tedy 9000Kč.
Naposledy upravil(a) Tomast33 dne pon črc 12, 2010 15:51:18, celkem upraveno 2 x.
ZX9-R r.v. 94 předělaná na naháče

Uživatelský avatar
Tomast33
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 108
Registrován: úte říj 20, 2009 19:44:42
Bydliště: Neznašov

Příspěvek od Tomast33 » pon črc 12, 2010 15:16:47

Pokračování bylo po příjezdu domů.
Bylo mokro tak jsem mašinu opláchnul a začal studovat. Najednou vidím odřený výfuk a namáčknuté svody až na dolní přepákování tlumiče. Prasklý držák zrcátka.Udřené madlo. Koukám a hele nová brzdová páčka :evil:
Volal jsem J. Šnoblovi a snažil se zjistit co se stalo a jak to budeme řešit. Bohužel po pracovní době telefony nebere. Tak jsem mu napsal SMS s tím co všechno je poškozeno. Přišla odpověď,že to při předávání motorky nezkoumal a že je to stará motorka a každý to vidíme jinak. Vzteky jsem byl bez sebe. Celý vikend jsem si s tím hrál a snažil se přenýtovat výfuk,narovnat svody. Hned v úterý jsem jel do Neplachova a chtěl vysvětlení.
Po mírném nátlaku z mechanika vypadlo,že když motorku zkoušel nevešel se do vrat a položil ji.
Pepa musel o všem vědět a dělal ze mě totálního blbce. Tu pohádku o dědovi s kolečkem mu dlouho nezapomenu. Taky už chápu těch 15hodin práce,přece nebudou kupovat novou páčku za svoje prachy né.
Jako vyrovnání škody jsem dostal 1tis. Kč na nové zrcátka a slova "NO HLAVNĚ,ŽE SE NESTALO NIC HORŠÍHO".
Myslím,že doporučovat tento servis nikde nebudu. I když teda motor běží pěkně.
Za tu tisícovku si zaplatil pěknou antireklamu.
:shock:
ZX9-R r.v. 94 předělaná na naháče

Uživatelský avatar
SumavaCZ
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 1903
Registrován: čtv bře 12, 2009 16:30:11
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od SumavaCZ » pon črc 12, 2010 15:29:23

Mooc pěknej příběh. To bych taky viděl rudě. Ještě, že si u servisu motky vždycky jsem. 8)
ZX-10R KRT Replica
CKC#1202

"Jak to má volant nebo kozy, tak s tím budou brzy problémy."

Uživatelský avatar
farmář
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2148
Registrován: úte říj 16, 2007 20:01:57
Bydliště: kousek od Jindřichova Hradce

Příspěvek od farmář » pon črc 12, 2010 20:40:28

hm ještě že ani nevím kde to je.
Kawasaki Vulcan VN 1500 Classic
CKC #1060

Uživatelský avatar
Tomast33
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 108
Registrován: úte říj 20, 2009 19:44:42
Bydliště: Neznašov

Příspěvek od Tomast33 » pon črc 12, 2010 21:48:26

farmář píše:hm ještě že ani nevím kde to je.
No taky to nemáš daleko ,kousek od Veslí nad Lužnicí. Patří to myslím pod Dolní Bukovsko.
ZX9-R r.v. 94 předělaná na naháče

Uživatelský avatar
Elvis.
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 4844
Registrován: ned čer 04, 2006 18:04:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elvis. » pon črc 12, 2010 22:27:06

no ve veseli mame chajdu... ale servisuju v praze.... to sou mi veci... takovyho cloveka zabit malo... a sleva 1000? bys to mel mit tak za cenu dilu, podle toho co ti zkurvili...
ZRX1200R -japan style
pitbike PBS PRO-SX160
CRF250L

ZX6R rv04 (sloužilas dlouho a dobře, diky)

Uživatelský avatar
Tomast33
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 108
Registrován: úte říj 20, 2009 19:44:42
Bydliště: Neznašov

Příspěvek od Tomast33 » stř črc 14, 2010 20:25:37

Elvis. píše:no ve veseli mame chajdu... ale servisuju v praze.... to sou mi veci... takovyho cloveka zabit malo... a sleva 1000? bys to mel mit tak za cenu dilu, podle toho co ti zkurvili...
Jo tak jsem si to taky myslel, protože na těch dílech stejně ještě něco vydělává.
Levnej není,ceny dílů přesně podle partsdepotu. Něco bych sehnal v elitu i za lepší cenu.
ZX9-R r.v. 94 předělaná na naháče

Uživatelský avatar
MMKS
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2516
Registrován: stř bře 21, 2007 18:28:49
Bydliště: okr. Břeclav

Příspěvek od MMKS » stř črc 14, 2010 23:00:51

já na podložky čekal snad 14 dní (byl jsem blbý - Kawa Břeclav). Když to porovnám s tím, že jsem teď sháněl nějaký origo díl na Nissan - odpověď - omlouváme se, nemám na skladě, můžu objednat v Holansku, bude to tady do 48 hodin, pokud to potřebujete moc, tak do 24 hodin s 8% přirážkou dle ceny dílu, tak je to někde jinde.
ZX-12R naked

Uživatelský avatar
ZRX 1984
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 9159
Registrován: pon dub 07, 2008 12:57:06
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od ZRX 1984 » čtv črc 15, 2010 08:02:37

Tak vyhlaš výlet k tomu mechošovi a pěkně z něj těch 9 tis vytlučem, ono ho to přejde příště. Kdyby mi tohle někdo udělal v žádnémm případě by neodešel po svých a ještě bych mu nezaplatil....
ZZR 1400
ZRX 1200 R Edie Lawson 05
ZRX 1200 S alpský běžec
KLX 250
CKC #909

Uživatelský avatar
Tomast33
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 108
Registrován: úte říj 20, 2009 19:44:42
Bydliště: Neznašov

Příspěvek od Tomast33 » čtv črc 15, 2010 08:38:28

ZRX 1984 píše:Tak vyhlaš výlet k tomu mechošovi a pěkně z něj těch 9 tis vytlučem, ono ho to přejde příště. Kdyby mi tohle někdo udělal v žádnémm případě by neodešel po svých a ještě bych mu nezaplatil....
No já nejsem takovej drsňák,bohužel :?
ZX9-R r.v. 94 předělaná na naháče

Uživatelský avatar
ZRX 1984
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 9159
Registrován: pon dub 07, 2008 12:57:06
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od ZRX 1984 » čtv črc 15, 2010 08:58:09

Tomast33 píše:
ZRX 1984 píše:Tak vyhlaš výlet k tomu mechošovi a pěkně z něj těch 9 tis vytlučem, ono ho to přejde příště. Kdyby mi tohle někdo udělal v žádnémm případě by neodešel po svých a ještě bych mu nezaplatil....
No já nejsem takovej drsňák,bohužel :?
Já taky ne, ale jak se vytočm, tak jdu hodně za hranice slušného chování. A navíc, nejsi-li drsňák Ty, a máš chuť to řešit, věřím že když by se tam sjelo deset kavařů, a udělalo bububu, tak to pro příště bude stačit........
ZZR 1400
ZRX 1200 R Edie Lawson 05
ZRX 1200 S alpský běžec
KLX 250
CKC #909

Taurus1116
Příspěvky: 3
Registrován: čtv črc 15, 2010 09:38:08

Příspěvek od Taurus1116 » čtv črc 15, 2010 10:29:53

Zdravim ve spolek. Já bych se tedy K-MOTO servisu chtěl zastat. Kluci mi o příběhu pana Tomast33 vyprávěli. Ono to zas tak s horký s tím jeho poškozením nebude. Ano, řekli mu, že by se mohl vejít do 3 tisíc kč. Ale netušili, že motorka je slátanina hadic a sponek z Renaultu, na všech krytech z druhý strany matky se silonem, ke kterým se nikdo nedostane, termostat narvanej pod nádrží, přidělanej kusem plechu o kterej by se šlo pořezat.. Ventil víko si majitel vlastnoručně zasilikonoval tak, že prasklo při demontáži těsnění, byl v háji napínák rozv. řetězu a všech 16 ventilů bylo úplně mimo toleraci. Ten člověk prý nezná nástroj zvaný štípačky, nad ventilvíkem se válel smotek kabelu tak metr dlouhého smotaného do klubíčka. Chladící systém velmi efektně upravený, naplň si ho, když jsou hadice výše než nalévací hrdlo :) Při takovéto spoušti se nemůže divit, že to bude něco stát. Prý klukům tvrdil, že ve značkovém servisu by výměna byla za 5 hodin. Ano, souhlasím, ale na originální ZX-9, tam by to šlo. Ve značkovém servisu netušili, co je to za slátaninu, mysleli si, že je to ZX-9R :) Kdyby tohle přivezl do značkového servisu, poslali by ho jistě kamsi.. Dále se prý nemohl spokojit s 50 korunami za výměnu jedné podložky nad ventil. Ano, v Kawě by mu je, v případě, že by tam dal motorku na servis, vyměnili zdarma. Ale už vidim, jak by tam tuhle vraždu servisovali. Kluci si vezmou pade za podložku, ale dělaj za 200 na hodinu, což ty podložky bohatě vynahradí. A když z tý motorky vyndali podložky obroušený šmirglem, tak je měli zadarmo vyměnit? ... Jenom nevím, proč si tento člověk kupuje motorku, když na to nemá?
...
Samozřejmě zákonem schválnosti, zrovna motorka tohoto člověka mechanikovi spadla na zem. Ono znám to dobře, když je silnice předělaná na street, rovný široký řídítka a žádnej rejd, člověk s tím nemůže počítat a může se to stát. S tou škodou to ale nebylo tak horký, jak tu Tomast33 popisuje. Ano, prý rupla páčka, tu mechanik vyměnil a zaplatil. Takže není nic pravdy o tom, že si to kluci vybrali na tý práci. Tu práci oddřeli na tý slepenině. Držák stupačky byl prasklý, ale vzhledem k již bůhvíkolikátému svařování bylo jasné, že nesvařovaný by nepraskl. Tomast33 tedy dostal 200kč na svaření, DOSTAL, ne že si je vydupal, jak zde píše. On totiž mechanik, když už se něco takového stane, zpravidla jedná férově a s majitelem se domluví na náhradě. Jenže u tohoto člověka, bylo dosti možné, že si bude vymýšlet ještě kdoví kolik poškození, třeba i ucpané karburátory :) Proto mechanik chtěl škody dát dopořádku, ale o pádu neříct. Každému normálnímu člověku to jinak není problém říct. Majitel tvrdil, že bylo poškozené zrcátko. Kluci si ale ničeho nevšimli a příště přijel již bez něj, takže kdo ví, jestli se mechanikova prgnóza s kdovíjakým poškozením nenaplnila. Zbytek závad spočíval v rukojeti, která byla odřená asi tak jako když ji opřete o zeď, a v asi 2ks odřených hlavičkách šroubků za 0.50 kč :) Každej normální člověk nad tim mávne rukou, kor u takový starý vrány, ale Tomast33 začal psát klukům sprostý a výhružný zprávy apod... Místo aby byl rád, že se mu s takovouhle vraždou někdo vůbec pojímá.
...
Ještě:
V zimě dal pan Tomast33 klukům motorku na synchronizaci karburátorů. Bylo půl metru sněhu, a pan volal, že chce dneska seřídit karburátory. Jenže v servisu měli jinou práci, a nabízeli pánovi následující den. Pan však trval na synchronizaci dnes, nevím proč, když bylo půl metru sněhu.. Mechanik si tedy přesunul práci a pánovi vyhověl. Ale netušil, že motorku ani nenatočí.. Baterka vybitá, svíčky v háji, karbce zacpaný.. Chudák motorka, sakramensky zbídačená.
...
Já nemám ve zvyku nikoho pomlouvat, ale když někdo začne, nechci to nechat být. Takže jsem nic nemyslel zle, chtěl jsem jen trochu uvést více informací.. Tak se nehádejte, škodí to zdraví :)
KLR 650 2003

Uživatelský avatar
Tomast33
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 108
Registrován: úte říj 20, 2009 19:44:42
Bydliště: Neznašov

Příspěvek od Tomast33 » čtv črc 15, 2010 11:04:12

Na tohle nemůžu nereagovat.
1.Ani slovem jsem nezpochybňoval,že motorka běží teď líp.
2.Martina a Pepu znám už skoro dva roky a nejsem idiot abych si něco vymýšlel !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Motorka je předělaná,ano. Pod nádrží byl smotaný jeden drát od snímače otáček origo KOSO. Jinak všechno upáskované a slušně zabalené. Kabeláž zkrácená,jinak by se to tam nevešlo.
Jsem letecký mechanik a nějaké matičky jsem už našrouboval a bez pojišťovacího silonového kroužku se mi na motorku nechce dávat nic. Tu motorku jsem měl celou rozebranou a znám na ní každý šroubek.
3.Seřízení podtlaků jsem chtěl udělat zimě,protože jsem zrovna měl možnost půjčit dodávku a podle Martina to bylo lepší než v sezoně,kdy nestíhají. Pepa byl zrovna v rusku.
4. Podle nich je každá motorka ,jiná než originál stav slátanina.


Myslím,že se tam dneska zastavím a ještě si o tom budeme muset popovídat.(s Taurusem)
Položit někomu motorku,jakoukoli a tvrdit,že se to stalo když kolem jel děda s kolečkem je podle mě svinstvo.
Teď jsem se teprve zdravě nasrallllll :twisted:
ZX9-R r.v. 94 předělaná na naháče

Uživatelský avatar
ZRX 1984
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 9159
Registrován: pon dub 07, 2008 12:57:06
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od ZRX 1984 » čtv črc 15, 2010 11:56:06

Taurus1116 píše:Zdravim ve spolek. Já bych se tedy K-MOTO servisu chtěl zastat. Kluci mi o příběhu pana Tomast33 vyprávěli. Ono to zas tak s horký s tím jeho poškozením nebude. Ano, řekli mu, že by se mohl vejít do 3 tisíc kč. Ale netušili, že motorka je slátanina hadic a sponek z Renaultu, na všech krytech z druhý strany matky se silonem, ke kterým se nikdo nedostane, termostat narvanej pod nádrží, přidělanej kusem plechu o kterej by se šlo pořezat.. Ventil víko si majitel vlastnoručně zasilikonoval tak, že prasklo při demontáži těsnění, byl v háji napínák rozv. řetězu a všech 16 ventilů bylo úplně mimo toleraci. Ten člověk prý nezná nástroj zvaný štípačky, nad ventilvíkem se válel smotek kabelu tak metr dlouhého smotaného do klubíčka. Chladící systém velmi efektně upravený, naplň si ho, když jsou hadice výše než nalévací hrdlo :) Při takovéto spoušti se nemůže divit, že to bude něco stát. Prý klukům tvrdil, že ve značkovém servisu by výměna byla za 5 hodin. Ano, souhlasím, ale na originální ZX-9, tam by to šlo. Ve značkovém servisu netušili, co je to za slátaninu, mysleli si, že je to ZX-9R :) Kdyby tohle přivezl do značkového servisu, poslali by ho jistě kamsi.. Dále se prý nemohl spokojit s 50 korunami za výměnu jedné podložky nad ventil. Ano, v Kawě by mu je, v případě, že by tam dal motorku na servis, vyměnili zdarma. Ale už vidim, jak by tam tuhle vraždu servisovali. Kluci si vezmou pade za podložku, ale dělaj za 200 na hodinu, což ty podložky bohatě vynahradí. A když z tý motorky vyndali podložky obroušený šmirglem, tak je měli zadarmo vyměnit? ... Jenom nevím, proč si tento člověk kupuje motorku, když na to nemá?
...
Samozřejmě zákonem schválnosti, zrovna motorka tohoto člověka mechanikovi spadla na zem. Ono znám to dobře, když je silnice předělaná na street, rovný široký řídítka a žádnej rejd, člověk s tím nemůže počítat a může se to stát. S tou škodou to ale nebylo tak horký, jak tu Tomast33 popisuje. Ano, prý rupla páčka, tu mechanik vyměnil a zaplatil. Takže není nic pravdy o tom, že si to kluci vybrali na tý práci. Tu práci oddřeli na tý slepenině. Držák stupačky byl prasklý, ale vzhledem k již bůhvíkolikátému svařování bylo jasné, že nesvařovaný by nepraskl. Tomast33 tedy dostal 200kč na svaření, DOSTAL, ne že si je vydupal, jak zde píše. On totiž mechanik, když už se něco takového stane, zpravidla jedná férově a s majitelem se domluví na náhradě. Jenže u tohoto člověka, bylo dosti možné, že si bude vymýšlet ještě kdoví kolik poškození, třeba i ucpané karburátory :) Proto mechanik chtěl škody dát dopořádku, ale o pádu neříct. Každému normálnímu člověku to jinak není problém říct. Majitel tvrdil, že bylo poškozené zrcátko. Kluci si ale ničeho nevšimli a příště přijel již bez něj, takže kdo ví, jestli se mechanikova prgnóza s kdovíjakým poškozením nenaplnila. Zbytek závad spočíval v rukojeti, která byla odřená asi tak jako když ji opřete o zeď, a v asi 2ks odřených hlavičkách šroubků za 0.50 kč :) Každej normální člověk nad tim mávne rukou, kor u takový starý vrány, ale Tomast33 začal psát klukům sprostý a výhružný zprávy apod... Místo aby byl rád, že se mu s takovouhle vraždou někdo vůbec pojímá.
...
Ještě:
V zimě dal pan Tomast33 klukům motorku na synchronizaci karburátorů. Bylo půl metru sněhu, a pan volal, že chce dneska seřídit karburátory. Jenže v servisu měli jinou práci, a nabízeli pánovi následující den. Pan však trval na synchronizaci dnes, nevím proč, když bylo půl metru sněhu.. Mechanik si tedy přesunul práci a pánovi vyhověl. Ale netušil, že motorku ani nenatočí.. Baterka vybitá, svíčky v háji, karbce zacpaný.. Chudák motorka, sakramensky zbídačená.
...
Já nemám ve zvyku nikoho pomlouvat, ale když někdo začne, nechci to nechat být. Takže jsem nic nemyslel zle, chtěl jsem jen trochu uvést více informací.. Tak se nehádejte, škodí to zdraví :)
Jdi vo.e do p.d.le
ZZR 1400
ZRX 1200 R Edie Lawson 05
ZRX 1200 S alpský běžec
KLX 250
CKC #909

Uživatelský avatar
ZRX 1984
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 9159
Registrován: pon dub 07, 2008 12:57:06
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od ZRX 1984 » čtv črc 15, 2010 11:58:53

Myslím,že se tam dneska zastavím a ještě si o tom budeme muset popovídat.(s Taurusem)
Položit někomu motorku,jakoukoli a tvrdit,že se to stalo když kolem jel děda s kolečkem je podle mě svinstvo.
Teď jsem se teprve zdravě nasrallllll :twisted:[/quote]

Neser se s nima, obchodní inspekce a živnostenský úřad jsou za Tebou, když ne podívám se na to s Tebou a když by se nás deset nesešlo, tak 20 l benznu a sirka jejich servis vyřeší. Buď Ti vrátěj prahcy, nebo zaplatěj peníze na opravu, nebo jim to zapálíme..Neser se snima. Líbí se mi jak píšeš a líbí se mi jak jsi tu devítku vytunil..........Já osbně stojím za tebou :-)
ZZR 1400
ZRX 1200 R Edie Lawson 05
ZRX 1200 S alpský běžec
KLX 250
CKC #909

Odpovědět