osoba blízká

Prostě vše o provozu na silnicích...
Uživatelský avatar
pisi
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 115
Registrován: sob dub 21, 2007 14:44:02
Bydliště: Český Brod, Rokycany

osoba blízká

Příspěvek od pisi » sob dub 05, 2008 09:31:22

King Rex 12

Uživatelský avatar
sweetyboy
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 235
Registrován: stř srp 16, 2006 17:06:30
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sweetyboy » ned dub 06, 2008 11:33:35

Njn..bude z toho správní delikt ale když řekneš že nevíš kdo to řídil že k tvému vozidlu má přístup více lidí z rodiny tak ti to opět budou muset dokazovat..Nikdo nemůže být potrestán za to co neudělal. Pak už bude záležet jen jak moc upraví ten zákon. Pokud tam bude ukotveno že neznalost, nevědění neomlouvá tak to bude horší. Ale můžu Vám říct že to samé je tady v praze se zonama parkování. I když zde jsou na většině prahách modré zony, pořád je šance jak uniknout pokutě nebo i nějaká šance v případě odtahu vozidla.. Když řekneš že ses v polovině ulice otočíl a zaparkoval, tím pádem si nemohl zjistit jaká značka je na začátku ulice!!! V zákoně zapomněli na to že se musíš vždy přesvědčit! Tohle tu máme na denním pořádku. Čím dál více lidí se na tohle obrací a většinou ujdou nějaké sankci. I když tady by podle mě mělo byt "neznalost neomlouvá" njn lidi využívaj všeho dokud to jde. Je fakt že ja bych to řekl taky :D :D :D :D

Bude to ještě asi zajimavé s úpravami techto zákonů. Ale ve většině případů existuje vždy nějaká klička :lol: :lol: :lol:
K.a.w.a.s.a.k.i...Zx9R...N.i.n.j.a..1999......jezdím, vždy jen s GODSPEED.! Kawa a Dalibor:-)

Uživatelský avatar
Zdrahy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7011
Registrován: čtv bře 30, 2006 10:13:27
Bydliště: Město

Příspěvek od Zdrahy » ned dub 06, 2008 11:47:31

Přečti si to ještě jednou - "správní delikt" není přestupek, ani trestný čin a tím pádem tu kličku udělali oni. Je úplně jedno kdo spáchá přestupek - za ten bude předvolán majitel nebo provozovatel vozidla a pokud ten označí za viníka osobu blízkou (takže nikoho), dopustí se správního deliktu - za ten dostane třeba deset pokutu a nazdar - ve švajcu to takhle vážně funguje a na demokracii si tam hrajou o dost déle než u nás.
Neseberou ti papíry, nebudeš to mít v rejstříku, ale ta pokuta může být třeba 100 :wink: nebo hodnota auta - takhle to funguje v Jihoafrické republice..
ZRX 1200 S-R
Lepší bejt mrtvej lev než živá krysa! :wink:
CKC # 209

Uživatelský avatar
farmář
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2148
Registrován: úte říj 16, 2007 20:01:57
Bydliště: kousek od Jindřichova Hradce

Příspěvek od farmář » ned dub 06, 2008 11:53:45

klička v tom je, ale nepovedená. To s osobou blízkou je totiž tak, že ty víš kdo řídil,ale vypovídat proti němu nemusíš boje to osoba tobě blízká(blízký příbuzný) a jeho újmu bys pocítil jako svojí. Takže ani náhodou neřídila osoba tobě neznámá, čili tvé vozidlo nebyloprovozováno bez tvéhovědomíčímž by mohlo dijít k deliktu nezabezpečení vozidla proti zneužití. Koukám že pro ministerstvo dělá kdejaký kokot. Dokud nebude v zákoně, že majitel zodpovídá za provoz vozidla i když ho někomu půjčí, mají smůlu.Museli by totiž zrušit onu větu, podle které proti tobě nejsou povinni vypovídat osoby blízké u soudu i z jiných důvodů....a to se u nás nenosí, kdyby totak bylo, zavřou půlku politiků a jejich rodin. Pokud neprokážou přímo tobě že jsi něco spáchal, mají smolíka.Stačí dobrá fotka, ale šikmá skla a tónovaná skla kontra úhel při pořízení fotky jim leckdy moc šancí nedávají. Čili říct nevím kdo zrovna řídil, jelikož to vozidlo sipůjčuje ještě otec,žena, brácha....osoby blízké, ukažte fotečku.Ne říct jen nevím kdo řídil.Pozor na to musí to být v zápisu.Ne že vynechají slovíčko, jinak do zápisu smí každej dopsat svoje vyjádření,nesouhlas , v opačném případě nic nepodepisovat a trvat na svých právecha přesné citaci.S tím právě hodně opatrně, to jsou ty jejich fígle. Takže zatím je to bububu ale nemají s tímhle šanci.Oni spoléhají na to, že člověk nezná svá práva a pak ho ojedou.
Kawasaki Vulcan VN 1500 Classic
CKC #1060

Uživatelský avatar
Elvis.
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 4844
Registrován: ned čer 04, 2006 18:04:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elvis. » ned dub 06, 2008 11:58:04

no lidi, ja nad tim teda taky premyslel, ale pokud me nekdo auto v moji nevedomosti sebere, projede se a vrati ho a ja nebudu vedet kdo, tak me za to prece nemuzou napalit ani tu pokutu. Bych je pak moh zalovat za neopravnenou pokutu, protoze me preci nikdo nedokaze, ze ja muzu za to, ze nejakej sasek (at uz kdokoliv) jezdi s mojim autem bez mojeho vedomi a ja za to mam nest zodpovednost. To je preci blbost. To pak aby se clovek bal auto vubec mit, protoze kdyz mu ho nejakej sasek ukradne a neco s nim nekde provede nedejboze nekoho prejede a ujede, tak mas dve moznosti -bud to vzit na sebe a prijit o papiry a nebo platit statisicovy pokuty za neco co si neudelal. Ne ze by me neco takovyho v nasem state prekvapilo, ale je to tak :roll:
ZRX1200R -japan style
pitbike PBS PRO-SX160
CRF250L

ZX6R rv04 (sloužilas dlouho a dobře, diky)

Uživatelský avatar
farmář
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2148
Registrován: úte říj 16, 2007 20:01:57
Bydliště: kousek od Jindřichova Hradce

Příspěvek od farmář » ned dub 06, 2008 12:31:38

Elvisi, napůl. Ty musíš mít vozidlo adekvátně zabezpečené proti krádeži, zneužití,čili v garáži, na dvoře(uzavřeném) nebo uzamčené.Pak nikoliv, jelikož jsi byl obětí trestného činu.Tím, že tiho někdo vezme bez tvého vědomí a poté opět vrátí zase on nespáchal trestný čin ale jen přestupek, neoprávněné úžívání cizí věci. Heldají kličky, ale nelze mne pokutovatza něco, co není přestupkem ani trestným činem. Ony správní delikty jsou jen do chvíle, dokud se proti nim neodvoláš.Jak chtějí peníze a nezaplatíš nýbrž podáš trestní oznámení jde to zase podle něčeho jiného, to je totiž podle mne to, čeho se oni obávají.Jejich finta je funkční , dokud se nebudeš bránit v mezích zákona. Joa k té fintě .... pokud jde o nespolupráci při vyšteřování, jde právě o to že nesmíš odmítnout sdělení kdo řídil, ale zákon umožňuje nevypovídat proti osobě blízké. Čili řídila osoba blízká. Je v tom trošku chaos,ale jak jsemjiž řekl, dokud bude platit v zákonech co platí....
Kawasaki Vulcan VN 1500 Classic
CKC #1060

Uživatelský avatar
666S999
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 6798
Registrován: ned úno 12, 2006 18:51:09
Bydliště: prostřední Morava
Kontaktovat uživatele:

abych se "přidal":

Příspěvek od 666S999 » ned dub 06, 2008 13:51:39

můj názor: "státní nenažranost a policejní lenost" TO jsou v tomto případě příčiny "blbých" zákonů...Dřív Tě chytli, vyplázl jsi prachy a bylo. (nikdo se nevymluvil že neřídil...) Teď kdejaký K+kot silnice omašluje radary a kasíruje...ale o tom to není, pokuta má mít "výchovný smysl" a ne tahanice po měsíci, kdo a kdy a kam a jak rychle jel...Bych nechal jen placení pokut ihned na místě přestupku a POPRDELI.
____ZRX 1200R____
_________________
_____CKC#21______

Uživatelský avatar
Zdrahy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7011
Registrován: čtv bře 30, 2006 10:13:27
Bydliště: Město

Re: abych se "přidal":

Příspěvek od Zdrahy » ned dub 06, 2008 13:57:44

666S999 píše:můj názor: "státní nenažranost a policejní lenost" TO jsou v tomto případě příčiny "blbých" zákonů...Dřív Tě chytli, vyplázl jsi prachy a bylo. (nikdo se nevymluvil že neřídil...) Teď kdejaký K+kot silnice omašluje radary a kasíruje...ale o tom to není, pokuta má mít "výchovný smysl" a ne tahanice po měsíci, kdo a kdy a kam a jak rychle jel...Bych nechal jen placení pokut ihned na místě přestupku a POPRDELI.
No jo, na to ale PČR odpoví - je nás málo... je jich v přepočtu na km silnic nebo na počet obyvatel víc než kdekoli v okolí, ale znamenalo by to, že zdvihnou prdel a budou vidět u silnic..
ZRX 1200 S-R
Lepší bejt mrtvej lev než živá krysa! :wink:
CKC # 209

Uživatelský avatar
666S999
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 6798
Registrován: ned úno 12, 2006 18:51:09
Bydliště: prostřední Morava
Kontaktovat uživatele:

ano.

Příspěvek od 666S999 » ned dub 06, 2008 14:09:51

tzv.: automatizovaný výběr pokut do státní kasy, když budou dopraváci sedět na p+delích, nebudou jezdit ani k havárkám, tak ať se naši skvělí politici nediví...natož Langr GÉNIUS...

CZ není můj stát (protože stát má sloužit občanu) je to JEJICH stát...(protože úředníci a politici si hrabou jen pro sebe a hrajou já na bráchu... koryta a prebendy jsou prioritní, čili: SLOUŽÍ SAMI SOBĚ A MY JIM ...) a zákony jsou jen na rozesrání veřejnosti.

Skupina LUCIE (motto): ....středověk neskončil, středověk trvá!
____ZRX 1200R____
_________________
_____CKC#21______

Uživatelský avatar
sweetyboy
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 235
Registrován: stř srp 16, 2006 17:06:30
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sweetyboy » ned dub 06, 2008 14:10:50

Kdyz opravdu nevis kdo ridil vozidlo nikdo ti nic neudela..Cetl jsem to mocc dobre. vim co je spravni delikt, vím že se rídí podle zvlástních zákonů a toho se muze dopustit i fyzicka osoba i kdyz pro pravnicke osoby toho je vic.. klicky jsou vsude..zrusení osoby blízké?to by museli zmenit listinu základních práv a svobod aby to vubec bylo mozne?? protože proti tomuto zákonu jsou asi vsechny krátké...i kdyz vis co se deje, vzdy mas pravo rikat co chces,muzes i lhat na ochranu sve osoby...vzdy ti musi vse prokazat...vim to protoze s tim pracuju a je opravdu nekdy tezke nekomu neco dokazat...klidne projedu pred policajtem na cervenou kdyz budu vedet ze me pri tom nenatocil nebo nenafotil a pak se mu klidne vysmeju do ksichtu, protoze vim ze nema zadny dukaz! ale kdyz se zacnes prit s policajtem on vi ze ti treba neco nemuze dokazat tak proste zacne s necim jinym....zacne kontrola technicke,lekarnicky,pneu a dalsi veci jen aby ti udelal peklo..vim jak to chodi.....obcas se mi lidi taky vysmejou do ksichtu a ja proste vim ze s tym nic neudelam ale je to tak :D :D :D :D :D
K.a.w.a.s.a.k.i...Zx9R...N.i.n.j.a..1999......jezdím, vždy jen s GODSPEED.! Kawa a Dalibor:-)

Uživatelský avatar
farmář
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2148
Registrován: úte říj 16, 2007 20:01:57
Bydliště: kousek od Jindřichova Hradce

Příspěvek od farmář » ned dub 06, 2008 15:23:44

je to podle mne tak jak to píšeš. Nelze stavět správní delikt proti základním právům občana... z toho bude mela jestli to schválej. Pokud není něco plně průkazné, ať si trhnou, protože mne osvobodí první soud. Chápu že je to složité,ale nikdo se kvůli tomu se mnou soudit nebude, protože by to byl pro ně průser.Zcela zřejmý. Souhlasím, dříve byl odpovědný vlastník vozidla a bylo po prdeli, zrušili to jelikož myslím museli, tak mají smůlu. Ale když vidím jak chytnou často lidi s bezpapírákem, nalité, se zákazem řízení nebo bez řidičáku zcela a druhý den jezdí zase, vadí mi to. Ale to nenívůbec tento problém,nýbrž zcela jiný. Tady zkrátka zjistili, že stacionární radary jsou jim naprd. A dohání to ptákovinami.Smutné je to. :evil: uf, už jsem se z toho dostal a jdu si do dílny hrát s motkou. Musím projet novou bundu, kurňa :lol:
Kawasaki Vulcan VN 1500 Classic
CKC #1060

Uživatelský avatar
lukas.01
Easy slider
Easy slider
Příspěvky: 725
Registrován: ned kvě 14, 2006 19:04:21
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukas.01 » ned dub 06, 2008 15:25:38

sweetyboy píše:Kdyz opravdu nevis kdo ridil vozidlo nikdo ti nic neudela..Cetl jsem to mocc dobre. vim co je spravni delikt, vím že se rídí podle zvlástních zákonů a toho se muze dopustit i fyzicka osoba i kdyz pro pravnicke osoby toho je vic.. klicky jsou vsude..zrusení osoby blízké?to by museli zmenit listinu základních práv a svobod aby to vubec bylo mozne?? protože proti tomuto zákonu jsou asi vsechny krátké...i kdyz vis co se deje, vzdy mas pravo rikat co chces,muzes i lhat na ochranu sve osoby...vzdy ti musi vse prokazat...vim to protoze s tim pracuju a je opravdu nekdy tezke nekomu neco dokazat...klidne projedu pred policajtem na cervenou kdyz budu vedet ze me pri tom nenatocil nebo nenafotil a pak se mu klidne vysmeju do ksichtu, protoze vim ze nema zadny dukaz! ale kdyz se zacnes prit s policajtem on vi ze ti treba neco nemuze dokazat tak proste zacne s necim jinym....zacne kontrola technicke,lekarnicky,pneu a dalsi veci jen aby ti udelal peklo..vim jak to chodi.....obcas se mi lidi taky vysmejou do ksichtu a ja proste vim ze s tym nic neudelam ale je to tak :D :D :D :D :D
Naprosto přesně napsáno a plně s tím souhlasím. Pokud mě nezastaví přímo na silnici, tak mají smolíka. :lol:
ZZR 1400 L.E.
Estrella 250
CKC # 568

Uživatelský avatar
funky1
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 125
Registrován: úte led 08, 2008 01:53:54
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od funky1 » pon dub 07, 2008 01:57:03

To co jste řekli je pravda , ale platí to i u auta které mám napsaná na firmu na ičo? Tam ti můžou přeci říct , že si to mám zjístit podle knihy jízd a toho poslat vyřešit pokutu. A to nepomůže ani osoba blízká že?
ZX-10R 12/07 Řiď ať jedeš líp - Myslím tím řiď jako řiď néé říť jako řiť
Barva ebony

Uživatelský avatar
sweetyboy
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 235
Registrován: stř srp 16, 2006 17:06:30
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sweetyboy » pon dub 07, 2008 09:07:48

funky1 píše:To co jste řekli je pravda , ale platí to i u auta které mám napsaná na firmu na ičo? Tam ti můžou přeci říct , že si to mám zjístit podle knihy jízd a toho poslat vyřešit pokutu. A to nepomůže ani osoba blízká že?
ano funky1 u firem to je jak rikas. kniha jizd a je to. ale ono se deje tolik prestupku ze treba ve velkych mestech obesilaj jen ty zavaznejsi protoze proste nejsou lidi a oni nestihaj..a jeden rok je kratka doba takze jich spousta promlci..
ale pokud znas ty spravny lidi jde smaznout vsechno a vyhnes se i podani vysvetleni..to tedka smazl jeden muj kolega jeho bohatymu kamosovi co na ty pokuty opravdu ma..cim bohatsi tim vychcanejsi..trosku me s tim sere protoze tyhle prestupky mu resi furt :twisted: :twisted: :twisted:
K.a.w.a.s.a.k.i...Zx9R...N.i.n.j.a..1999......jezdím, vždy jen s GODSPEED.! Kawa a Dalibor:-)

Uživatelský avatar
farmář
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2148
Registrován: úte říj 16, 2007 20:01:57
Bydliště: kousek od Jindřichova Hradce

Příspěvek od farmář » pon dub 07, 2008 10:19:08

jj tam je to snadné, donutí tě dovalit knihu jízd od vozidla a je to. Pokud se na to nevyserou. Leckdy vážně nestíhají takže spousta věcí propadne. Pokud to není malá prdel kde se kopou do řiti a budou strašně šikovní a důležití, protože jsi o někoho strejdovi prohlásil v hospodě, že mu rozbiješ ču... hubu, jelikož ti ukradl z chlívku prase! taková pohana říct pravdu! :lol: :lol: :lol: pak tě osolí s raadostí.Přeháním, ale nikdy jsem zdaleka netušil, jak to chodí na malých městech a okresech, tohle by si v Plzni nikdo netroufl. Konkurzy na místa ve státní správě jsou podfuck, předem vybraný výherce z příbuzných a známých, žehlení průserů jak mandlem pro kámoše a jiné. Tady tě třikráte vykrade jeden hajzl, přizná se ale policajti to odloží protože jim slíbil donášet. Zlatá velká města.
Kawasaki Vulcan VN 1500 Classic
CKC #1060

Odpovědět