osoba blizka

Prostě vše o provozu na silnicích...
Uživatelský avatar
Tilda
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 5495
Registrován: čtv říj 19, 2006 12:49:59
Bydliště: Praha

osoba blizka

Příspěvek od Tilda » ned led 13, 2008 20:18:00

http://www.novinky.cz/clanek/130603-nov ... stane.html

takze vypoved "ridila osoba blizka" se zmeni "fakt netusim kdo ridil ale ja jsem to nebyl" a jsme tam kde ted :D
ZRX1200R
ZRX1000RR
KX250F

Don't drink and drive, but smoke and fly :-)
#399#

Uživatelský avatar
Zdrahy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7011
Registrován: čtv bře 30, 2006 10:13:27
Bydliště: Město

Příspěvek od Zdrahy » ned led 13, 2008 21:09:03

Takže ještě jednou - teď se dokazovací povinost změní plně na provozovatele vozidla, takže jsi v prdeli :wink: Dokaž že jsi neřídil, jinak máš smůlu... jo ty nevíš kdo řídil, i když jsi dokázal že jsi to nebyl ty? stejně jsi v prdeli... :D budeme muset najít jinou fintu :roll:
ZRX 1200 S-R
Lepší bejt mrtvej lev než živá krysa! :wink:
CKC # 209

Uživatelský avatar
misak39
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 5041
Registrován: pát kvě 19, 2006 01:04:55
Bydliště: Králíky

Příspěvek od misak39 » ned led 13, 2008 22:55:09

ZdrahyZX9R píše:Takže ještě jednou - teď se dokazovací povinost změní plně na provozovatele vozidla, takže jsi v prdeli :wink: Dokaž že jsi neřídil, jinak máš smůlu... jo ty nevíš kdo řídil, i když jsi dokázal že jsi to nebyl ty? stejně jsi v prdeli... :D budeme muset najít jinou fintu :roll:
No, zatím se právnictvo pře, jestli lze dát flastr osobě nezúčastněné, tedy trestat někoho jiného než pachatele přestupku. Spíš to podle mě dopadne tak, že když neřekneš, kdo řídil, dostaneš paušální pokutu ne za přestupek, ale za neoznámení řidiče... Uvidíme, co se z toho ještě vyvrbí, ale asi začnu v okolí hledat nějakýho dementa, na kterýho za pivo půjde napsat auto nebo motorka a bude...
babička GPZ 500 a vnučka ZX900B
*CKC 102*

Uživatelský avatar
Tilda
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 5495
Registrován: čtv říj 19, 2006 12:49:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tilda » ned led 13, 2008 23:35:17

ale prece nemuzu dostat pausalni pokutu za to ze nekdo udelal prestupek v mym aute. a ja opravdu nevim kdo by mohl ridit. nekdo mi to auto ukradl, udelal prestupek a protoze to byl hodnej zlodej tak se jen svezl a zase mi auto vratil driv nez jsem stihnul nahlasit kradez. ja bych ridice rad oznamil ale vazne nevim o koho jde :)
ZRX1200R
ZRX1000RR
KX250F

Don't drink and drive, but smoke and fly :-)
#399#

Uživatelský avatar
Maverick
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2504
Registrován: sob srp 12, 2006 21:10:54

Příspěvek od Maverick » pon led 14, 2008 05:57:23

Tilda píše:ale prece nemuzu dostat pausalni pokutu za to ze nekdo udelal prestupek v mym aute. a ja opravdu nevim kdo by mohl ridit. nekdo mi to auto ukradl, udelal prestupek a protoze to byl hodnej zlodej tak se jen svezl a zase mi auto vratil driv nez jsem stihnul nahlasit kradez. ja bych ridice rad oznamil ale vazne nevim o koho jde :)
:lol: A ještě ti dotankoval benzin a vrátil klíče do předsíně na věšák :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Maverick
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2504
Registrován: sob srp 12, 2006 21:10:54

Příspěvek od Maverick » pon led 14, 2008 05:59:28

Kdyby češi nebyli tak vychcanej národ , tak by se ten zákon vůbec měnit nemusel :evil: TOŽ TAK.... (Dak promine za jeho závěr )

Uživatelský avatar
Zdrahy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7011
Registrován: čtv bře 30, 2006 10:13:27
Bydliště: Město

Příspěvek od Zdrahy » pon led 14, 2008 08:41:24

Tilda píše:ale prece nemuzu dostat pausalni pokutu za to ze nekdo udelal prestupek v mym aute. a ja opravdu nevim kdo by mohl ridit. nekdo mi to auto ukradl, udelal prestupek a protoze to byl hodnej zlodej tak se jen svezl a zase mi auto vratil driv nez jsem stihnul nahlasit kradez. ja bych ridice rad oznamil ale vazne nevim o koho jde :)
Můžeš, jako provozovatel vozidla jsi za toto zodpovědný :wink: a ani naši policajti nejsou zase tak blbí aby ti spapali takovou báchorku... oni ti nevezmou možnost říct že to řídila babička kterou máš moc rád a nechceš ji natřít. Bude jim to fuk - neřídil jsi ?? hmm to je špatný - nechceš říct kdo řídil?? hmmm to je taky špatný, ale co, motorka (auto) je tvoje a tak jsi zodpovědný za to, komu přibližovadlo půjčíš. Dnes už i můžeš skončit jako Baroš a jeho kára - na některých místech už vozidla zabavují, to je horší než pokuta :D
ZRX 1200 S-R
Lepší bejt mrtvej lev než živá krysa! :wink:
CKC # 209

Uživatelský avatar
KankX
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 9290
Registrován: pon kvě 07, 2007 13:16:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KankX » pon led 14, 2008 12:26:03

ZdrahyZX9R píše:můžeš skončit jako Baroš a jeho kára - na některých místech už vozidla zabavují, to je horší než pokuta :D
no rozhodne je zabaveni furt lepsi jak body ;-) ...dobehnes do garaze a vesele litas na dalsi :-D
----- (W) -----
young oldtimer
nekdo se zavodnikem narodi, jiny umira

Uživatelský avatar
marek
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2047
Registrován: úte čer 27, 2006 14:38:27
Bydliště: Brno

Příspěvek od marek » pon led 14, 2008 15:29:33

Tilda píše:ale prece nemuzu dostat pausalni pokutu za to ze nekdo udelal prestupek v mym aute. a ja opravdu nevim kdo by mohl ridit. nekdo mi to auto ukradl, udelal prestupek a protoze to byl hodnej zlodej tak se jen svezl a zase mi auto vratil driv nez jsem stihnul nahlasit kradez. ja bych ridice rad oznamil ale vazne nevim o koho jde :)
Proč tak složitě? Prostě jsme v tom autě jeli s kamarádem, střídali jsme se u řízení protože jsme byli moc moc unavení . . . a né a né si vzpomenout kdo řídil zrovna v tom úseku kde nás změřili. Ale pokud ponese zodpovědnost provozovatel bez ohledu na to kdo řídil (moc se mi to nezdá, do našeho právního neřádu to nezapadá) tak je to stejně na kokotka.
ZRX1200(05) evo S->N->R
ZX6R(07) for circuit only
ZX6R(03) fufík bullet
KZ750(76) cafe
CKC#367

Uživatelský avatar
Zdrahy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7011
Registrován: čtv bře 30, 2006 10:13:27
Bydliště: Město

Příspěvek od Zdrahy » pon led 14, 2008 15:40:30

marek píše:
Tilda píše:ale prece nemuzu dostat pausalni pokutu za to ze nekdo udelal prestupek v mym aute. a ja opravdu nevim kdo by mohl ridit. nekdo mi to auto ukradl, udelal prestupek a protoze to byl hodnej zlodej tak se jen svezl a zase mi auto vratil driv nez jsem stihnul nahlasit kradez. ja bych ridice rad oznamil ale vazne nevim o koho jde :)
Proč tak složitě? Prostě jsme v tom autě jeli s kamarádem, střídali jsme se u řízení protože jsme byli moc moc unavení . . . a né a né si vzpomenout kdo řídil zrovna v tom úseku kde nás změřili. Ale pokud ponese zodpovědnost provozovatel bez ohledu na to kdo řídil (moc se mi to nezdá, do našeho právního neřádu to nezapadá) tak je to stejně na kokotka.
Provozovatel samozřejmně může říct - "já neřídil, řídil Zdrahy" a od té doby jdou cliftoni po zdrahym... neberte to jako návod :evil:
ZRX 1200 S-R
Lepší bejt mrtvej lev než živá krysa! :wink:
CKC # 209

Uživatelský avatar
marek
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2047
Registrován: úte čer 27, 2006 14:38:27
Bydliště: Brno

Příspěvek od marek » pon led 14, 2008 15:50:22

ZdrahyZX9R píše:
marek píše:
Tilda píše:ale prece nemuzu dostat pausalni pokutu za to ze nekdo udelal prestupek v mym aute. a ja opravdu nevim kdo by mohl ridit. nekdo mi to auto ukradl, udelal prestupek a protoze to byl hodnej zlodej tak se jen svezl a zase mi auto vratil driv nez jsem stihnul nahlasit kradez. ja bych ridice rad oznamil ale vazne nevim o koho jde :)
Proč tak složitě? Prostě jsme v tom autě jeli s kamarádem, střídali jsme se u řízení protože jsme byli moc moc unavení . . . a né a né si vzpomenout kdo řídil zrovna v tom úseku kde nás změřili. Ale pokud ponese zodpovědnost provozovatel bez ohledu na to kdo řídil (moc se mi to nezdá, do našeho právního neřádu to nezapadá) tak je to stejně na kokotka.
Provozovatel samozřejmně může říct - "já neřídil, řídil Zdrahy" a od té doby jdou cliftoni po zdrahym... neberte to jako návod :evil:
Jo a Zdrahy řekne: ne ne, já neřídil, jsme se pár kiláků před tím místem střídali a tady zrovna řídil provozovatel. A máme to tvrzení proti tvrzení. A co s tím kdo nadělá.
ZRX1200(05) evo S->N->R
ZX6R(07) for circuit only
ZX6R(03) fufík bullet
KZ750(76) cafe
CKC#367

Uživatelský avatar
GEORG
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 3823
Registrován: pon kvě 29, 2006 21:24:42
Bydliště: Brno

Příspěvek od GEORG » pon led 14, 2008 15:51:16

ať je trochu sranda, jestli někoho obešlou, tak všichni tvrďte, byl to Zdrahy :lol:
G.
ZX10R KRT 2016

CKC#317

Uživatelský avatar
Zdrahy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7011
Registrován: čtv bře 30, 2006 10:13:27
Bydliště: Město

Příspěvek od Zdrahy » pon led 14, 2008 16:00:01

kurvy :lol:
ZRX 1200 S-R
Lepší bejt mrtvej lev než živá krysa! :wink:
CKC # 209

Uživatelský avatar
666S999
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 6798
Registrován: ned úno 12, 2006 18:51:09
Bydliště: prostřední Morava
Kontaktovat uživatele:

Můj názor, dámy a pánové!

Příspěvek od 666S999 » pon led 14, 2008 18:43:44

ZdrahyZX9R píše:
Tilda píše:ale prece nemuzu dostat pausalni pokutu za to ze nekdo udelal prestupek v mym aute. a ja opravdu nevim kdo by mohl ridit. nekdo mi to auto ukradl, udelal prestupek a protoze to byl hodnej zlodej tak se jen svezl a zase mi auto vratil driv nez jsem stihnul nahlasit kradez. ja bych ridice rad oznamil ale vazne nevim o koho jde :)
Můžeš, jako provozovatel vozidla jsi za toto zodpovědný :wink: a ani naši policajti nejsou zase tak blbí aby ti spapali takovou báchorku... oni ti nevezmou možnost říct že to řídila babička kterou máš moc rád a nechceš ji natřít. Bude jim to fuk - neřídil jsi ?? hmm to je špatný - nechceš říct kdo řídil?? hmmm to je taky špatný, ale co, motorka (auto) je tvoje a tak jsi zodpovědný za to, komu přibližovadlo půjčíš. Dnes už i můžeš skončit jako Baroš a jeho kára - na některých místech už vozidla zabavují, to je horší než pokuta :D
NEJSEM "PIRÁT SILNIC" 50 V OBCI dodržuji, jezdím do 65 km...Ale zbytek mám opravný koeficient cca 0.7 ...ne míň.
Mám naježděno za 30 let dost km na moto i auto, že mne Červíčci a Řebíčci nemůžou rozhodit...natož strážmistrovský Ucha na mikrovlnkách...

nejde ani o: "českou vychcanost" atd...ale jako VŽDY: o státní neschopnost a nenažranost
kdy už to někdo z politiků pořádně pojmenuje a nebude "vymýšlet plošné debilní restriktivní zákony"
Každý kynolog ví, že chceš-li psa něčemu naučit, musíš trestat HNED.
TAKŽE: když tě cajti odchytí hned na místě, tak se nevykecáš...Že státní "aparát" na nás tahá foťáky a kamery jse svinstvo, Ať to zkouší na gangstery a ne na "řidiče".Pokud svou jízdou "nepoškodíš, nebo nezraníš druhého".



V trestním právu presumpce neviny a rčení: " není-li žalobce, není soudce "
V dopravním právu je vše nahlavu...žalobci jsou fízli, co jsou zainteresováni dle vybraných pokut, a navíc oni jen "kontrolují" a značky neumisťují...což je taky vylízanost...Protože značky naplácá "komise expertů" , ale pro koho ve výsledku???
Někde jsou značky navržené na rychlost avie vezoucí volně ložené sklenice na náledí, a někde pro max dosažitelnou rychlost na kole... ( 30km/ hod na 4proudovce)
Česko je dopravní CZECHISTÁN!
____ZRX 1200R____
_________________
_____CKC#21______

Uživatelský avatar
Zdrahy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7011
Registrován: čtv bře 30, 2006 10:13:27
Bydliště: Město

Chosé

Příspěvek od Zdrahy » pon led 14, 2008 18:54:38

v lecčems máš bohužel pravdu. Dopravněbuzerační aparát povětšinou líných a úplatných dopravních příslušníků cechu buzeračního žije z focení za křovíčkem, což moc životů nezachrání, zato penízky do společné (asi pouze jim) kasičky přinese... Nyní s napětím očekávám zásah chytrých hlav, prorokujících TOTÁLNÍ přednost chodců - i před tramvajemi (časem třeba i před Pendolínem na přejezdech). Netěším se na rozmaštěné důchodce které budou hasiči klacíkem dloubat z pod tramvaje, kam vlezli se svatým nadšením a "předností" :roll:
Nu což, žijeme ve zvláštní zemi.. a to mi připomíná, nechcete někdo koupit tmu?? mám posledních pár krabic a dám to levně... :wink:
ZRX 1200 S-R
Lepší bejt mrtvej lev než živá krysa! :wink:
CKC # 209

Odpovědět