Paterak

Kombiny, helmy, brašny, plexi atd.
Uživatelský avatar
Bury
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 156
Registrován: pát črc 08, 2011 14:53:02
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Paterak

Příspěvek od Bury » ned úno 26, 2012 22:31:41

Jj to je jasný, to jde spíš tak nějak o ten pocit, že tam je něco aspoň v rámci mezi dobrého. Díky za info :wink:
Zásada je: "Jezdit pomaleji než lítá Anděl strážný":-)

Uživatelský avatar
špagin
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 123
Registrován: stř srp 04, 2010 01:31:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Paterak

Příspěvek od špagin » pon úno 27, 2012 22:17:03

Osobně mám variantu č.2 tedy KNOX Aegis a za mě 1+ :wink: Je tenkej, lehkej, sedí a ani o něm nevíš, potit se budeš vždy, ale neni to uplně tak strašné když máš moiru...

Jinak sem dřív řešil hodně ty levely a je to tak nějak takhle (o level 1 ani mluvit nebudu)...testy se dělají s 50 kilovým závížím a už nevim z jaké výšky. Limit energie která projde páteřákem (nárazová energie je kolem 50kN) je pro level 2 9kN, ale jak jsi psal ty 4,5kN tak to je maximální zatížení, které by mělo vydržet tělo nebo páteř...už si to přesně nepamatuji, ale ty čísla mi nějak uvízli v hlavě. Jak psali chlapy chtělo by to vyzkoušet a který padne, ale já sem nakonec zvolil KNOX, protože je už ověřený (přemýšlel jsem právě o té 3. variantě).
ZX-6R Ninja (05)
CKC #1405

Uživatelský avatar
Bury
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 156
Registrován: pát črc 08, 2011 14:53:02
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Paterak

Příspěvek od Bury » úte úno 28, 2012 12:07:55

Ahaaa, díky za odpověď, hned jsem chytřejší :wink: Takže síla pro level 2 je 9kN tu musí splnit všichni... V tom případě mě možná víc než ten KNOX láká ten 3 co má tu udávanou sílu 3,7kN což by teda bylo velmi dobré, ale záleží jestli už to pak má nějakej význam, když level dva má 9kN. No jako ve výsledku je to tak, že tenhle týden zajedu do MTT Brno, kde by oba měli mít a vezmu ten, kterej mě bude líp sedět pod kombou a budu z něj mít lepčí pocit. Člověk na tom asik zas tak nic nenamyslí, kvalitní jsou snad oba a pořád to přebírat tak nějak už je k zbláznění :rolleyes: Jak se v otm pořád hnípám, tak už sem začal uvažovat rovnou o vestě s páteřákem, což by bylo zase o fous lepčí, jenže to by se v tom člověk mohl kafrat pořád. Už to chce jaro a jezdit a ne namejšlet blbiny :lol:
Zásada je: "Jezdit pomaleji než lítá Anděl strážný":-)

Uživatelský avatar
špagin
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 123
Registrován: stř srp 04, 2010 01:31:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Paterak

Příspěvek od špagin » úte úno 28, 2012 15:13:11

Přesně, v zimě člověk blbne :axe: Já teda jezdim celou tuhle zimu nezimu...dá se to vcelku, aby se člověk vyvětral a plánuju už na mašině do Brna na Motosalon, tak snad to vyjde...sry za OT :roll:
ZX-6R Ninja (05)
CKC #1405

Uživatelský avatar
Bury
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 156
Registrován: pát črc 08, 2011 14:53:02
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Paterak

Příspěvek od Bury » stř úno 29, 2012 10:05:54

Takže konec blbnutí, včera jsem zajel do MTT Brno a vyzkoušel jak Knox tak ten Tryonic a když to dám tak nějak dokupy, kdyby případně někdo váhal taky...Tryonic tam mají teďka za super peníz 2tis, to jen na okraj, je homologovanej i do -20°C a prej ho používá rakouská lyžařská repre :lol: Je bytelnej a věřím, že vydrží, sedí mě jako 190cm vysokému jedinci pěkně, ALE důvod pryč jsem nakonec vzal KNOX je ten, že sice píšou, že Tryonic je rozšířenej v oblasti lopatek, což je ale díky tomu, že ten hlavní zádovej pás je užší tak i šířka rozšíření u lopatek je pořád menší než u toho KNOXE. Jinými slovy, Knox po přiložení páteřáku má širší plochu a tedy má větší rozsah ochrany. Druhým důvodem bylo, že Knox je o poznání tenčí a opravdu se dá říct, že o něm po chvilce nevíte, neříkám že ten Tryonic je ňákej tlustej ale rozdíl tam je. A jako třetí důvod uvedu ochranu ledvin u Knoxe pomocí takovejch bazmeků naboku a dále mnohel lepčí nastavení upínacích pásků a popruhů, tedy lepčí přizpůsobení při nošení a upěvnění. Takže tak.. konec referencí a x hodinového hledání... KNOX je doma :D
Zásada je: "Jezdit pomaleji než lítá Anděl strážný":-)

Uživatelský avatar
matt
Easy slider
Easy slider
Příspěvky: 504
Registrován: úte led 16, 2007 17:56:21
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Paterak

Příspěvek od matt » čtv bře 01, 2012 20:54:50

Bury píše:Takže konec blbnutí, včera jsem zajel do MTT Brno a vyzkoušel jak Knox tak ten Tryonic a když to dám tak nějak dokupy, kdyby případně někdo váhal taky...Tryonic tam mají teďka za super peníz 2tis, to jen na okraj, je homologovanej i do -20°C a prej ho používá rakouská lyžařská repre :lol: Je bytelnej a věřím, že vydrží, sedí mě jako 190cm vysokému jedinci pěkně, ALE důvod pryč jsem nakonec vzal KNOX je ten, že sice píšou, že Tryonic je rozšířenej v oblasti lopatek, což je ale díky tomu, že ten hlavní zádovej pás je užší tak i šířka rozšíření u lopatek je pořád menší než u toho KNOXE. Jinými slovy, Knox po přiložení páteřáku má širší plochu a tedy má větší rozsah ochrany. Druhým důvodem bylo, že Knox je o poznání tenčí a opravdu se dá říct, že o něm po chvilce nevíte, neříkám že ten Tryonic je ňákej tlustej ale rozdíl tam je. A jako třetí důvod uvedu ochranu ledvin u Knoxe pomocí takovejch bazmeků naboku a dále mnohel lepčí nastavení upínacích pásků a popruhů, tedy lepčí přizpůsobení při nošení a upěvnění. Takže tak.. konec referencí a x hodinového hledání... KNOX je doma :D
no taky o necem uvazuji tak az se pojedem v zr projet tak se kouknu
matt
ZX6R 1996 - "jedu jak umím"
ZX10R 2004 černá mamba
ZX10R 2008 bílá perla

Uživatelský avatar
Bury
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 156
Registrován: pát črc 08, 2011 14:53:02
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Paterak

Příspěvek od Bury » čtv bře 01, 2012 21:03:46

Jj tak to každo můžeš, to je jasná věc na vlastní oči je to jiný naž na netu. Ale kdybys jo chtěl, tak ten Tryonic za tu dvojku je hodně dobrá cena, třeba by ti vyhovoval, jinak ten KNOX je myslim jistota. :wink:
Zásada je: "Jezdit pomaleji než lítá Anděl strážný":-)

Uživatelský avatar
matt
Easy slider
Easy slider
Příspěvky: 504
Registrován: úte led 16, 2007 17:56:21
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Paterak

Příspěvek od matt » čtv bře 01, 2012 21:35:26

no prave mam taky tech 190cm tak me to zaujalo vis co:D
matt
ZX6R 1996 - "jedu jak umím"
ZX10R 2004 černá mamba
ZX10R 2008 bílá perla

Uživatelský avatar
Bury
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 156
Registrován: pát črc 08, 2011 14:53:02
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Paterak

Příspěvek od Bury » čtv bře 01, 2012 23:40:46

Joo takže taky vyšší jedinec :lol: Hele a když sme u toho, máš na motce s tohle vejškou jíný plexi, nebo sériovka??? Na mě dost fouká, takže uvažuju o změně, nebo takhle, změna bude určitě jen nevím po jakém šáhnout, jeslti race, nebo cestovní a jestli MRA nebo PUIG případně jiné...prostě aby to fungovalo a nebylo to ještě horší :axe:
Zásada je: "Jezdit pomaleji než lítá Anděl strážný":-)

Uživatelský avatar
špagin
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 123
Registrován: stř srp 04, 2010 01:31:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Paterak

Příspěvek od špagin » pát bře 02, 2012 10:58:11

Tak já 185 cm, sice to neni 190, ale taky sem na motorku vcelku vysokej...s orig plexi se moc nedalo jezdit, hlavně mi překáželo při pohledu na budíky, kdy mi je přesně v půlce rozdělilo a bylo houby vidět. Ted mam od F.Fabbri racing (doublebouble) a je to pohoda, když člověk zalehne tak na něj fakt nefouká a ani při menším zalehnutím třeba do zatáček...
ZX-6R Ninja (05)
CKC #1405

Uživatelský avatar
Bury
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 156
Registrován: pát črc 08, 2011 14:53:02
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Paterak

Příspěvek od Bury » pát bře 02, 2012 12:13:53

TO je něco z Ebay, u nás sem tule značku jeětě neviděl... A pociťuješ rozdíl i než zalehneš? Tzn. ja kolem +130 začínám cítit jek mě to pere na helmu takže doufám, že když koupím jiné plexi ta třeba do těch 150 to bude v pohodě, někdo říká že i do 200 což se mě nezdá...Ale to je hlavně dáno výškou jezdce předpokládám.
Zásada je: "Jezdit pomaleji než lítá Anděl strážný":-)

Uživatelský avatar
špagin
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 123
Registrován: stř srp 04, 2010 01:31:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Paterak

Příspěvek od špagin » pát bře 02, 2012 12:42:43

Tak jde o to, že já u 150 už sem zalehnutý, ale určitě se to zlepšilo, ten tok vzduchu neni tak silný. Jinak to neni z Ebay, kupoval jsem to snad na aldamoto, nebo RDmoto...už si to moc nepamatuji, ale zpracování super :wink: Rozhodně lepší než originál, který tam je jen na okrasu...ale jde taky o to jak jezdíš jakej máš osobní styl...pokud často zaleháváš tak kup racing, ale pokud spíš kochačka tak touring je lepší.
ZX-6R Ninja (05)
CKC #1405

Uživatelský avatar
KankX
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 9290
Registrován: pon kvě 07, 2007 13:16:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Paterak

Příspěvek od KankX » pát bře 02, 2012 12:47:06

a nebo jezdi autem... jo a nezapomen si zavrit okenka aby netahlo ;-) :lol: :lol: :lol:
----- (W) -----
young oldtimer
nekdo se zavodnikem narodi, jiny umira

Uživatelský avatar
Bury
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 156
Registrován: pát črc 08, 2011 14:53:02
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Paterak

Příspěvek od Bury » sob bře 03, 2012 00:21:42

:D :D Autem jezdím tolik až to hezký není :( A raděj používám klimu,vím že není nad to pouštět hrůzu z otevřenýho okénka a mít muziku pořádně nahlas, aby šeci věděli,že jede pořádnej hustokrutopřísnej tuner v ochcávce :finga: :axe: :butthead: ne ptám se, protože nemám možnost si to okusit u jinejch motorek jaké plexi, tak se ptám abych nekoupil něco a neleželo to pak v garáži, páč to bude k h... :wink:
Zásada je: "Jezdit pomaleji než lítá Anděl strážný":-)

Uživatelský avatar
matt
Easy slider
Easy slider
Příspěvky: 504
Registrován: úte led 16, 2007 17:56:21
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Paterak

Příspěvek od matt » sob bře 03, 2012 11:36:09

no mam zvyseny ale ta ochrana je hrozna ale uz sem si zvykl proste zlata stara sestka.jj na budiky bych taky nevidel.
matt
ZX6R 1996 - "jedu jak umím"
ZX10R 2004 černá mamba
ZX10R 2008 bílá perla

Odpovědět