Výběr přilby

Kombiny, helmy, brašny, plexi atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MMKS
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2516
Registrován: stř bře 21, 2007 18:28:49
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Výběr přilby

Příspěvek od MMKS » čtv pro 15, 2011 09:12:01

mám Uvex a kdysi to byla podle ceny asi vyšší třída. Je to z vláken, takže hodně lehká. Co se týká pohodlí, interiéru atd, tak vše dobré, ale celkem záhy mě opustili takové ty plastové 3,14čovinky, které se prostě poulámali, i když jsem o přilbu pečoval a měl i uloženou v obalu, prostě pouhým užíváním (kryty větrání apod.).
ZX-12R naked

Jamharad
Babyrider
Babyrider
Příspěvky: 58
Registrován: stř zář 15, 2010 06:32:44

Re: Výběr přilby

Příspěvek od Jamharad » čtv pro 15, 2011 09:52:00

Tak díky za názory a rady, vyzkouším a uvidím.

Uživatelský avatar
MARTY
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 5936
Registrován: sob srp 25, 2007 15:35:15

Re: Výběr přilby

Příspěvek od MARTY » čtv pro 15, 2011 10:35:19

Jamharad píše:Hoši, já si tu helmu samozřejmě dojedu vyzkoušet, mám to cca 20minut cesty k tomu prodejci. Samozřejmě helmu přes net kupovat nebudu, jenom mě zajímal Váš názor na Uvex jako značku.
Marty, sice mám ZX12r, ale hlavně proto, že se mi ta motorka líbí a celkem slušně akceleruje :mrgreen: a ne že bych s ním po českých silnicích lítal 260km/h neustále :D Ano chápu, ty máš Shoei, ale já za helmu prostě 12tisíc dávat nehodlám, podle mě to jsou vyhozený prachy....

PS: Teď mám AGVčko kupovaný za 3tisíce a bezproblémová helmu, není sice úplně tichá, ale naprosto dostačující.
ja moc dobre vim ze mas zx12 prece ne ???psal jsem to jako ironic default...
hele...je to jaqko sevsim tady...opravdu...kazdej kdo si sem jde pro radu cehokoli nakonec prosadi tu svou...hlavne aby byla co nejlevnejsi...jsem naprosto presvedcen ze kdybys mel na konte 10 mega NEKOUPIL by sis helmu za tri litry z aukce...tak nejak dokolecka dokola...
kazdej za sebe...ten uvex bych si nekoupil ani za litr...ty mozna jo...a vo to je...Vitek ti poradil a nazor napsal skvele bez emoci...

ja nejsem fanatik od shoei..a dalsi helmu...kterou uz ale kupovat nebudu bych taky vazil...a dal na rady kamosu hodne...ale opravdu tech kteri maj helmy v hladine 8-15000...ja uz padl celkem ctyrikrat a fest a vim ze hlava sla o zem pokazde...na kecy nedam...hlavne od tech co nemeli tu cest sebou seknout...
tudiz vse co mam na sobe co se tyce vybaveni musi mit hodnotu i pro pripadnou ranu do stromu jak se pise vys...
rekl jsem vse...dekuji
edit dve...pri treti havarce..nejzavaznejsi...bylo dokazano...ze mi boty oxtar nejvyssi rady zachranily nohu...byt to jine tenisky za litr byla by noha pod kolenem pryc...to je fakt...skutek...boty nejsou okrasa nalestena ale kdyz ti motorka púod sebou drti nohu 15 metru pod sebou o asfalt v plne zatezi...diky bohu ze jsem nemel jen lehce kozene sme ale boty vyztuzene kovem...
no zkoumali tu botu doktori pro pripad otravy....a jeste v nich kamos jezdi...doted...ani zaschla krev uvnitr mu nevadi... :lol:
ZZR 1400 RR Hujda lenošná
Věř tomu kdo tě nezklamal a nezklam toho kdo ti věří !!!

Uživatelský avatar
volkswagen
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7941
Registrován: stř led 25, 2006 12:02:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr přilby

Příspěvek od volkswagen » čtv pro 15, 2011 10:50:11

MMKS píše:mám Uvex a kdysi to byla podle ceny asi vyšší třída. Je to z vláken, takže hodně lehká. Co se týká pohodlí, interiéru atd, tak vše dobré, ale celkem záhy mě opustili takové ty plastové 3,14čovinky, které se prostě poulámali, i když jsem o přilbu pečoval a měl i uloženou v obalu, prostě pouhým užíváním (kryty větrání apod.).
A to je to, o čem mluvím. Schuberth držel 5 let v kuse bez problému, shoei taky. Měnilo se jen plexi u té S1, jinak pico bello..
Z900RS
W800 2011
VN 900 Custom 2009 bye
ZX-6R 2007 bye
Z1000 2003 bye

Uživatelský avatar
MARTY
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 5936
Registrován: sob srp 25, 2007 15:35:15

Re: Výběr přilby

Příspěvek od MARTY » čtv pro 15, 2011 11:01:19

volkswagen píše:
MMKS píše:mám Uvex a kdysi to byla podle ceny asi vyšší třída. Je to z vláken, takže hodně lehká. Co se týká pohodlí, interiéru atd, tak vše dobré, ale celkem záhy mě opustili takové ty plastové 3,14čovinky, které se prostě poulámali, i když jsem o přilbu pečoval a měl i uloženou v obalu, prostě pouhým užíváním (kryty větrání apod.).
A to je to, o čem mluvím. Schuberth držel 5 let v kuse bez problému, shoei taky. Měnilo se jen plexi u té S1, jinak pico bello..
ale to plexi u shoei melo pekelny vliv...strasne moc lepsi vyhled...menilo se myslim minuly rok..
ZZR 1400 RR Hujda lenošná
Věř tomu kdo tě nezklamal a nezklam toho kdo ti věří !!!

Uživatelský avatar
KankX
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 9300
Registrován: pon kvě 07, 2007 13:16:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr přilby

Příspěvek od KankX » čtv pro 15, 2011 11:11:54

nechtel jsem sem nic psat, ale nakonec musim... ono dnes uz az tak moc nejde ani o znacku... AGV dnes dela ksunty vhodne na skutr za par supu a zaroven i spickove prilby za nekrestansky peniz, podobne je na tom i zminovany UVEX, ktery vyrabi na motorky prevazne lowend vhodne do 50ccm a pak take par kousku vyssi tridy ktere vsak stoji kolem 10tis. Az na par vyjimek ochrani hlavu skoro vsechny stejne dobre, rozdil je predevsim v komfortu a materialech (od venkovnich materialu se odviji predevsim vaha, od vnitrnich zase to jak sedi, jak je prijemna na hlave, jak se da cistit, jak bude smrdet atd.)

Takze abych to shrnul. Poradne nejde poradit zadna helma, kazdy ma jine naroky a jine preference. Co je pro jednoho TOP, pro druhe muze mit spoustu nedostatku a obracene. Takze je potreba se vyhnout neverohodnym vyrobcum (predevsim kvuli bezpecnosti) a pak uz si vybrat pouze a jen to na co mam a co bude spravne sedet/drzet na hlave... GOOD LUCK
----- (W) -----
young oldtimer
nekdo se zavodnikem narodi, jiny umira

Uživatelský avatar
MARTY
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 5936
Registrován: sob srp 25, 2007 15:35:15

Re: Výběr přilby

Příspěvek od MARTY » čtv pro 15, 2011 11:16:48

good luck je super...to je presne...dobre jsi to napsal...a ta tva je taky super...zkus ji doporucit... :wink:
taky byla za pet myslim...ne ???
ZZR 1400 RR Hujda lenošná
Věř tomu kdo tě nezklamal a nezklam toho kdo ti věří !!!

Uživatelský avatar
MMKS
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2516
Registrován: stř bře 21, 2007 18:28:49
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Výběr přilby

Příspěvek od MMKS » čtv pro 15, 2011 12:11:37

KankX napsal asi to stejné co jsem chtěl říct já, jen to líp formulovat. Pamatuju si test, kde testovali dvě přilby nejlíp zastoupené tuším v GP nebo SBK. Jedna byla nějaká Arai (typ nevím) a druhá Suomi Vandal (ta se dá podle barev sehnat už tak od 6500Kč, takže rozdíl mezi nima dost přes 10t). A stejně jak jste tady napsali, vhodné na okruh, ale na běžné ježdění asi moc ne protože obě byly dost hlučné a foukalo do nich.
ZX-12R naked

Uživatelský avatar
Zdrahy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 7011
Registrován: čtv bře 30, 2006 10:13:27
Bydliště: Město

Re: Výběr přilby

Příspěvek od Zdrahy » čtv pro 15, 2011 17:20:29

Už jsem to psal ve všech možných dotazech na helmu.. Jebnul jsem sebou před pár lety v Mostě po highsideru v cca 120-140 přímo na hlavu (doslova jsem byl katapultovaný před motorku a první náraz byl čelem - potom jak jsem se kutálel tak jsem to vzal preventivně o asfalt i zátylkem). Měl jsem Nolan X-Lite 902, což byla ve své době helma za jářku 15t. Na helmě jsou promáčkliny, ale neměl jsem ani otřes mozku. Za mě - pročti si rezenze, zvaž jestli chceš lehkou helmu na okruh, nebo trochu těžší na cestování (na okruh všeobecně velice dobře větrají, ale jsou hodně hlučné), cestovní jsou mnohem tižší a hlavně si je vyzkoušej (co hlava, to jiný tvar a co sedí jednomu, druhý nepoužije).. Je dobré najít si dražší typy a koukat po akcích. Není problém ušetřit na ceně helmy třetinu, popřípadě když máš hodně štěstí i polovinu z původní ceny..
ZRX 1200 S-R
Lepší bejt mrtvej lev než živá krysa! :wink:
CKC # 209

Uživatelský avatar
Dak
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 3432
Registrován: sob led 28, 2006 13:44:45
Bydliště: Zlechov ( Je to kousek od Uh. Hradiště)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr přilby

Příspěvek od Dak » čtv pro 15, 2011 21:53:28

Zdrahy píše:Už jsem to psal ve všech možných dotazech na helmu.. Jebnul jsem sebou před pár lety v Mostě po highsideru v cca 120-140 přímo na hlavu (doslova jsem byl katapultovaný před motorku a první náraz byl čelem - potom jak jsem se kutálel tak jsem to vzal preventivně o asfalt i zátylkem). Měl jsem Nolan X-Lite 902, což byla ve své době helma za jářku 15t. Na helmě jsou promáčkliny, ale neměl jsem ani otřes mozku. Za mě - pročti si rezenze, zvaž jestli chceš lehkou helmu na okruh, nebo trochu těžší na cestování (na okruh všeobecně velice dobře větrají, ale jsou hodně hlučné), cestovní jsou mnohem tižší a hlavně si je vyzkoušej (co hlava, to jiný tvar a co sedí jednomu, druhý nepoužije).. Je dobré najít si dražší typy a koukat po akcích. Není problém ušetřit na ceně helmy třetinu, popřípadě když máš hodně štěstí i polovinu z původní ceny..
Mám teď taky X-Lite. Zdrahy ví o čem mluví. Kdybych ju měl tenkrát................... Nová hlava sa kůpit moc nedá.........
Dak
CKC -015-

Uživatelský avatar
Patrick
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 383
Registrován: pon kvě 25, 2009 22:52:49
Bydliště: Lužice J. Morava

Re: Výběr přilby

Příspěvek od Patrick » pát pro 16, 2011 10:39:33

Když sem předloni kupoval novou helmu taky sem za ni chtěl dát max. 5 litrů, nakonec sem koupil za 8 z původních 12 a půl (X-LITE 801RR-stejná jak Dakova) a bečel sem jak stará ku... že je to moc. Letos na podzim když sem ukončoval sezonu pod Tuaregem :roll: se solidní helma ukázala jako dobrá investice :D .
Z 1000
CKC nr.1335

Uživatelský avatar
ZRX 1984
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 9171
Registrován: pon dub 07, 2008 12:57:06
Bydliště: Hradec Králové

Re: Výběr přilby

Příspěvek od ZRX 1984 » ned pro 18, 2011 17:10:05

Taky jen můj názor :

Shark - hlučný, těžký
Výhoda sedí mi na hlavě

Pád v helmě ani nevím výrobce, ale mám ji u našich na půdě, dřív to prodával Bering asi za 3 tis, tak kotrmelce a krom trošku hlíny za plexikem docela dobrý, klasika natažený svaly na krku, ale myslím že to by zachránil límec co vozí KanX. Nad tím budu přemýšlet.

Kolik může ten límec stát?
ZZR 1400
ZRX 1200 R Edie Lawson 05
ZRX 1200 S alpský běžec
KLX 250
CKC #909

Uživatelský avatar
MARTY
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 5936
Registrován: sob srp 25, 2007 15:35:15

Re: Výběr přilby

Příspěvek od MARTY » ned pro 18, 2011 18:34:29

mam ho taky..a ze je ucinnej o tom nepochybuj..on ten pacholek neni blbej a ma vse dobre promyslene..vse co tyka jeho a motorky neni nanic..at si kazdej rika co chce...
jen on sam je takovej divnej :lol: ...dobrej chlap :wink:
ZZR 1400 RR Hujda lenošná
Věř tomu kdo tě nezklamal a nezklam toho kdo ti věří !!!

Uživatelský avatar
ZRX 1984
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 9171
Registrován: pon dub 07, 2008 12:57:06
Bydliště: Hradec Králové

Re: Výběr přilby

Příspěvek od ZRX 1984 » ned pro 18, 2011 19:30:23

No já bych si ho na příští sezónu pořídil, věřím, že na naháčoj ve větších rychlostech mi třeba nebude tak mlátit hlava :-)
ZZR 1400
ZRX 1200 R Edie Lawson 05
ZRX 1200 S alpský běžec
KLX 250
CKC #909

Uživatelský avatar
MARTY
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 5936
Registrován: sob srp 25, 2007 15:35:15

Re: Výběr přilby

Příspěvek od MARTY » ned pro 18, 2011 20:52:42

to bys musel koupit poradnou motorku... :lol: to limec nezachrani :lol:
ZZR 1400 RR Hujda lenošná
Věř tomu kdo tě nezklamal a nezklam toho kdo ti věří !!!

Odpovědět