Navigace na moto

Co se nevešlo jinam, manuály, foto a tak...

Jakou navigaci?

Anketa končí za pon kvě 05, 2008 20:54:48

Tom Tom Rider
2
11%
Garmlin Zumo
2
11%
Mapa
8
44%
Nic, jezdím podle hvězd.
6
33%
 
Celkem hlasů: 18

Uživatelský avatar
misak39
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 5045
Registrován: pát kvě 19, 2006 01:04:55
Bydliště: Králíky

Příspěvek od misak39 » sob dub 19, 2008 00:25:49

Nebo se Zbynďo dohodni s Jerrym a Ludvíčkem, oni jedou vrchem přes nás a pak je to už v pohodě... Jinak na Bruntál a Rýmařov(krásná cesta, dobrá silnice, hodně zatáček a celkem malej provoz) pak na Šumperk a tam si pro Tebe klíďo přijedu :D :D
babička GPZ 500 a vnučka ZX900B
*CKC 102*

Uživatelský avatar
Z.
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 3443
Registrován: ned dub 09, 2006 17:07:36
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od Z. » sob dub 19, 2008 08:44:14

misak39 píše:Nebo se Zbynďo dohodni s Jerrym a Ludvíčkem, oni jedou vrchem přes nás a pak je to už v pohodě... Jinak na Bruntál a Rýmařov(krásná cesta, dobrá silnice, hodně zatáček a celkem malej provoz) pak na Šumperk a tam si pro Tebe klíďo přijedu :D :D
Díky za nabídku mišaku, to že potřebuji navigaci na Skalku byl joke. Samo že tam trefím. Jinak s bandou jsem už skoro domluveni na trase.
15 let Kawasaki Z750 '07
> silver shadow <
>> CKC #304 <<

Uživatelský avatar
Z.
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 3443
Registrován: ned dub 09, 2006 17:07:36
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od Z. » sob dub 19, 2008 08:46:17

MARTY píše:apropo...kdyz uz se tu diskutuje o navigaci....mate nekdo info jak pridelat PDA na motku ??????nejaky drzak ???????, :D
Já lepím klasický držák PDA oboustrannou páskou na nádrž. Je to sice prasárna, ale funguje to. viz foto :-)


Obrázek


Obrázek

a protože jde o starší PDA tak ani neřeším, jestli mi někdy spadne nebo ne.
15 let Kawasaki Z750 '07
> silver shadow <
>> CKC #304 <<

lada.zx12r
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 22, 2008 23:42:14
Bydliště: Brno

Re: Navigace na moto

Příspěvek od lada.zx12r » sob dub 19, 2008 18:47:25

Vlastnil jsem tomtom rider, a po té co mi spadl a byl z něho šrot jsem pořídil Garmin zumo 550.
Po zkušenostech, které s nimi mám je jedna věc , která možná někomu nevadí , mě tedy jo. Co se týká map u obou navigací tak tam, žádný podstaný není. Možná u Garmina je o něco podrobnější , ale jenom v detailech. Obsluha je u každého trochu jiná ale to je otázkou zvyku. Ostatní rozdíly se vyčtou v manuálu. A ta věc o které chci napsat je návrh trasy. Tomtom podle mě umí vybrat trasu lépe s ohledem na hlavní, vedlejší a místní silnice. U Garmina jsem kolikrát žasl, kudy stejnou cestu navrhl i když jsem různě měnil váhu silnic pro stanovení trasy. Protože často jezdím ven nyní si trasu raději najdu na počítači a tu pak přehraji. Mockrát jsem se spálil, když jsem to nechal na navigaci. U tomtoma jsem tento problém v podstatě neřešil.
I když nyní mám Garmin raději bych bral tomtoma, právě z důvodů, který jsem popsal. Možná je to jenom můj dojem.

Čau Lada

Uživatelský avatar
KankX
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 9300
Registrován: pon kvě 07, 2007 13:16:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Novy POZNATEK

Příspěvek od KankX » pon dub 21, 2008 21:50:53

.. tak po nekolika tisic kilometrovem cestovani na Ace Cafe London mam jeden podstatny poznatek. Ikdyz mate sebelepsi navigaci a neznate cil.. je vam cela krasna navigace k prdu. :-( I Pavel Kys by vam mohl vypravet.... a nedej boze zevam cilovou ulici sdeli treba KubaZRX ;-) to mate minimalne na dve hodiny o zabavu postarano a za tu dobu poznate v Londyne kazdou ulicku 8) Jen to Ace Cafe NE! :cry: Jeste ze existuje system jako zvukova aparatuta, ze jo Choseee :wink: :lol:
----- (W) -----
young oldtimer
nekdo se zavodnikem narodi, jiny umira

Uživatelský avatar
MICHALIS TSIOLAS
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2138
Registrován: pon zář 25, 2006 07:34:48
Bydliště: Atheny

Příspěvek od MICHALIS TSIOLAS » úte dub 22, 2008 09:34:26

A nepopletla to ta navigace protoze se tam jezdi v protismeru :?: Nebo ze by lidsky faktor :?: :!: :lol:
všechno je jinak! VN1500 DRIFTER '02 o τρελός
CKC#305

Uživatelský avatar
MARTY
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 5936
Registrován: sob srp 25, 2007 15:35:15

Re: Navigace na moto

Příspěvek od MARTY » úte dub 22, 2008 15:30:40

lada.zx12r píše:Vlastnil jsem tomtom rider, a po té co mi spadl a byl z něho šrot jsem pořídil Garmin zumo 550.
Po zkušenostech, které s nimi mám je jedna věc , která možná někomu nevadí , mě tedy jo. Co se týká map u obou navigací tak tam, žádný podstaný není. Možná u Garmina je o něco podrobnější , ale jenom v detailech. Obsluha je u každého trochu jiná ale to je otázkou zvyku. Ostatní rozdíly se vyčtou v manuálu. A ta věc o které chci napsat je návrh trasy. Tomtom podle mě umí vybrat trasu lépe s ohledem na hlavní, vedlejší a místní silnice. U Garmina jsem kolikrát žasl, kudy stejnou cestu navrhl i když jsem různě měnil váhu silnic pro stanovení trasy. Protože často jezdím ven nyní si trasu raději najdu na počítači a tu pak přehraji. Mockrát jsem se spálil, když jsem to nechal na navigaci. U tomtoma jsem tento problém v podstatě neřešil.
I když nyní mám Garmin raději bych bral tomtoma, právě z důvodů, který jsem popsal. Možná je to jenom můj dojem.

Čau Lada
nejlepsi nazor je ten kdo vlastnil obe....beru a hlasoval jsem pro tomoma uz na zacatku,mam jej taky
ZZR 1400 RR Hujda lenošná
Věř tomu kdo tě nezklamal a nezklam toho kdo ti věří !!!

Uživatelský avatar
666S999
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 6798
Registrován: ned úno 12, 2006 18:51:09
Bydliště: prostřední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Novy POZNATEK

Příspěvek od 666S999 » stř dub 23, 2008 01:17:49

KankX píše:.. tak po nekolika tisic kilometrovem cestovani na Ace Cafe London mam jeden podstatny poznatek. Ikdyz mate sebelepsi navigaci a neznate cil.. je vam cela krasna navigace k prdu. :-( I Pavel Kys by vam mohl vypravet.... a nedej boze zevam cilovou ulici sdeli treba KubaZRX ;-) to mate minimalne na dve hodiny o zabavu postarano a za tu dobu poznate v Londyne kazdou ulicku 8) Jen to Ace Cafe NE! :cry: Jeste ze existuje system jako zvukova aparatuta, ze jo Choseee :wink: :lol:
ideální kombinace je papírová mapa + navigace na moto na motorce.

jakože s notebookem na nádrži se fakt dá, ale obtížně. A stejně všechny cesty vedou do Říma, jen v Londýně vedou na ACE :lol:
____ZRX 1200R____
_________________
_____CKC#21______

Uživatelský avatar
Marous
Babyrider
Babyrider
Příspěvky: 38
Registrován: čtv srp 07, 2008 20:04:43
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Zumo

Příspěvek od Marous » čtv srp 07, 2008 21:32:04

Nema nekdo typ jak pridelat Zumo na ZX10R 07?nejaky spesl uchyt?

Uživatelský avatar
MARTY
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 5936
Registrován: sob srp 25, 2007 15:35:15

Příspěvek od MARTY » čtv srp 07, 2008 21:59:31

existuje origo drzak primo na zumo :wink:
ZZR 1400 RR Hujda lenošná
Věř tomu kdo tě nezklamal a nezklam toho kdo ti věří !!!

Uživatelský avatar
Marous
Babyrider
Babyrider
Příspěvky: 38
Registrován: čtv srp 07, 2008 20:04:43
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

drzak

Příspěvek od Marous » čtv srp 07, 2008 22:09:53

MARTY píše:existuje origo drzak primo na zumo :wink:

Samo ze v baleni drzak je ale ten se jaksi neda na tenhle typ moto namontovat:)

Jestli ma nekdo nejaky typ,tak sem snim.

Uživatelský avatar
Honza-Zed
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 4371
Registrován: úte srp 01, 2006 16:49:06
Bydliště: Pražák

Příspěvek od Honza-Zed » čtv srp 07, 2008 22:11:19

Mel jsem TT v pda a ted jsem poridil Garmina nuvi a muzu souhlasit s ladou.zx12r, ze TT planoval lepe trasy... Jinak vetsi rozdil neni...

Uvazoval jsem o Zumo 550... Pri predstave ze ho rvu na 636, sem to zavrhl... :D
ZRX 1200R prototype BA-01
KX250X
fofrbus
:duckie: pampeliška :toothy4:
Ať tě vozí, kdo tě šuká!

Uživatelský avatar
MARTY
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 5936
Registrován: sob srp 25, 2007 15:35:15

Re: drzak

Příspěvek od MARTY » čtv srp 07, 2008 22:42:56

Marous píše:
MARTY píše:existuje origo drzak primo na zumo :wink:

Samo ze v baleni drzak je ale ten se jaksi neda na tenhle typ moto namontovat:)

Jestli ma nekdo nejaky typ,tak sem snim.
hele mala prda...ja mam normalne MDA se dvema navigacemi uchycene drzakem do auta a prisavku mam na otackomeru...ani jej nezakryje cely...a ta kratka nozka je pod pexi...je to krasne pred ocima a napajeno mam genialnim zpusobem vyreseno ala mistr mistru choze :D :D
ZZR 1400 RR Hujda lenošná
Věř tomu kdo tě nezklamal a nezklam toho kdo ti věří !!!

Uživatelský avatar
Marous
Babyrider
Babyrider
Příspěvky: 38
Registrován: čtv srp 07, 2008 20:04:43
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: drzak

Příspěvek od Marous » pát srp 08, 2008 08:05:25

MARTY píše:
Marous píše:
MARTY píše:existuje origo drzak primo na zumo :wink:

Samo ze v baleni drzak je ale ten se jaksi neda na tenhle typ moto namontovat:)

Jestli ma nekdo nejaky typ,tak sem snim.
hele mala prda...ja mam normalne MDA se dvema navigacemi uchycene drzakem do auta a prisavku mam na otackomeru...ani jej nezakryje cely...a ta kratka nozka je pod pexi...je to krasne pred ocima a napajeno mam genialnim zpusobem vyreseno ala mistr mistru choze :D :D
Nahod foto:)

Uživatelský avatar
Motors
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 410
Registrován: pon čer 18, 2007 18:31:09
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Motors » pát srp 08, 2008 09:21:08

Vozím Founa s Tom Tomem pod Slídou na tankvaku a v pohodě. Zapínám ho až v poslední městě nebo před místem kam jedu. Aby mě navedl přesně. JInak přemýšlím o držáku, asi něco takového: http://www.1m.cz/detail/4484/wavecase-m ... -motocykl/
KLE 500 -06 - prodaná
ZZR 600 -99 - šedá Míša - prodaná
>> CKC#606 <<

Odpovědět