rekonstrukce umakartového jádra v paneláku

Opravdu o všem - od špendlíku po lokomotivu
Uživatelský avatar
kawasan
Easy slider
Easy slider
Příspěvky: 997
Registrován: pon kvě 25, 2009 19:54:18
Bydliště: Opočno

Re: rekonstrukce umakartového jádra v paneláku

Příspěvek od kawasan » sob led 21, 2012 12:25:34

ZRX 1984 píše::-)

Pravdou je to, že vytrhnout umakartové jádro je malina, vše co tam budeš nechávat bývá ve stoupačkové šachtičce a tu prostě obezdíš Itongem do tvarů, které potřebuješ a je to... Většinou jedna koupelnová stěna tvoří stěnu pro Kuchyň tak to je potřeba promyslet, kde co bude, aby se pak netahal odpad nějak šíleně.....
nezapomínej na tu z.......u elektriku :cry:
ZX9R ninja - macíček

Uživatelský avatar
Ladis
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 4459
Registrován: pon črc 09, 2007 16:49:44
Bydliště: Kunštát, okr. Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: rekonstrukce umakartového jádra v paneláku

Příspěvek od Ladis » stř čer 12, 2013 16:13:20

Nebudu zakládat nový vlákno...budeme dělat okna na bytě, doporučíte mi někdo ze staré známosti firmu, na kterou máte dobré reference, popř. osobní zkušenost?! ;-)

Předem díky!
ZZR 1200 '03 Moonlight Silver
*********CKC # 686*********

Uživatelský avatar
ZRX 1984
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 9171
Registrován: pon dub 07, 2008 12:57:06
Bydliště: Hradec Králové

Re: rekonstrukce umakartového jádra v paneláku

Příspěvek od ZRX 1984 » stř čer 12, 2013 18:56:49

Ladis píše:Nebudu zakládat nový vlákno...budeme dělat okna na bytě, doporučíte mi někdo ze staré známosti firmu, na kterou máte dobré reference, popř. osobní zkušenost?! ;-)

Předem díky!

Oknařů je plná řiť, omrkni firmu Martix a.s. Lipovka, nech si to od nějaké firmy zaměřit a udělat nabídku a já Ti tady vydupu super cenu :-) ve stejné kvalitě..
ZZR 1400
ZRX 1200 R Edie Lawson 05
ZRX 1200 S alpský běžec
KLX 250
CKC #909

Uživatelský avatar
Vikki46
Easy rider
Easy rider
Příspěvky: 363
Registrován: pon zář 01, 2008 22:52:48
Bydliště: Hradec Králové

Re: rekonstrukce umakartového jádra v paneláku

Příspěvek od Vikki46 » pon čer 17, 2013 17:23:24

...hlavně je potřeba stát oknařům za prdelí.....a furt to po nich přeměřovat vodováhou.....95% reklamací je způsobenou špatnou montáží :( .....a byl jsem docela i mile překvapený kvalitou polských oken.....z celého kamionu lehce dřely jen dvě okna....a to to bylo u oken kdee šlo jen o cenu ( materiálový základ).... :wink:
xxxCKC 475xxx
Kawaevoluce->ER-5->ZR-7S->Z750S->ZZR 1400ABS->???

Ctenar
Příspěvky: 2
Registrován: ned srp 12, 2012 14:53:54

Re: rekonstrukce umakartového jádra v paneláku

Příspěvek od Ctenar » pát čer 28, 2013 17:49:01

Jádro jsem rekonstruoval před cca čtyřmi lety. Najmul jsem malou firmičku (dva zedníci) plus na instalatérskou a elektrikářskou práci po jednom řemeslníkovi.
Věci, na který je třeba si dát pozor (vyjma kontroly kvality práce)

1) nezazdívat stoupačku tak, aby se do ní již nedalo rozumě dostat, tj. udělat si např. co možná největší dvířka ze strany kuchyňské linky vespod. Z počátku se řemeslníci smáli, že to potřebovat nebudu. Smích je přešel je dvou týdnech, kdy se objevila netěsnost na odpadu (jak se to hodilo). To samé platí i pro přístupnost plynoměru a HU vody včetně měřáků.
2) dobře si rozmyslet, kudy vést elektriku tak, aby ani v budoucnu "nezavazela". To z důvodu např. výměny kuch. linky (můj případ)
3) Pozor na umístění odvodu na odsavač boční umístění s ohledem na nové typy odsavačů a výškové umístění (nad plynem 75 cm spodek odsavače).
4) do koupelny jsem si naistaloval vyhřívání podlahy před vanou a je to perfektní věc
5) přes jádro jsem si natáhl rezervní "husí krk" pro ostatní instalace, přes které teď vedu bytem např anténu a NET.

Víc mi to teď nenapadlo. hlavně si dělat dokumentaci skutečného provedení, tj. fotit a měřit, kde co vede. Za několik let se už špatně vzpomíná.

Odpovědět