Seřízení světel ZX-7R

Co se nevešlo jinam, manuály, foto a tak...
Odpovědět
Uživatelský avatar
maciiik
Příspěvky: 4
Registrován: sob kvě 17, 2008 18:07:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Seřízení světel ZX-7R

Příspěvek od maciiik » pon črc 14, 2008 17:25:51

Potřeboval bych poradit ohledně seřízení světel na ZX-7R, potkávací mi totiž svítí moc nahoru. Nemyslím tím teď radu ohledně toho, "jak to má svítit", ale čím to seřídím. Mám manuál od Haynese, tam k tomu nic není, ale něco jsem našel v nějakém německém manuálu - konkrétně tam jsou vyobrazené čtyři šroubky, kterými se to seřizuje (dva pro nastavení nahoru-dolů a dva pro nastavení vlevo-vpravo). Ale: zkoušel jsem s jedním hýbat (viz obrázek) a nevidím žádný rozdíl (čekal jsem, že ten šroubek poleze buď dovnitř nebo ven, ale on -aspoň to tak vypadá- "stojí na místě". Bylo to ve dne, takže podle světel jsem to nekontroloval. Dokáže mi s tím někdo poradit?

Obrázek

Ještě mě napadá:
- při tom seřizování se pohybují objímky se žárovkami uvnitř světla?
- seřizuje se potkávací a dálkové zvlášť, nebo to je nějak spřažené?

Dík za věcné příspěvky! :wink:
________________________________
Kawasaki ZX-7R '98 zelená/bílá

Uživatelský avatar
maciiik
Příspěvky: 4
Registrován: sob kvě 17, 2008 18:07:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maciiik » sob srp 16, 2008 11:34:13

Tak nakonec je věcný příspěvek můj vlastní. :) Kdyby snad tohle téma někoho v budoucnu zajímalo... :wink:

Světla se seřizují zvlášť, šroubkem se kroutí, neleze dovnitř ani ven. Později jsem našel poznámky i v Haynesovi.

Šroubek na foto hýbe světlem (levým potkávacím) vlevo - vpravo. Pro seřízení nahoru - dolů je to šroubek mezi světly, samozřejmě ten víc vlevo.

Chce to postavit moto proti zdi a změny sledovat na ní, při pohledu na světlo samotné jsou (logicky) změny malé...
________________________________
Kawasaki ZX-7R '98 zelená/bílá

Uživatelský avatar
panacea
Babyrider
Babyrider
Příspěvky: 34
Registrován: pát črc 04, 2008 19:54:46
Bydliště: Východní čechy

Příspěvek od panacea » sob srp 16, 2008 19:42:09

dík za postřeh, hele nemáš náhodou *pdf nebo papírovou verzi uživatelského manuálu??? Já jsem stáhnul akorát servisní a ten co jsi zmiňoval, ale nikde na netu jsem uživatelský nenašel...

kde je prosím umístěn klaskon? Mám to nějak překopaný a nemůžu ho najít - asi tam není :-( a nevíš jak bych mohl utáhnout zrcátka aby se mi nesklápěly? Mám je volné...ten kloub nevím jak utáhnout...

díky.
ZX7R 1996

Uživatelský avatar
maciiik
Příspěvky: 4
Registrován: sob kvě 17, 2008 18:07:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maciiik » ned srp 17, 2008 09:40:51

V pdf mám "Motorcycle Service Manual" a pak ještě něco německy, chybí tomu titulní stránka; podle obsahu ale tipuju, že je to to samé, akorát v němčině. Na papíře mám "Haynes Service and Repair Manual", uživatelský nemám...

Když se mrkneš zepředu skrz vidle na chladič, tak klakson je nahoře na něm. S těma zrcátkama ti bohužel neporadím... :(
________________________________
Kawasaki ZX-7R '98 zelená/bílá

Uživatelský avatar
farmář
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2148
Registrován: úte říj 16, 2007 20:01:57
Bydliště: kousek od Jindřichova Hradce

Příspěvek od farmář » ned srp 17, 2008 09:59:49

pokud nemáš na kloubku aretační šroubek tak asi nijak.Výměna. :?
Kawasaki Vulcan VN 1500 Classic
CKC #1060

Uživatelský avatar
panacea
Babyrider
Babyrider
Příspěvky: 34
Registrován: pát črc 04, 2008 19:54:46
Bydliště: Východní čechy

Příspěvek od panacea » ned srp 17, 2008 18:10:14

výměna se nekoná. Po rozbití skla (nepodařilo se ho vyjmout ať jsem to zkoušel jak jsem chtěl) je pod ním v plastové kapličce konec kloubu a na něm šroub s maticí. Stačilo to rozebrat, očistit od rzi, promazat a utáhnout a kloub maká jak novej, ještě nechat vyříznout sklo a je to. :)
ZX7R 1996

Uživatelský avatar
panacea
Babyrider
Babyrider
Příspěvky: 34
Registrován: pát črc 04, 2008 19:54:46
Bydliště: Východní čechy

Příspěvek od panacea » stř zář 03, 2008 12:22:40

..trošku odbočím, ale týká se to ZX7R také.

Může mi nějaký majitel tohoto stroje změřit rozteč nohou USD vidlice? Nejlépe v horních brýlích a to od středu štelovacího šroubu levé nohy k tomu samému na pravé noze. Potřebuji to vědět z důvodu, že nemám originální brýle a chci vědět, zda je rozteč větší nebo menší...

děkuji :wink:
ZX7R 1996

Odpovědět