ZX12r svíčky

Odpovědět
Georgeone
Příspěvky: 6
Registrován: pát čer 02, 2017 21:32:56

ZX12r svíčky

Příspěvek od Georgeone » sob čer 10, 2017 16:22:13

Ahoj Kawáci, tak opět menší problém, kdo víte jak na 12tce vyměnit svíčky? Doufám že nebudu muset spustit motor? Nejsem si úplně jistej jestli u tohodle v Japonsku přemýšleli... :idea:

Uživatelský avatar
Méďa
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 1147
Registrován: pon kvě 23, 2011 08:48:35
Bydliště: Liberec

Re: ZX12r svíčky

Příspěvek od Méďa » ned čer 11, 2017 19:06:22

Georgeone píše:Ahoj Kawáci, tak opět menší problém, kdo víte jak na 12tce vyměnit svíčky? Doufám že nebudu muset spustit motor? Nejsem si úplně jistej jestli u tohodle v Japonsku přemýšleli... :idea:
Jde to bez problémů :D ,ale chce to napoprvé trpělivost. Nejdéle ze všeho trvá oddělat boční kapoty.
Žádný spouštění motoru nebo jiné. Vzhledem k mikroprostoru a práci po paměti lze postupovat pouze s citem MUDr. Radima Uzla.
Klasický trubkový klíč na svíčky pilkou šmikneš v půlce mírně šikmým řezem / vyrobíš z 6-ti hranu oboustrannou vložku(uprostřed s dorazem) do tohoto řezu a na další část šestihranu, co ti zbyl :D navaříš matici - třeba 8 na 13 klíč
Sešikmení je důležité, protože s rovným řezem ho opravdu nedostaneš mezi rám a víko.


Pro jistotu a určitě tě nechci podceňovat-klíč spouštíš ke svíčce v pořadí:
trubkový první část
oboustranná 6 ti hraná vložka
trubkový druhá část
šestihran s maticí

předem si to vyzkoušej -slož na stole a minimálně u 6-ti hranu si udělej slušné náběhy

rukou zjistíš, že vše zapadlo do sebe a nahoře stranovým klíčem povolíš-už to jde rukou
díly a svíčku pak nahoru vytaháš klasickým "vytahovákem na zapadlé matičky"-může být 3 nebo 4 packový nebo i magnetický
svíčku vkládat opět "vytahovákem"-ne ji tam pustit :!:

před demontáží svíček ještě vyfoukej prostor stlačeným vzduchem, kdyby náhodou bylo "něco" historicky zapadlé u svíčky nebo na víku

pokud jsem to napsal nesrozumitelně, tak ti můžu do mailu poslat fotku klíče a spol.

jen pro info-používám iridiové a na moje ježdění fungují
od 49,9 do 1199 ccm

Georgeone
Příspěvky: 6
Registrován: pát čer 02, 2017 21:32:56

Re: ZX12r svíčky

Příspěvek od Georgeone » ned čer 11, 2017 21:55:52

Děkuji za krásný elaborát, super že si mi takto odpověděl...Svíčky dáváš NGK nebo Denso ta klasická NGK je dražší než iridiovka.
Možná bych přeci jen raději poprosil o ty fotky, přeci jen pokusů moc není :)
Můj mail George-84@seznam.cz
Vidím že máš asi z 12kou bohaté zkušenosti tak půjdu do učení, Kaw jsem už měl sice dost, ale 12ka je tak trožku od jinud že :roll:

Uživatelský avatar
Méďa
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 1147
Registrován: pon kvě 23, 2011 08:48:35
Bydliště: Liberec

Re: ZX12r svíčky

Příspěvek od Méďa » stř čer 14, 2017 15:47:34

Georgeone píše:Děkuji za krásný elaborát, super že si mi takto odpověděl...Svíčky dáváš NGK nebo Denso ta klasická NGK je dražší než iridiovka.
Možná bych přeci jen raději poprosil o ty fotky, přeci jen pokusů moc není :)
Můj mail George-84@seznam.cz
Vidím že máš asi z 12kou bohaté zkušenosti tak půjdu do učení, Kaw jsem už měl sice dost, ale 12ka je tak trožku od jinud že :roll:
pošlu :lol:
od 49,9 do 1199 ccm

Uživatelský avatar
Méďa
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 1147
Registrován: pon kvě 23, 2011 08:48:35
Bydliště: Liberec

Re: ZX12r svíčky

Příspěvek od Méďa » pát čer 16, 2017 13:15:51

máš to v mailu
od 49,9 do 1199 ccm

Odpovědět