KLX 650C při nízkých otáčkách zhasíná

Odpovědět
parašid

KLX 650C při nízkých otáčkách zhasíná

Příspěvek od parašid » stř kvě 18, 2011 23:59:44

zdravim!
pořídil jsem si klx650c rv.94,moto startuje(se sitičem),i slušně jede.problém je v tom že když sundám ruku z plynu ,tak neudrží volnoběžné otáčky ať už za jízdy či na místě a zhasne motor.pokud ale nastavím volnoběh na 2000 a více otáček tak už se motor udrží v chodu.když volnoběh snížím,tak se musí lehce cvrnkat za heft aby moto nezhasla.v motorce byl namontován karburátor mikuni..ten jsem vyměnil za původní originál co tam byl dříve.podivná závada však nezmizela,možná se lehce zmírnila,ale problém setrvává.poku máte někdo zkušenost či radu jakým směrem se vydat, pište.

Pavel ZRX
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2383
Registrován: pon srp 07, 2006 21:45:17
Bydliště: Kostelec
Kontaktovat uživatele:

Re: KLX 650C při nízkých otáčkách zhasíná

Příspěvek od Pavel ZRX » čtv kvě 19, 2011 22:01:43

Nízký kompresní tlak, netěsnost sání, netěsnost karburátoru (obou). Zkus rozebrat a zkontrolovat karburátor, přírubu karbecu a vůle ventilů.
ZRX 1200 R

parašid

Re: KLX 650C při nízkých otáčkách zhasíná

Příspěvek od parašid » pát kvě 20, 2011 09:47:08

komprese je ok,karbec prohlídnutej čtyřma očima.(celkem sem tam měl 3 karburátory a pořád stejný).krásně chytne studená(na sitič),chvíli se zdá že ok,ale pak se neudrží.když ji lehce vytočím tak se zdá že otáčky padají opožděně.měřili jsme odpor snímače otáček a vše v normě dle serv.man.nevím jestli na to může mít vliv vůle ventilů??jak??
spíš mě to svádí na kiks v elektrice ale zatím jen tápu.co CDI?někde jsem četl že někdo něco podobného řešil cca před 2lety,ale závěr defakto žánej.
Naposledy upravil(a) parašid dne pát kvě 20, 2011 10:06:01, celkem upraveno 1 x.

parašid

Re: KLX 650C při nízkých otáčkách zhasíná

Příspěvek od parašid » pát kvě 20, 2011 09:56:37

ještě mě tak napadá jestli je někdo z okolí PLZNĚ tak zkusit prohodit cdi kus za kus abych vyloučil popř potvrdil zda je to ono.
měl jsem hondu XL kde jsem cdi musel dávat nové,ale ta(XL) buď stávkovala nebo zhasínala za jízdy a pak už vůbec nejela ani nechytla.vyzkoušel jsem funkční od kolegy a hned jsem věděl a mazal do hondy pro novou.

Pavel ZRX
Ghostrider
Ghostrider
Příspěvky: 2383
Registrován: pon srp 07, 2006 21:45:17
Bydliště: Kostelec
Kontaktovat uživatele:

Re: KLX 650C při nízkých otáčkách zhasíná

Příspěvek od Pavel ZRX » sob kvě 21, 2011 17:48:48

Ventilová vůle má vliv na kompresní tlak. Pokud motorka normálně startuje, v tahu jede dobře, tak bych závadu hledal v karbecu. Už i to pomalé padání otáček se zapalováním moc nesouvisí.
Zapalování u těchto motorek občas zlobí, závady CDI a vinutí generátoru. Obojí vyřeší montáž zapal. jednotky IGNITECH.
ZRX 1200 R

parašid

Re: KLX 650C při nízkých otáčkách zhasíná

Příspěvek od parašid » sob kvě 21, 2011 20:59:07

dnes proběhlo měření odporu cívky a vše se zdá v normálu.moto natočím bez jakých koliv problémů,a pokud ji nechám a nesahám na plyn tak si přede pod 1500 ot,jakmile však zkusím protůrovat otáčky vyletí a drží se kolem 2-3tis.dělá si to co chce,pokaždé trochu jinak.s největší pravděpodobností to bude v CDI,jinak už tam nic není a do motoru hrabat se mi fakt nechce, když bězí tak zvuk je ok.
chápu že na dálku těžko radit,přesto dík za postřehy.

Uživatelský avatar
Anti
Easy slider
Easy slider
Příspěvky: 503
Registrován: úte kvě 23, 2006 15:14:07
Bydliště: Znojemsko

Re: KLX 650C při nízkých otáčkách zhasíná

Příspěvek od Anti » stř čer 01, 2011 15:58:14

Co příruba karburátoru? Tipnul bych to na falešný vzduch.CDI ti může maximálně hejbat s předstihem nebo vypínat jiskru,ale víc směsi ti nepřidá.
Jeden stačí....na všechno....

Odpovědět